zgarnijpremie.pl » Poradniki » Konta osobiste - poradniki » Jak zaoszczędzić z Kontem Santander (dawniej Konto Jakie Chcę) Santander Banku Polska?

Jak zaoszczędzić z Kontem Santander (dawniej Konto Jakie Chcę) Santander Banku Polska?

1 paź 2023 Komentarze ok. 7 minut czytania Oceń!
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Promocje kont osobistych to nie tylko premia gotówkowa (lub w bonach i voucherach) za otwarcie rachunku jako nowy klient i spełnienie wymaganych warunków aktywności. W zależności od oferty promocji konta mogą towarzyszyć inne nie mniej atrakcyjne profity, jak: wyższe oprocentowanie na produkcie oszczędnościowym, częściowe zwroty za zakupy, czy nagrody za polecanie produktów banku. Tak się akurat składa, że propozycja Santander Banku Polska ma te wszystkie profity w jednej promocji Konta Santander (dawniej Konta Jakie Chcę). Obecnie ciężko znaleźć ofertę z tak dużą ilością korzyści.

Do wyboru aż 3 lokaty z oprocentowaniem od 4% do 5,5%

Jeśli poza premią za Konto Santander interesuje Cię oferta depozytowa to Santander Bank Polska przygotował aż 3 lokaty:

 • 5,5% na Lokacie mobilnej do 20 000 zł przez 4 miesiące
 • 5,5% na Lokacie dla Ciebie do 50 000 zł przez 3 miesiące
 • 4% na Lokacie Terminowej do 1 000 000 zł prze 3, 6 lub 12 miesięcy

Złóż wniosek!

300 zł zwrotu za płacenie rachunków

Jednym z ciekawszych profitów Konta Santander jest możliwość uzyskania zwrotów za płatności rachunków, jak za gaz, prąd i usługi telekomunikacyjne przy wykorzystaniu podstawowego konta Santander Banku Polska. Forma płatności jest dowolna: polecenie przelewu, polecenie zapłaty lub zlecenie stałe. Możemy zyskać w ten sposób 1% zwrotu, ale nie więcej niż 25 zł miesięcznie i maksymalnie do 300 zł w skali roku.

Aby rozpocząć pobieranie zwrotów za płatności rachunków należy wcześniej przekazać do banku ostatnią fakturę od dostawcy mediów. Możemy to zrobić wygodnie w bankowości internetowej, pod numerem 19999 lub w najbliższym oddziale Santander Banku Polska. Faktura musi być wystawiona na nasze nazwisko lub nazwisko współposiadacza naszego konta w przypadku rachunku wspólnego.

300 zł w skali roku nie wydaje się wysoką premią zważywszy na ostatnie podwyżki cen energii, ale być może tym samym każdy dodatkowy grosz w tym zakresie jest wyjątkowo cenny.

Złóż wniosek!

500 zł premii

Tytułowe 500 zł premii za Konto Santander dla nowych klientów będziemy mogli zdobyć, jeśli nie mieliśmy tego konta od przynajmniej 01.01.2021.

Termin otrzymania poszczególnych części premii uzależniony jest od miesiąca skorzystania z promocji.

W skrócie:

Start
 • Najpóźniej do 31.01.2024 złóż wniosek o Konto Santander zaznaczając przy tym zgody marketingowe;
 • do 10.01.2024 (dla wniosków złożonych w grudniu) lub do 10.02.2024 (dla wniosków złożonych w styczniu) podpisz umowę o prowadzenie konta.
150 zł

W styczniu i lutym (wniosek składany w grudniu) lub w lutym i marcu (wniosek składany w styczniu) wydaj min. 300 zł kartą do konta lub BLIKIEM (z wyłączeniem przelewu BLIK na telefon).

