zgarnijpremie.pl » Wiadomości » Przelewy BLIK na telefon z poważną wadą. Dotyczy numerów z recyklingu

Przelewy BLIK na telefon z poważną wadą. Dotyczy numerów z recyklingu

14 czerwca 2024 (Aktualizacja 14.06.2024) Komentarze ok. 1 minuta czytania Oceń!
Oceń:
Maciej Korneluk
Humanista z serca, ekonomista z rozsądku. Pasję do promocji bankowych i ich …
[email protected]

Usługa przelewu BLIK na numer telefonu to rozwiązanie wygodne i zyskujące na popularności. Nie jest jednak wolne od wad, o czym informuje serwis money.pl.

Przelew BLIK może trafić do niewłaściwej osoby

Portal opisuje przypadek pana Pawła. Kupił on swojej córce telefon w abonamencie i założył konto bankowe w Banku Millennium. Następnie przelał, jak mu się wtedy wydawało, na konto córki 850 zł korzystając z przelewu BLIK na nr telefonu. Pieniądze trafiły jednak na rachunek zupełnie innej osoby. Dlaczego tak się stało?

Uwaga na numery z recyklingu

Wyjaśnienie tej sytuacji jest bardzo proste. Numer telefonu, który posiada córka pana Pawła, pochodził z tzw. recyklingu. To oznacza, że wcześniej należał już do innej osoby i ta zarejestrowała go w usłudze BLIK. Rezygnując z telefonu, jego numer wrócił do puli operatora, a następnie stał się numerem córki pana Pawła. W systemie BLIK był jednak wciąż przypisany do poprzedniego właściciela i dlatego to on otrzymał te pieniądze.

Zmiana trudna do wprowadzenia

Niestety sytuacja jest trudna do odgórnego rozwiązania. Wszystko z powodu obowiązujących przepisów prawa i procedur. Operatorzy nie mogą przekazywać informacji o numerach telefonu podmiotom trzecim. Zabrania im tego przepis o ochronie danych osobowych.

Dopóki nie uda się wypracować rozwiązania systemowego, należy zachować szczególną ostrożność. By uniknąć problemu pana Pawła, warto pamiętać o natychmiastowym zarejestrowaniu nowego numeru w usłudze BLIK w aplikacji bankowej. Pomoże to uniknąć  problemów z niedocierającymi przelewami.


Czytaj więcej

Komentarze (0)

Konto Jakże Osobiste
Konto Jakże Osobiste
Premia

500 zł

Karencja

Osoby nieposiadające konta osobistego Alior Banku, walutowego, Karty Kibica od przynajmniej 3 lat.

3 lata

Warunki
  • 50 zł za otwarcie Konta Jakże Osobistego na selfie;
  • 9 x 50 zł za otwarcie konta oraz za zalogowanie się min. raz do aplikacji mobilnej, zapewnienie min. 1000 zł wpływu (jednorazowo) oraz wykonanie min. 5 transakcji kartą w każdym z 8 kolejnych miesięcy.

(czytaj więcej)

50 zł + 450 zł

Poziom trudności

Łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część