zgarnijpremie.pl » Wiadomości » Leasing z gwarancją de minimis BGK dostępny dla kolejnego sektora. Informacja Millennium Leasing

Leasing z gwarancją de minimis BGK dostępny dla kolejnego sektora. Informacja Millennium Leasing

4 czea 2024 Komentarze ok. 2 minut czytania Oceń!
Oceń:
Maciej Korneluk
Humanista z serca, ekonomista z rozsądku. Pasję do promocji bankowych i ich …
[email protected]

Także firmy transportowe mogą już skorzystać z leasingu zabezpieczonego gwarancjami de minimis Banku Gospodarstwa Krajowego. Informacje przekazał Millennium Leasing, który jest liderem sprzedaży tego typu produktów.

Gwarancja de minimis BGK

Gwarancja de minimis BGK jest jedną z form zabezpieczenia spłaty kredytu, w tym również leasingu. Udziela jej Bank Gospodarstwa Krajowego. Nie jest to dotacja pieniężna, dlatego nie rodzi dla kredytobiorcy żadnych dodatkowych skutków podatkowych. Zgodnie z postanowieniami Unii Europejskiej dotyczącymi pomocy de minimis, od maja 2024 roku również firmy transportowe mogą sfinansować leasingiem środki transportu drogowego, przeznaczone do działalności zarobkowej.

Millennium Leasing liderem pomocy de minimis BGK

Zgodnie z danymi BGK na koniec kwietnia 2024 roku aż 71% umów leasingu z gwarancją de minimis BGK było realizowanych za pośrednictwem Millennium Leasing. Ich łączna wartość to 570 mln zł. Co więcej, spółka była również pierwszą, która udzieliła tego typu finansowania w pierwszej edycji programu w 2021 roku.

„Obecnie na rynku zaledwie pięć firm leasingowych umożliwia przedsiębiorcom skorzystanie z leasingu zabezpieczonego gwarancjami de minimis BGK i jestem dumny z tego, że jesteśmy liderem w realizacji takich umów. W Millennium Leasing od samego początku uznaliśmy, że zapewnienie naszym klientom dostępu do wszystkich rozwiązań, oferowanych przez instytucje pomocowe dla leasingu, jest naszym strategicznym celem. Uważamy za właściwe, aby dać klientom możliwość skorzystania z każdego istniejącego instrumentu pomocowego, jeśli uznają to za racjonalne dla swojego biznesu” – mówi Marcin Balicki, prezes zarządu Millennium Leasing.

Millennium Leasing jest częścią grupy kapitałowej Banku Millennium. Na polskim rynku funkcjonuje od ponad 30 lat. Zajmuje się finansowaniem zakupu różnorodnych środków trwałych: samochodów osobowych i dostawczych, maszyn i urządzeń dla większości branż, środków transportu ciężkiego, a także nieruchomości. Klientami podmiotu są zarówno mikroprzedsiębiorcy, jak i duże korporacje.

Źródło grafiki: Informacje prasowe Banku Millennium.


Czytaj więcej

Komentarze (0)

Konto Millennium 360º
Konto Millennium 360º
Premia

600 zł + 6,25% do 100 tys. zł

Karencja

Klienci, którzy nie korzystali z promocji konta osobistego Banku Millennium po 01.01.2020.

Od 01.01.2020

Warunki
  • 100 zł za otwarcie konta, logowanie do aplikacji mobilnej, zapewnienie w ciągu 14 dni od otwarcia konta min. 1000 zł wpływu i jedną płatność kartą/BLIK;
  • 200 zł za zalogowanie się do aplikacji oraz wydanie kartą/BLIK min 500 zł w każdym z 3 miesięcy ;
  • 300 zł za zapewnienie min. 1000 zł wpływów pochodzących z wynagrodzenia (powyżej 26 roku życia).

(czytaj więcej)

100 zł +200 zł +300zł

Poziom trudności

Łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część