zgarnijpremie.pl » Wiadomości » Alior Bank utrzymał oceny ratingowe agencji S&P. Podniesiona perspektywa dla banku

Alior Bank utrzymał oceny ratingowe agencji S&P. Podniesiona perspektywa dla banku

21 maj 2024 Komentarze ok. 1 minuta czytania Oceń!
Oceń:
Maciej Korneluk
Humanista z serca, ekonomista z rozsądku. Pasję do promocji bankowych i ich …
[email protected]

Agencja ratingowa Standard & Poor’s Global Ratings potwierdziła długoterminową i krótkoterminową ocenę ratingową Alior Banku. Perspektywa ratingowa banku została podniesiona ze „stabilnej” na „pozytywną”.

Dobra wiadomość dla Alior Banku

Podniesiona perspektywa ratingowa agencji S&P to znak właściwej realizacji polityki finansowej Alior Banku. W uzasadnieniu decyzji agencja wskazała, że zmiana jest związana z poprawą struktury portfela kredytowego. Oprócz zaostrzenia standardów udzielania kredytów doceniono również wysoką zdolność banku do samodzielnego generowania kapitału.

„Bardzo nas cieszy zmiana perspektywy na pozytywną, oznacza to, że agencja S&P zauważa i docenia pozytywne zmiany, szczególnie w obszarze jakości portfela kredytowego i kosztów ryzyka, jakie mają miejsce w Alior Banku. Rating na poziomie BB+ nie wyczerpuje jednak naszych ambicji. Jest bardzo wiele argumentów przemawiających za tym, aby agencje podwyższyły nam rating do tzw. poziomu inwestycyjnego. Będziemy pracować, aby stało się to w przyszłym roku” – mówi Radomir Gibała, wiceprezes zarządu Alior Banku odpowiedzialny za obszar finansów.

Rating Alior Banku

Obecny rating długoterminowy Alior Banku („Long-Term Issuer Credit Rating”) kształtuje się na poziomie BB+ z perspektywą pozytywną. Rating krótkoterminowy („Short-Term Issuer Credit Rating”) utrzymał poziom B, natomiast rating kontrahenta przymusowej restrukturyzacji („Resolution Counterparty Rating”) poziom  BBB/A-2.

Definicje ratingów agencji S&P są dostępne na jej stronie internetowej. Tam również znajdują się metodyka i skale oceny ratingowej.


Czytaj więcej

Komentarze (0)

Konto Jakże Osobiste
Konto Jakże Osobiste
Premia

500 zł

Karencja

Osoby nieposiadające konta osobistego Alior Banku, walutowego, Karty Kibica od przynajmniej 3 lat.

3 lata

Warunki
  • 50 zł za otwarcie Konta Jakże Osobistego na selfie;
  • 9 x 50 zł za otwarcie konta oraz za zalogowanie się min. raz do aplikacji mobilnej, zapewnienie min. 1000 zł wpływu (jednorazowo) oraz wykonanie min. 5 transakcji kartą w każdym z 8 kolejnych miesięcy.

(czytaj więcej)

50 zł + 450 zł

Poziom trudności

Łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część