zgarnijpremie.pl » Poradniki » Konta firmowe - poradniki » Jak przelać pieniądze na PayPal?

Jak przelać pieniądze na PayPal?

2 lut 2024 Komentarze ok. 7 minut czytania Oceń!
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

PayPal to jeden z najpopularniejszych FinTechów stanowiących alternatywę dla tradycyjnego konta bankowego. Konto PayPal możemy założyć zarówno na siebie, jak i firmę i dzięki niemu dokonywać płatności, jak i je przyjmować. Jednak, jak przelać pieniądze na PayPal, żeby można było nim dowolnie płacić? Wyjaśniamy!

Jak przelać pieniądze na PayPal

Czym jest PayPal?

PayPal to platforma finansowa do realizacji płatności online. Firma została założona w 1998 roku i od tego czasu stała się jednym z najpopularniejszych systemów płatności w internecie. PayPal umożliwia przesyłanie pieniędzy przez internet, dokonywanie płatności za towary i usługi online, oraz akceptowanie płatności przez sklepy internetowe.

Główne funkcje PayPal to:

 • Przelewy pieniężne: Użytkownicy mogą przesyłać pieniądze innym osobom, nawet międzynarodowo, poprzez podanie adresu e-mail lub numeru telefonu odbiorcy.
 • Płatności online: PayPal jest szeroko akceptowany przez sklepy internetowe jako forma płatności. Klienci mogą dokonywać zakupów online, używając swojego konta PayPal do dokonywania płatności.
 • Bezpieczeństwo: PayPal oferuje funkcje zabezpieczające, takie jak program ochrony kupującego, który pomaga chronić klientów przed oszustwami.
 • Karty płatnicze: Użytkownicy mogą również dodawać swoje karty płatnicze do swojego konta PayPal, co ułatwia dokonywanie płatności bez konieczności wprowadzania danych karty za każdym razem.
 • Przelewy na konto bankowe: Użytkownicy mogą przesyłać środki z konta PayPal na swoje konto bankowe.

PayPal jest szeroko stosowany na całym świecie i stanowi wygodne narzędzie do elektronicznych transakcji. Jego popularność wynika z prostoty użytkowania, bezpieczeństwa transakcji i globalnej dostępności.

Jak doładować konto PayPal?

Niestety nie istnieje możliwość dodawania środków do konta za pomocą aplikacji mobilnej PayPal. Możemy jedynie sprawdzić konto PayPal tj. jego dane potrzebne do wykonania przelewu.

Zatem, jak przelać pieniądze na PayPal? Aby zasilić środkami konto osobiste PayPal musimy zalogować się na konto w przeglądarce internetowej. Wybierając przycisk Przelej pieniądze do wyboru mamy 3 opcje. Pierwsza to wykonanie przelewu z konta PayPal na inne nasze konta bankowe. Aby zrealizować taki transfer środków należy wcześniej powiązać rachunek bankowy z naszym kontem PayPal.

Kolejne 2 opcje dotyczą zasilenia konta PayPal. Pierwsza z nich to tradycyjny przelew pieniędzy z konta bankowego. Druga opcja również pozwala wysłać pieniądze z konta bankowego, ale dzięki operatorowi płatności natychmiastowych Trustly możemy zasilić PayPal w kilka minut.

Przelew na PayPal z rachunku bankowego

Aby dodać środki do salda konta PayPal ze swojego rachunku bankowego należy wykonać zwykły przelew krajowy:

Rachunek bankowy musi być zarejestrowany na to samo imię i nazwisko, co konto PayPal. Jeśli imiona lub nazwiska są różne, możemy je zmienić w ustawieniach swojego Profilu.

