zgarnijpremie.pl » Poradniki » Konta osobiste - poradniki » 3800 zł premii. Tyle można było zgarnąć w promocji kont w 2022 roku!

3800 zł premii. Tyle można było zgarnąć w promocji kont w 2022 roku!

11 sty 2023 Komentarze ok. 6 minut czytania Oceń!
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

W 2022 roku nowy klient banku – zakładając 9 kont bankowych i spełniając proste aktywności – mógł zdobyć nawet 3800 zł.

Promocje dla nowych klientów

Należy pamiętać, że w zasadzie wszystkie promocje kont osobistych skierowane są do nowych klientów. Zatem zanim zdecydujemy się na złożenie wniosku o otwarcie rachunku sprawdźmy, czy według regulaminu będziemy traktowani jako ten nowy klient. Status ten będzie nam przysługiwał, jeśli nie posiadaliśmy rachunku osobistego w danym banku w co najmniej wskazanym w regulaminie terminie.

Co ważne nawet, jeśli nie spełniamy warunków jako nowy klient to mimo tego będziemy w stanie założyć konto, ale nie skorzystamy z możliwości zdobycia premii. W takim przypadku podczas procesu zakładania konta nie pojawi się żaden komunikat, zatem to my musimy upewnić się, czy będziemy objęci karencją.

200 zł w promocji Konta Przekorzystnego Banku Pekao

Promocja podstawowego konta osobistego Banku Pekao, czyli Konta Przekorzystnego przez cały miniony rok zakładała możliwość zdobycia 200 zł premii oraz skorzystania z podwyższonego oprocentowania na koncie oszczędnościowym. Wysokość możliwej do zdobycia premii była stała podczas, gdy promocyjnie oprocentowanie rosło wraz z podwyższanie stopy procentowej do 8% pod koniec roku. 50 zł premii mogliśmy zdobyć już za sam fakt otwarcie Konta Przekorzystnego, a kolejne 150 zł za spełnianie warunków aktywności w 3 kolejnych miesiącach.

250 zł w promocji Konta Direct ING Banku Śląskiego

Warunki oraz wysokość premii dla konta osobistego ING Banku Śląskiego w promocji to jedna z najbardziej stałych ofert w 2022 roku. W pewnym jednak momencie pula nagrody z 200 zł urosła o kolejne 50 zł w programie poleceń. Dodatkowe pięć dyszek mogliśmy zgarnąć zarówno za założenie konta z polecenia innego użytkownika konta, jak i za polecenie takie konta innemu nowemu klientowi. Zachętą do skorzystania z oferty było wysokie oprocentowanie na koncie oszczędnościowym, które w grudniu 2022 zatrzymało się na 8%.

400 zł w promocji Konta Otwartego na Ciebie Banku BNP Paribas

Promocje podstawowego konta osobistego Banku BNP Paribas są rekordzistą w kwestii ich ilości w skali roku. Na przestrzeni 2022 roku nie było niczym dziwnym, że w miesiącu nakładały się co najmniej 2 oferty promocyjne Konta Otwartego na Ciebie. Nagrody oraz wysokości premii bywały różne. Część promocji oferowała premie wyłącznie gotówkowe. Często bywało też, że część premii mogliśmy otrzymać w formie karty podarunkowej do Biedronki, Costa Coffee, Legimi, czy innych popularnych sklepów. Najwyższą premią gotówkową jaką mogliśmy zgarnąć było 400 zł i sam z tej okazji skorzystałem. Cechą charakterystyczną dla promocji kont BNP Paribas jest nie tylko ilość ciekawych promocji w ciągu roku, ale też krótki okres karencji, który wynosi jedynie 12 miesięcy. Oznacza to, że aby skorzystać ponownie z promocji Konta Otwartego na Ciebie wystarczy odczekać rok od zamknięcia rachunku.

450 zł w promocji CitiKonta Citi Handlowego

Można przyjąć, że nagrodą za skorzystanie z oferty CitiKonta Banku Citi Handlowego jest sam fakt, że prowadzenie rachunku wraz z fizyczną kartą płatniczą jest bezwarunkowo i bezterminowo darmowe. Niemniej, aby zachęcić nowych klientów do skorzystania z oferty był szereg promocji w minionym roku. Suma nagród wydawanych w gotówce była zmienna, ale oscylowało wokół 300 zł, by pod koniec roku urosnąć do 450 zł. Wystarczyło, że założyliśmy konto wraz z wyrażonymi zgodami marketingowymi oraz spełniliśmy proste warunki aktywności w 3 miesiącach.

