zgarnijpremie.pl » Wiadomości » Projekt UOKiK doceniony. Uzyskał wyróżnienie w Competition Advocacy Contest 2024

Projekt UOKiK doceniony. Uzyskał wyróżnienie w Competition Advocacy Contest 2024

21 maj 2024 Komentarze ok. 2 minut czytania Oceń!
Oceń:
Maciej Korneluk
Humanista z serca, ekonomista z rozsądku. Pasję do promocji bankowych i ich …
[email protected]

Summer Camp UOKiK to warsztaty konsumenckie z prawa konkurencji. Inicjatywa urzędu otrzymała wyróżnienie w konkursie International Competition Network (ICN) i World Bank Group.

Summer Camp UOKiK

Summer Camp to wydarzenie przeznaczone dla studentów kierunków ekonomicznych i prawniczych. Biorą w nim udział autorzy najlepszych esejów na temat: „Po co i jak chronić konkurencję we współczesnej gospodarce?”. W ramach warsztatów poznawali praktyczne przykłady spraw z dziedziny ochrony konkurencji. Zajęcia prowadziło 18 ekspertów. Zaproszono również 3 gości specjalnych.

„Nasze warsztaty są skierowane do studentów co najmniej drugiego roku prawa, ekonomii lub kierunków pokrewnych. Pozwalają na poznanie pracy ekspertów UOKiK na rzecz ochrony konkurencji. Ruszyła już rekrutacja do Summer Camp 2024, termin zgłoszeń upływa 16 czerwca. Komplet informacji można znaleźć na uokik.gov.pl. Liczymy, że część uczestników programu dołączy do naszego zespołu. Będą mogli kształtować ochronę konkurencji na polskim rynku, w tym poprzez identyfikowanie oraz usuwanie antykonkurencyjnych praktyk” – opisuje Prezes UOKiK Tomasz Chróstny.

Wyróżnienie w Competition Advocacy Contest

Summer Camp UOKiK zyskuje uznanie nie tylko wśród uczestników i zaproszonych gości. Projekt nagrodziła kapituła konkursu Competition Advocacy Contest. To konkurs organizowany przez International Competition Network (ICN) i World Bank Group. Wydarzenie UOKiK organizatorzy wyróżnili w kategorii podnoszenia wiedzy na temat konkurencji.

„Celem konkursu Competition Advocacy Contest jest wzmocnienie roli, jaką urzędy i agencje do spraw konkurencji oraz organizacje pozarządowe odgrywają w promowaniu konkurencji. Odbywa się to poprzez nagradzanie oraz prezentowanie najciekawszych i najbardziej skutecznych tego typu inicjatyw. Cieszy nas, że Summer Camp UOKiK jest stawiany za wzór tego, jak w nowoczesny, atrakcyjny sposób propagować wiedzę o wartości konkurencyjności rynku wśród studentów” – skomentował Tomasz Chróstny.


Czytaj więcej

Komentarze (0)

Konto osobiste Raiffeisen Digital Bank
Konto osobiste Raiffeisen Digital Bank
Premia

do 150 zł

Karencja

Tylko dla klientów, którzy nie byli klientami Raiffeisen Digital Banku.

wieczna*

Warunki

Najpóźniej do 04.01.2024:

  • załóż konto osobiste z kartą wirtualną przez aplikację;
  • do 04.01.2024 wydaj min. 300 zł na transakcji w sklepach stacjonarnych lub online;
  • do 19.02.2024votrzymasz 150 zł premii.

(szczegóły)

150 zł

Poziom trudności

Bardzo łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część