zgarnijpremie.pl » Poradniki » Konta osobiste - poradniki » Jak długo trzeba czekać na kartę do konta? Sprawdzamy, jak to wygląda w 10 bankach.

Jak długo trzeba czekać na kartę do konta? Sprawdzamy, jak to wygląda w 10 bankach.

15 maj 2024 Komentarze ok. 5 minut czytania Oceń!
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Zakładając konto osobiste na etapie składania wniosku mamy możliwość wybrania karty płatniczej. Nie jest ona wydawana automatycznie, ponieważ jest to osobny produkt bankowy, za który bank może naliczać opłaty. Istnieją ważne powody, dla który warto wyrobić kartę debetową. Sprawdziliśmy, ile trzeba czekać na wydanie karty w poszczególnych bankach.

Czym jest karta debetowa?

Karta debetowa zwana często bankomatową lub płatniczą jest to środek płatniczy wydawany do rachunku bankowego. Karta debetowa pozwala na dokonywanie transakcji przy wykorzystaniu środków znajdujących się na rachunku bankowym. Można dzięki niej wypłacać środki z bankomatu, wpłacać je we wpłatomatach oraz wykonywać płatności bezgotówkowe w sklepach stacjonarnych lub internetowych. Dodatkowo od kilku lat popularne stało się powiązanie fizycznej karty płatniczej z urządzeniami mobilnymi wyposażonymi w czytniki NFC, jak smartfony, czy smartwatche. Można wykonywać płatności tymi urządzeniami bez posiadania fizycznej karty przy sobie.

Aby wykonać płatność kartą w internecie potrzebne są dane karty. Na każdej karcie powinny znaleźć się takie informacje jak:

 • Numer karty płatniczej
 • Imię i nazwisko posiadacza
 • Datę wygaśnięcia ważności karty
 • Dodatkowy kod zabezpieczenia CVV lub CVC

Ile trwa wydanie podstawowej karty do konta?

Otrzymując od nas wniosek o wydanie karty do konta bank zwraca się do instytucji, która je produkuje. W Polsce najczęściej pojawiającymi się organizacjami płatniczymi jest Mastercard oraz Visa. Ze względu na nieprzewidywalność czasu, jaki musi upłynąć zanim karta do nas dotrze większość banków nie deklaruje takiej informacji.

BANKCZASKOSZT
Alior Bank
Złóż wniosek
Karta płatnicza debetowa wydawana jest
po zawarciu umowy w Placówce Banku
(w przypadku karty niespersonalizowanej)
lub wysyłana na adres korespondencyjny klienta
5 zł lub 0 zł za wykonanie transakcji bezgotówkowych kartą lub Google Pay/Apple Pay na łączną kwotę min. 300 zł w miesiącu
Bank Pekao
Złóż wniosek
wysyłka w ciągu 7 dni od dnia zawarcia umowy4 zł lub 0 zł za wpływy jednorazowo min. 500 zł miesięcznie oraz co najmniej 1 płatność kartą lub PeoPay, Apple Pay lub Google Pay
Bank PKO SA
Złóż wniosek
wysyłka w ciągu 2 dni od złożenia wniosku10 zł lub 0 zł za min. 5 transakcji kartą lub BLIKiem w miesiącu na dowolną kwotę
Santander Bank Polska
Złóż wniosek
brak informacji9 zł lub 0 zł za wydanie min. 300 zł kartą do konta lub BLIKIEM w miesiącu
Bank Millennium
Złóż wniosek
brak informacji11 zł lub 0 zł za min. 5 płatności kartą do konta lub BLIKIEM w miesiącu (w przypadku młodych wystarczy 1 transakcja)
mBank
Złóż wniosek
do 2 dni roboczych9 zł lub 0 zł za wydanie min. 350 zł bezgotówkowo w miesiącu lub 9 zł bez spełnionego warunku
Bank BNP Paribas
Złóż wniosek
brak informacji7 zł lub 0 zł za 3 dowolne transakcje bezgotówkowe kartą lub Apple Pay/Google Pay
ING Bank Śląski
Złóż wniosek
8 dni roboczych od zawarcia umowy10 zł lub 0 zł za wykonanie transakcji bezgotówkowych na min. 300 zł w miesiącu
Citi Bank Handlowy
Złóż wniosek
brak informacji0 zł
VeloBank
Złóż wniosek
wysyłka w ciągu kilku dni od złożenia wniosku7 zł lub 0 zł za min. 5 transakcji bezgotówkowych w miesiącu
Nest Bank
Złóż wniosek
brak informacji0 zł

Karta do konta, a promocje bankowe.