150 zł

W marcu i kwietniu (wniosek składany w grudniu) lub w kwietniu i maju (wniosek składany w styczniu):

 • zaloguj się min. 1 raz do aplikacji mobilnej;
 • wydaj min. 300 zł kartą do konta lub BLIKIEM (z wyłączeniem przelewu BLIK na telefon);
 • zapewnij min. 1000 zł wpływu.
200 zł

Spełnij wszystkie poprzednie warunki aktywności oraz w każdym z miesięcy: styczeń, luty, marzec i kwiecień (wniosek składany w grudniu) lub luty, marzec, kwiecień i maj (wniosek składany w styczniu) wykonaj min. 10 płatności kartą VISA lub BLIKIEM o dowolnej wartości.

Nagroda

Termin wydania poszczególnych części premii uzależniony jest od miesiąca przystąpienia do promocji:

 1. 150 zł do końca marca (wniosek składany w grudniu) lub do końca kwietnia (wniosek składany w styczniu)
 2. 150 zł do końca maja (wniosek składany w grudniu) lub do końca czerwca(wniosek składany w styczniu)
 3. 200 zł do końca maja (wniosek składany w grudniu) lub do końca czerwca(wniosek składany w styczniu)

Złóż wniosek!

100 zł premii lub 4 bilety do konta w Programie Poleceń

Z tej części promocji możemy skorzystać na dwa sposoby: jako osoba polecona lub polecająca. Za skuteczne polecenie Konta Santander oraz spełnienie warunku aktywności przez osobę otwierającą konto nagradzane są tak samo dwie osoby: polecona i polecająca (można otrzymać maksymalnie 5 nagród miesięcznie za polecenie).

Przyjmijmy jednak, że dopiero zakładamy konto. Jeśli spełniamy warunek nowego klienta, tj. nie mieliśmy konta osobistego w Santander Banku Polska od przynajmniej roku to zakładamy je wraz z kartą i wyrażonymi zgodami marketingowymi. Następnie w ciągu 30 dni od otwarcia rachunku powinniśmy przystąpić do Programu Poleceń podając kod polecenia od obecnego klienta. W programach poleceń innych banku kod polecenia należy najczęściej podać już w trakcie wnioskowanie o otwarcie konta.

Od odebrania nagrody o wartości 100 zł dzieli już nas tylko jeden krok, który polega na wydaniu kartą do konta min. 300 zł do końca miesiąca po miesiącu otwarcia Konta Santander. Po 5 dniach roboczych od spełnienia ostatniego warunku Programu otrzymamy potwierdzenie z banku o przyznaniu nagrody. W ciągu 30 dni będziemy mogli wybrać jedną z nich:

 • 100 zł do Biedronki
 • 100 zł do Decathlon
 • 100 zł do RTV Euro AGD
 • 100 zł do Zalando
 • 4 bilety do kin Helios
 • 4 bilety do kin Cinema City

Pamiętajmy, że spełnienie warunków i otrzymanie nagrody o wartości 100 zł przez poleconego oznacza, że taką samą nagrodę otrzyma polecający.

W skrócie:

Krok 1
 • Jako nowy klient, który nie posiadał konta osobistego w Santander Banku Polska od przynajmniej 12 miesięcy musisz najpóźniej do wciągu 30 dni od otwarcia konta, ale najpóźniej do 31.01.2024 zarejestrować się w Programie Poleceń Santander Banku Polska;
 • wyrazić zgody na otrzymywanie treści marketingowych;
 • podać kod polecenia otrzymany od obecnego klienta.
Krok 2
 • Najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta, ale najpóźniej do 31.01.2024 wydaj na zakupy min. 300 zł kartą  (nie są brane płatności BLIKIEM lub BLIKIEM zbliżeniowym).
Nagroda

Informacja o zdobyciu nagrody udostępniona będzie w bankowości internetowej i mobilnej do 5 dni roboczych od spełnienia ostatniego warunku. Do 30 dni należy wybrać 1 z 5 dostępnych nagród,

Złóż wniosek!

