zgarnijpremie.pl » Poradniki » Jak wybrać najlepszą pożyczkę?

Jak wybrać najlepszą pożyczkę?

15 maj 2017 Komentarze ok. 2 minut czytania Oceń!
Oceń:
Ewa Wieczorska
Ewa Wieczorska - redaktorka, która kocha pisać. Pracowała w kilku ogólnopolskich …
[email protected]

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu spotkał się z ofertą pożyczki. Wołają do nas z telewizora, nachalnie „wyskakują” jako reklamy na akurat przeglądanych stronach internetowych, czy też przyklejone na słupie mówią do nas błagalnie „weź mnie”. Zanim jednak zdecydujesz poznaj nasz krótki poradnik, który pomoże Ci wybrać najlepszą pożyczkę. Zapraszamy!

Jak wybrać najlepszą pożyczkę?

najlepszą pożyczkę Pożyczka brana poza bankiem to zawsze ogromne ryzyko i musisz się z tym liczyć. Nieważne czy bierzesz kilkaset złotych czy kilkanaście tysięcy – zawsze może pójść coś nie tak, jak powinno.

Jeśli zależy Ci na czasie i pieniędzy potrzebujesz na już, tym bardziej uważaj na to, aby nie popełnić jakiegoś błędu, który może skończyć się np. niechcianym zadłużeniem.

Na to zwróć szczególną uwagę

Opinie innych

Na początek warto zapoznać się z opiniami ludzi na temat danego pożyczkodawcy, którzy skorzystali z jego oferty, np. bliskich i znajomych, ale i osób z sieci. Lepiej zaufać opinii innych, niż samej reklamie i to nie podlega dyskusji.

Przejrzyj np. stronę WWW firmy, jej profil na Facebooku, czy też fora internetowe albo sam zadaj na nich pytanie. Jeśli uzyskasz negatywne opinie nie podejmuj ryzyka, szukaj dalej. W ten sposób stworzysz listę godnych zaufania pożyczkodawców.

Porównywarka pożyczek

Możesz skorzystać z porównywarki pożyczek online. Pozwoli ona zestawić wszystkie oferty dostępne na polskim rynku, które działają zgodnie z prawem. Dzięki porównywarce dowiesz się m.in. w jakiej firmie zapłacisz za pożyczkę mniej, a w której więcej. Możesz także także sprawdzić kalkulator kredytu gotówkowego.

Oferta

Jeśli wybierzesz już firmę skup się na ofercie – polecamy wybrać taką z miesięcznymi równymi i niskimi ratami. Pisząc niskie mamy na myśli te rzędu kilkudziesięciu złotych – takie zobowiązanie spłacisz szybciej niż opiewające na kilkaset złotych miesięcznie.

Jeśli korzystasz z chwilówki pierwszy raz, możesz ją wziąć bezpłatnie. Oczywiście do jakiejś kwoty, ale wtedy oddajesz tyle ile wziąłeś. Sprawa komplikuje się przy kolejnych, wtedy nie zapomnij o odsetkach.

Umowa

Uważnie przeczytaj całą umowę zanim ją podpiszesz! Zwróć uwagę na:

  • rodzaj zobowiązania
  • okres, na który podpisujesz umowę
  • sposoby i terminy wypłat i spłat pożyczki
  • w umowie muszą być zawarte wszystkie opłaty dodatkowe: prowizja i stopa procentowa (chyba, że jest to pierwsza i darmowa pożyczka)
  • zagadnienia dot. przedłużenia okresu spłaty pożyczki, odstąpienia od umowy i reklamacji

Wiarygodność

Sprawdź, czy firma pożyczkowa posiada m.in.:

***

Pamiętaj, że nie wszyscy pożyczkodawcy grają zgodnie z przepisami prawa. Jeśli zastosujesz się do wyżej wymienionych rad możesz uniknąć wielu problemów m.in. zadłużenia. Decyzję o pożyczce podejmij świadomie. Powodzenia.

Zobacz nasze propozycje pożyczek KLIK >>

Komentarze (0)