Co prawda wyrobienie karty płatniczej do konta w standardowej ofercie zawsze jest dobrowolne, ale w przypadku premii kont osobistych zawarcie umowy o kartę debetową może być konieczne. Banki organizując promocje, chcą aby klienci korzystali z produktów bankowych, w tym z kart płatniczych. Często można spotkać się z zapiskiem w regulaminach promocji, że do odebrania premii konieczne jest również wyrobienie karty do konta oraz utrzymanie jej do momentu odebrania nagrody.

Samo wyrobienie i posiadanie karty to tylko jeden z warunków wielu promocji. Często, aby spełnić warunki aktywności organizator promocji wymaga od nas, aby aktywnie korzystać z konta realizując przykładowo płatności bezgotówkowe. W zależności od oferty mogą to być płatności kartą do konta, BLIKiem, czy Google Pay lub Apple Pay. Zdarza się jednak, że bank wprost wymaga używania karty wydanej do rachunku bankowego wskazując minimalną ilość płatności, a czasami nawet ich wartość w ciągu miesiąca, aby zakwalifikować się do odebrania nagrody.

Ile kosztuje karta do konta?

Wydanie pierwszej karty do konta oraz kolejnej w przypadku, gdy ważność tej poprzedniej wygaśnie jest darmowa. Wydanie kolejnej, np. w przypadku zagubienia pierwszej może być dodatkowo płatne, a wysokość opłaty może się różnić w zależności od oferty banku.

Jeśli zaś chodzi o posiadanie karty płatniczej do konta bankowego, to w większości przypadków banki naliczają prowizję pobieraną po każdym miesiącu (okresie rozliczeniowym). Na szczęście w przypadku podstawowych kart debetowych zawsze istnieje możliwość uniknięcia opłaty, jeśli spełnimy warunki aktywności w poprzednim miesiącu. Może to być warunek minimalnego obrotu bezgotówkowego (karta, BLIK, etc.) lub minimalnej ilości użycia karty w ciągu miesiąca.

Obecnie na rynku można znaleźć jedynie dwie oferty kont osobistych, za które bezwarunkowo nie jest pobierana opłata zarówno za rachunek bankowy, jak i fizyczną kartę płatniczą do konta. Jest to:

 1. CitiKonto Banku Citi Handlowego
 2. Nest Konto Nest Banku

Karta karcie nie równa.

Otwierając konto bankowe zwykle dostępna jest więcej niż jedna karta płatnicza. Podstawowa kart wystarczy do korzystania z bankomatów, czy płatności w kraju i zagranicą. W zależności od banku do wyboru mogą być inne karty debetowe, które mają większe możliwości, ale za tym mogą iść wyższe opłaty za obsługę tej karty. Droższe karty mogą mieć np. korzystniejsze warunki korzystania z niektórych funkcji:

 • Darmowe wszystkie wypłaty z bankomatów obcych w kraju i zagranicą;
 • Możliwość korzystania z programów lojalnościowych w formie zbierania punktów
 • Dodatkowe ubezpieczenia, np. turystyczne
 • Brak opłat za przewalutowania

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Grupa-fb-Gielda-Promocji.jpg

Chcesz być na bieżąco z promocjami bankowymi? Dołącz do -> naszej grupy na Facebooku 

Nie przegap

Czytaj więcej

Komentarze (0)

eKonto do usług (limitowane)
eKonto do usług (limitowane)
Premia

720 zł +6,5% do 50 tys. zł

Karencja

Klienci, którzy nie posiadali konta osobistego w mBanku od przynajmniej 01.01.2015 (200 zł) oraz od 01.01.2020 (520 zł).

Od 01.01.2015/01.01.2020

Warunki
 • 200 zł do Biedronki za otwarcie eKonta ze zgodami marketingowymi, przystąpienie do mOkazje, wpływ min. 1000 zł wciągu 7 dni oraz min. 8 transakcji kartą lub BLIKIEM;
 • 200 zł za wpływy 1000 zł i 8 transakcji kartą lub BLIKIEM w każdym z 3 miesięcy;
 • 200 zł za wykorzystanie eDowodu lub Selfie przy zakładaniu eKonta;
 • 120 zł za założenie dziecku eKonta Junior lub eKonta możliwości.

(czytaj więcej)

450 zł + 200 zł

Poziom trudności

Średni

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część