zgarnijpremie.pl » Wiadomości » Współpraca Banku BNP Paribas z McCain Foods. Unikalny program rolnictwa regeneracyjnego

Współpraca Banku BNP Paribas z McCain Foods. Unikalny program rolnictwa regeneracyjnego

21 maj 2024 Komentarze ok. 2 minut czytania Oceń!
Oceń:
Maciej Korneluk
Humanista z serca, ekonomista z rozsądku. Pasję do promocji bankowych i ich …
[email protected]

Bank BNP Paribas ogłasza współpracę z McCain Foods. Oba podmioty łączą siły, by uruchomić w Polsce innowacyjny program rolnictwa regeneracyjnego.

Popularyzacja rolnictwa regeneracyjnego

Bank BNP Paribas jako lider zielonej transformacji w Polsce, wspiera McCain Foods w popularyzacji praktyk rolnictwa regeneracyjnego. Firma swój program w Polsce kieruje do producentów ziemniaków. Jego celem jest poprawa odporności upraw, plonów i jakości. Będzie on realizowany poprzez poprawę stanu gleby, zwiększenie bioróżnorodności i zmniejszenie wpływu syntetycznych środków produkcji.

„Jesteśmy dumni z nawiązania współpracy z McCain, jednym z globalnych liderów w zakresie zrównoważonej transformacji łańcucha żywności. Współpraca z McCain będzie wielowymiarowa. Dzięki naszej globalnej obecności i doświadczeniu pokazaliśmy naszą siłę we współpracy z międzynarodowymi korporacjami. Unikalne rozwiązania pozwalają nam wspierać Klientów banków na całym świecie i dzielić się kompetencjami na każdym lokalnym rynku. Obecność Grupy BNP Paribas umożliwia Klientom osiąganie celów zrównoważonego rozwoju na całym świecie” – mówi Szymon Bielawa, dyrektor ds. Klientów z USA i Kanady w Banku BNP Paribas.

Wielowymiarowe wsparcie

W ramach programu polscy producenci ziemniaków będą mogli skorzystać ze wsparcia w kilku wymiarach. Pierwszym z nich będzie wsparcie techniczne. W jego ramach rolnicy otrzymają przeszkolenie w kilku obszarach. Zalicza się do nich żywotność gleby, materia organiczna, zarządzanie uprawami okrywowymi, dywersyfikacja upraw czy zwiększanie bioróżnorodności. Cykl szkoleń i wsparcie będzie przez 3 lata współfinansowane przez Bank BNP Paribas i McCain Foods.

Oprócz tego McCain proponuje rolnikom chcącym stosować rolnictwo regeneracyjne 3-letnią umowę handlową. W jej ramach sprzedaż każdej tony ziemniaków uprawianych metodami rolnictwa regeneracyjnego firma nagrodzi dodatkową pieniężną premią. Osobne wsparcie stanowią specjalne produkty finansowe, które McCain opracował we współpracy z Bankiem BNP Paribas. Zaliczać się do nich będzie kredyt o obniżonym oprocentowaniu, który ułatwi przejście na metody rolnictwa regeneracyjnego.


Czytaj więcej

Komentarze (0)

Konto Otwarte na Ciebie
Konto Otwarte na Ciebie
Premia

490 zł

Karencja

Klienci, którzy nie korzystali z promocji Konta Otwartego na Ciebie przez ostanie 12 miesięcy.

12 miesięcy

Warunki
  • 90 zł za otwarcie konta z kartą i aktywowanie go;
  • 200 zł wydanie min. 250 zł kartą, zapewnienie min. 1000 zł wpływów oraz zakupu min. 300 jednostek obcej waluty poprzez platformę FX Pl@net ;
  • 200 zł wydanie min. 250 zł kartą, zapewnienie min. 1000 zł wpływów oraz zakupu min. 300 jednostek obcej waluty poprzez platformę FX Pl@net

(czytaj więcej)

490 zł

Poziom trudności

Łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część