Następnie wystarczy zalogować się do systemu bankowości internetowej i zlecić wykonanie zwykłego przelewu międzybankowego. Może alternatywnie takie polecenie złożyć w oddziale naszego banku, ale prawdopodobnie zostanie za to pobrana prowizja, więc lepiej zrobić to samodzielnie z poziomu bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej. Należy pamiętać, aby do przelewu użyć dokładnie danych przypisanych do naszego konta PayPal:

 • Nazwa odbiorcy płatności
 • Bank odbiorcy płatności
 • Numer rachunku odbiorcy płatności
 • Identyfikator transferu

I to wszystko. Najczęściej realizacja takiego przelewu trwa od 1-2 dni roboczych. W praktyce zdarzało mi się czekać nawet do kilku dni. Gdy pieniądze pojawią się na naszym koncie PayPal otrzymamy wiadomość e-mail z potwierdzeniem zrealizowania transferu.

Natychmiastowe doładowanie konta PayPal za pomocą Trustly

Jeśli nie chcemy czekać aż środki na koncie PayPal pojawią się dopiero za kilka dni możemy skorzystać z alternatywnej opcji i wykonać przelew na konto PayPal za pomocą usługi Trustly. Aby przelać pieniądze za pomocą tej usługi wystarczy przejść 3 etapy:

 1. Wybieramy opcję „Doładuj błyskawicznie” i logujemy się do konta PayPal. Aby doładowanie przy użyciu Trustly na koncie PayPal musi być potwierdzony adres e-mail.
 2. Wybieramy bank z dostępnej listy oraz podajemy kwotę, jaką chcemy zasilić konto PayPal.
 3. Przy użyciu Trustly logujemy się do konta naszego banku. Wybieramy rachunek, z którego chcemy przelać środki, a następnie potwierdzamy płatność za pomocą wybranej metody uwierzytelniania.

W ciągu kliku minut możemy przeprowadzić doładowanie konta PayPal i to całkowicie za darmo, ponieważ operator Trustly nie pobiera opłaty za przelew natychmiastowy.

Powiązanie konta bankowego lub karty płatniczej z kontem PayPal

Aby nie musieć pamiętać o konieczności doładowywania konta w PayPal możemy skorzystać z możliwości powiązania do z kontem osobistym w innym banku lub kartą płatniczą (debetową lub kredytową). W takiej sytuacji nawet, kiedy saldo konta PayPal wskazuje 0,00 zł płatności wciąż mogą być realizowane obciążając powiązany rachunek bankowy.

Odbieranie płatności walutowych

Płatności PayPal można dokonywać zarówno w PLN, jak i obcych walutach. Oczywiście można również zasilać rachunki walutowe np. wymieniając PLN na inne waluty. W sumie poza rachunkiem w złotówkach można otworzyć dodatkowe rachunki dla 21 obcych walut:

 • dolary amerykańskie
 • dolary australijskie
 • dolary kanadyjskie
 • franki szwajcarskie
 • Korona czeska
 • korony duńskie
 • euro
 • funty brytyjskie
 • dolary hongkońskie
 • forinty węgierskie
 • nowe szekle izraelskie
 • jeny japońskie
 • peso meksykańskie
 • korony norweskie
 • dolary nowozelandzkie
 • peso filipińskie
 • ruble rosyjskie
 • korony szwedzkie
 • dolary singapurskie
 • bahty tajskie
 • nowe dolary tajwańskie

Jak przelewać pieniądze na zagraniczne konta?

Jeśli chcemy przelać pieniądze rodzinie, czy znajomym możemy wykonać Paypal przelew bankowy do pond 130 krajów. Odbiorca nie musi posiadać konta PayPal. Wszystko możliwe jest dzięki operatorowi płatności Xoom. Aby skorzystać z tej metody i zrobić przelew do zagranicznego odbiorcy musimy posiadać konto w Xoom, ale posiadając konto w PayPal od razu możemy korzystać z usługi.

Aby wysłać pieniądze za granice należy liczyć się z dodatkowymi kosztami, jak np. przewalutowanie. Wyjątkiem jest, jeśli posiadamy zasilone konto w danej walucie, wówczas zapłacimy niewielką prowizje za samą obsługę transakcji

Jak założyć konto PayPal?