100 zł za konto dla dziecka w Santander Banku Polska

W ramach tej części promocji można założyć 2 rodzaje kont:

 1. dla dziecka w wieku 7-12 lat
 2. dla dziecka w wieku 13-17 lat

Początek promocji dla obu kont jest ten sam – należy zawnioskować o takie konto, a następnie otworzyć wraz z kartą najpóźniej do 17.12.2023. Następnie do 31.01.2024 w przypadku młodszych dzieci wystarczy min. raz zapłacić kartą do konta, a w przypadku dzieci starszych kartą lub BLIKIEM i dodatkowo zalogować się min. raz do aplikacji mobilnej.

Premia w obu przypadkach wypłacona będzie do 29.02.2024.

Złóż wniosek!

Najwięcej zysku z Kontem Santander (Konto Jakie Chcę)

Jak widać ciężko byłoby znaleźć promocję, w której tylko za jedno konto osobiste można zyskać tak wiele. Wszystkie profity, jakie można uzyskać można podzielić na 3 kategorie: premia, oszczędności i zwroty. Zakładając, że zdobędziemy wszystkie opisane premie oraz zwrot za rachunki to możemy zyskać nawet 1000 zł. Zysk z tych dwóch ofert oszczędnościowych uzależniony jest od tego, ile środków zdeponujemy.

Ile kosztuje nowe Konto Santander?

Wraz ze zmianą nazwy flagowego konta osobistego Santander Banku Polska zaszły pewne zmiany w tabeli opłat i prowizji. Od lipca opłata za utrzymanie konta (6 zł miesięcznie) oraz karty płatniczej (9 zł miesięcznie) zostanie zniesiona za wydanie min. 300 zł kartą lub BLIKIEM w miesiącu. W przypadku osób do 26 roku życia konto jest bezwarunkowo darmowe, a dla uniknięcia opłaty za kartę wystarczy wykonać jedną dowolną płatność kartą lub BLIKIEM.

Dla osób do 26 roku życia korzystanie z wszystkich krajowych bankomatów jest darmowe. Dla osób starszych prowizja za wypłacenie gotówki z bankomatu obcego wynosi 3 zł. Bez zmian wszystkie przelewy natychmiastowe są darmowe.

Złóż wniosek!

Podstawowe opłaty

UsługaOpłataWarunki
Utrzymanie Konta Santander6 zł0 zł, za wydanie kartą lub BLIKIEM min. 300 zł (do 26 lat min. 1 płatność kartą lub BLIKIEM)
Utrzymanie podstawowej karty0 zł / 9 zł0 zł, za wydanie kartą lub BLIKIEM min. 300 zł (do 26 lat min. 1 płatność kartą lub BLIKIEM)
Przelewy internetowe zwykłe0 złnie dotyczy
Przelewy ekspresowe0 złnie dotyczy
Wypłaty z bankomatów obcych w kraju 0-3 zł0 zł jeśli wykupisz abonament miesięczny za 7 zł. Standardowa prowizja wypłaty to 3 zł każdorazowo.
Wypłaty z bankomatów za granicą0-10 zł0 zł jeśli wykupisz abonament za 15 zł ważny przez 10 dni. W innym przypadku prowizja wyniesie 10 zł.

Sprawdź inne atrakcyjne promocje kont osobistych:

Czytaj więcej

TAG:

Komentarze (0)

Konto Santander
Konto Santander
Premia

1150 zł +4% do 50 tys. zł

Karencja

Osoby nieposiadające konta osobistego w Santander Banku Polska od co najmniej 01.01.2022.

Od 01.01.2022

Warunki
 • 150 zł za aktywność w pierwszym i drugim miesiącu;
 • 150 zł za aktywność w trzecim i czwartym;
 • 300 zł za min. 1000 zł wpływów w piątym i szóstym miesiącu;
 • 100 zł w Programie Poleceń;
 • 150 zł za konto dla dziecka;
 • 300 zł zwrotu za zapłacone rachunki.

(czytaj więcej)

1150 zł

Poziom trudności

Łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część