580 zł premii w promocji Konta Jakie Chcę Santander Banku Polska

Flagowe konto osobiste Santander Banku Polska poza premią pieniężną przez cały rok kusiło dodatkowymi profitami. Były to zwroty do 300 zł w roku za płatności rachunków, czy atrakcyjne oprocentowanie na Koncie Max Oszczędnościowym i Lokacie Mobilnej. Wysokość premii różniła się w miesiącach, ale nigdy nie spadała poniżej 400 zł. Na najwyższą sumę nagród składało się 300 zł premii za otwarcie konta i aktywność w 3 kolejnych miesiącach, 100 zł w formie bonu Sodexo oraz kolejne 100 zł w gotówce za otwarcie Konta Jakie Chcę dla dziecka. Jeśli dodatkowo poleciliśmy komuś konto lub sami założyliśmy konto z takiego polecenia to pula premii mogła wzrosnąć o kolejne 80 zł.

500 zł w promocji konta Millennium° Banku Millennium

Wysokość premii w promocji Konta Millennium 360° na początku 2022 roku była kontynuacją poprzednich edycji i wynosiła tytułowe 360 zł. Aby uatrakcyjnić ofertę mogliśmy skorzystać z podwyższonego oprocentowania na Koncie Profit. Zaskoczeniem dla wszystkich było, kiedy pod koniec roku Bank Millennium postanowił podnieść premię gotówkową za te same warunki do rekordowych 500 zł! Wystarczyło jedynie otworzyć konto ze zgodami na kontakt marketingowy oraz spełnić proste warunki aktywności w  3 kolejnych miesiącach. Dodatkowo promocyjne oprocentowanie z końcem roku na oszczędnościowym Koncie Profit urosło do 8%.

450 zł w promocji Konta Jakże Osobistego Alior Banku

Konto Jakże Osobiste przez większość roku kusiło premią w wysokości do 400 zł w gotówce. W pewnym momencie Alior Bank dodał do tego kolejne 50 zł za otwarcie konta osobistego dziecku. Równie stałą jak wysokość premii jest okres karencji, który wynosi 24 miesiące. Oznacza to, że z promocji Konta Jakże Osobistego możemy skorzystać raz na 2 lata (oczywiście licząc od daty zamknięcia poprzedniego rachunku). Również Alior Bank oferował sowim klientom atrakcyjne oprocentowanie dla oszczędności na Koncie Mega Oszczędnościowym zatrzymując się na 8% w skali roku.

650 zł w promocji eKonta mBanku

W zasadzie w ciągu 2022 roku mogliśmy się spotkać z dwiema wersjami promocji podstawowego konta osobistego mBanku. W pierwszej do zdobycia było do 450 zł za otwarcie rachunku za pomocą selfie lub e-dowodu (150 zł), aktywne korzystanie z konta 200 zł i aż 100 zł za otwarcie konta dla dziecka. Druga wersja tej promocji poza wspomnianą nagrodą zakładała możliwość zyskania dodatkowych 200 zł do wykorzystania w Allegro, Allegro Smart lub Biedronce za spełnienie prostych warunków aktywności. To wszystko oczywiście okraszone wysokim oprocentowaniem, bo wynoszącym 8% konta oszczędnościowego Moje Cele.

400 zł w promocji Konta Za Zero Banku PKO BP

Konta osobiste Banku PKO BP nie często widujemy w promocji. W minionym roku były jednak co najmniej 2 edycje. W pierwszej mogliśmy zdobyć 200 zł do Allegro, natomiast w drugiej również 200 zł do Allegro za Konto Za Zero oraz kolejne 200 zł za otwarcie dwóch Kont dla Dziecka lub Kont Pierwszego (za każdy rachunek 100 zł). Jak więc widać na zdobycie pełnej premii w tej części oferty miały osoby posiadające przynajmniej dwójkę dzieci.

850 zł mojej premii w 2022 roku

Osobiście z powodu obowiązujących mnie karencji i nie tylko w minionym roku skorzystałem tylko z dwóch promocji kont osobistych, ale za to wyjątkowo atrakcyjnych. Pierwszą z nich była oferta darmowego CitiKonta, w której pod koniec roku odebrałem 450 zł oraz oferta Konta Otwartego na Ciebie Banku BNP Paribas za co zgarnąłem w grudniu ostatnią z 400 zł część premii. Muszę przyznać, że spełnienie wszystkich wymaganych aktywności było wyjątkowo łatwe wykonując przelewy środków z innego mojego konta bankowego oraz płacąc kilkukrotnie BLIKiem oraz kartą do konta za codzienne zakupy.

W 2023 roku na pewno jeszcze z korzystam z niejednej oferty 🙂

Komentarze (0)

Konto Santander
Konto Santander
Premia

700 zł premii +6% do 100 tys. zł

Karencja

Osoby nieposiadające konta osobistego w Santander Banku Polska od co najmniej 01.01.2021.

Od 01.01.2021

Warunki
  • 150 zł za aktywność w maju i czerwcu;
  • 150 zł za aktywność w lipcu i sierpniu;
  • 100 zł w Programie Poleceń;
  • 300 zł zwrotu za zapłacone rachunki

(czytaj więcej)

700 zł

Poziom trudności

Łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część