Aby założyć konto użytkownika PayPal wystarczy ściągnąć aplikacje mobilną na telefon lub odwiedzić stronę internetową tego popularnego FinTechu i w kilku krokach zarejestrować się podając podstawowe dane identyfikacyjne.

Obsługa płatności Paypal jest wyjątkowo sprawna. Użytkownicy najczęściej wykorzystują portfel PayPal do płatności cyklicznych w tzw. modelu subskrypcyjnym. Jeśli nie chcemy powiązywać naszego głównego konta bankowego z jakąś usługą to możemy wirtualny portfel PayPal. To samo dotyczy takich usług, jak Uber, gdzie należy wskazać źródło finansowania korzystania z przejazdów. Wśród dostępnych opcji znajduje się powiązanie konta z kontem PayPal.

Z dobrodziejstw PayPal mogą korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i firmowi. Prowadząc firmę również możemy płacić PayPal, czy odbierać płatności np. od kontrahentów. To darmowe i wygodne internetowe konto bankowe, które może być alternatywą dla tradycyjnego rachunku dla firm.

Dodatkowo system PayPal jest zintegrowany z wieloma internetowymi platformami handlowymi na całym świecie. Wystarczy powiązać konto PayPal z kontem na danej platformie ecommerce i odbierać płatności za sprzedaże.

Czy system płatności PayPal jest bezpieczny?

Płatności przy pomocy PayPal powszechnie są uważane za bezpieczne. PayPal jest jednym z najpopularniejszych systemów płatności online na świecie i oferuje wiele funkcji zabezpieczających transakcje. Ludzie często decydują sie płacić PayPalem właśnie z powodu bezpieczeństwa, aby nie narażać podstawowego konta bankowego na niebezpieczeństwo.

Dodatkowo PayPal zapewnia program ochrony kupującego, który pozwala na zwrot środków w przypadku nieautoryzowanych transakcji lub gdy przedmiot transakcji jest niezgodny z opisem lub gdy wcale nie otrzymamy swojego zamówienia.

Naturalnie podczas korzystania z PayPal dane finansowe transakcji są ukryte. Chodzi tutaj głównie o dane karty kredytowej, czy debetowej powiązanej z innym kontem bankowym. PayPal pełni rolę pośrednika, co pomaga w zminimalizowaniu ryzyka utraty danych finansowych. PayPal używa zaawansowanych technologii szyfrowania, co sprawia, że ​​transakcje są bezpieczne podczas przesyłania danych między komputerem użytkownika a serwerami PayPal.

Samo logowanie do konta PayPal jest dostosowane do współczesnych standardów bezpieczeństwa. Jest to dwuetapowe uwierzytelniane, co dodatkowo zabezpiecza konto użytkownika. Np. logując się do konta w przeglądarce musimy potwierdzić, że to my poprzez otwarcie aplikacji na telefonie, podanie kodu wysłanego wiadomością SMS, lub poprzez rozmowę telefoniczną.


Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Grupa-fb-Gielda-Promocji.jpg

Chcesz być na bieżąco z promocjami bankowymi? Dołącz do -> naszej grupy na Facebooku <-, a wtedy żadna fajna oferta Ci nie ucieknie!


Nie przegap

Czytaj więcej

Komentarze (0)

Konto Millennium 360º
Konto Millennium 360º
Premia

600 zł + 6,25% do 100 tys. zł

Karencja

Klienci, którzy nie korzystali z promocji konta osobistego Banku Millennium po 01.01.2020.

Od 01.01.2020

Warunki
 • 100 zł za otwarcie konta, logowanie do aplikacji mobilnej, zapewnienie w ciągu 14 dni od otwarcia konta min. 1000 zł wpływu i jedną płatność kartą/BLIK;
 • 200 zł za zalogowanie się do aplikacji oraz wydanie kartą/BLIK min 500 zł w każdym z 3 miesięcy ;
 • 300 zł za zapewnienie min. 1000 zł wpływów pochodzących z wynagrodzenia (powyżej 26 roku życia).

(czytaj więcej)

100 zł +200 zł +300zł

Poziom trudności

Łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część