zgarnijpremie.pl » Wiadomości » Ostrzeżenie dla klientów Pekao. Fałszywa kampania na Facebooku

Ostrzeżenie dla klientów Pekao. Fałszywa kampania na Facebooku

16 maj 2024 Komentarze ok. 1 minuta czytania Oceń!
Oceń:
Maciej Korneluk
Humanista z serca, ekonomista z rozsądku. Pasję do promocji bankowych i ich …
[email protected]

Profil „Pekao24 Cashback” na Facebooku kusi klientów banku Pekao perspektywą zwrotu części poniesionych za pośrednictwem konta wydatków. W rzeczywistości jest to oszustwo.

Fałszywe kampanie na Facebooku metodą oszustów

W ostatnim czasie mnożą się próby ataków na klientów banków za pomocą reklam w mediach społecznościowych. Fałszywe profile wykorzystują logo instytucji bankowej, by podszywając się pod nią, zyskać wiarygodność. Najczęściej zachęcają do konkretnego działania, np. pobrania aplikacji, czy zalogowania się na fałszywej stronie banku. W konsekwencji klientom banku grozi utrata pieniędzy.

Pekao24 Cashback to oszustwo

Nie inaczej jest w przypadku facebookowego profilu „Pekao24 Cashback”. Oszuści podszywają się w ten sposób pod bank Pekao. Oferują możliwość uzyskania dodatkowych środków na koncie. By je otrzymać, należy zainstalować aplikację, do której przekierowuje reklama. W przypadku wykonania tego kroku jej uruchomienie przenosi klienta na sfabrykowaną stronę Banku Pekao. Podając na niej prawdziwe dane do logowania, klient przekazuje je oszustom. Zyskują oni w ten sposób dostęp do jego konta.

Zalecana ostrożność

By nie paść ofiarą oszustwa, należy zawsze weryfikować autentyczność profili udostępniających tego typu oferty. Jednym z rozwiązań jest korzystanie ze sprawdzonych stron opisujących prawdziwe promocje bankowe, takich jak Zgarnijpremię.


Czytaj więcej

Komentarze (0)

Konto Przekorzystne
Konto Przekorzystne
Premia

200 zł + 7% do 100 tys. zł

Karencja

Klienci, którzy nie posiadali konta w Banku Pekao od 01.08.2021 do 08.01.2023.

od 01.08.2021

Warunki

W każdym z 3 miesięcy po otwarciu Konta Przekorzystnego z kartą debetową wykonaj min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą debetową do konta.

(czytaj więcej)

200 zł

Poziom trudności

Bardzo łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część