zgarnijpremie.pl » Wiadomości » Znamy wyniki rankingu Złoty Bankier 2020!

Znamy wyniki rankingu Złoty Bankier 2020!

23 czerwca 2020 (Aktualizacja 29.03.2024) Komentarze ok. 3 minut czytania Oceń!
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Jak co roku redakcja Bankier.pl oraz Pulsu Biznesu wyróżniła banki oraz instytucje finansowe przyznając nagrody „Złoty Bankier”. Statuetki przyznawane były w 10 kategoriach: Najlepsza wielokanałowa jakość obsługi, Konto osobiste, karta kredytowa, kredyt hipoteczny, kredyt gotówkowy, najlepszy spot reklamowy, social media, Bank wrażliwy społecznie, Innowacja fintech oraz Bezpieczeństwo – najlepsze praktyki.

Wyniki rankingu Złoty Bankier 2020

Wyniki rankingu

Najlepsze konto osobiste

I tak redaktorzy Bankier.pl zdecydowali, że to Getin Noble Bank zapewnia najlepszą wielokanałową jakoś obsługi wyprzedając w tej kategorii zeszłorocznego lidera – Santander Bank Polski. Santander nie oddał za to w tym roku koszulki lidera w kategorii najlepsze konto osobiste ze swoim Kontem Jakie Chcę. Zaraz za nim uplasował się Bank Pekao ze swoim Kontem Przekorzystnym.

Najlepsza karta kredytowa

Ponownie bezapelacyjnym zwycięzcą w kategorii karta kredytowa został Citi Handlowy ze swoim flagowym produktem kartą Citi Simplicity. Do tej pory swoją popularność kredytówka Citi zawdzięczała przede wszystkim darmowemu utrzymaniu. Niestety, jak wiemy w wyniku ostatnich wydarzeń na świecie strategie wielu instytucji finansowych musiały zostać zmodyfikowane. Dlatego karty Citi Simplicity wyrobione od połowy maja 2020 nie będą już całkowicie darmowe. Ich utrzymanie miesięcznie będzie się wiązało z opłatą w wysokości 12 zł. Można jednak jej uniknąć wykonując w miesiącu transakcje o wartości min. 1000 zł. Na drugim miejscu wyróżniona została karta kredytowa od Getin Noble Bank.

Najlepszy kredyt hipoteczny i gotówkowy

Oceniając oferty kredytów redaktorzy brali pod uwagę przede wszystkim koszty finansowania, dostępność oraz elastyczność oferty, a także funkcje obsługi dostępnych w kanałach elektronicznych. Statuetkę za najlepszą ofertę kredytu hipotecznego odebrał w tym roku Bank Pekao, a najlepszą ofertę kredytu gotówkowego przygotował Alior Bank.

Wyróżnienia internautów

Wyróżnienia w kolejnych 3 kategoriach przyznawali sami internauci. Za najlepszy spot reklamowy wybrali reklamę Konta Przekorzystnego Banku Pekao z wielkokrotnym mistrzem świata w szybownictwie w roli głównej – Sebastianem Kawą. Czytelnicy Bankiera zdecydowali również, że liderem social mediów został ING Bank Śląski. Stało się tak za sprawą niesamowicie sprawnej obsługi, jaką zapewniają w tym kanale. Odpowiadali na niemal wszystkie pytania w ciągu kilkunastu minut.  Jako bank najbardziej wrażliwy społecznie uznano Santander Bank Polski. Do tego triumfu przyczyniła się głównie kampania banku na rzecz edukowania seniorów w postępującym świecie cyfryzacji. Na drugiej pozycji w powyższych kategoriach uplasował się PKO Bank Polski.

Innowacja i bezpieczeństwo

Ostatnie dwie kategorie, w których przyznawane były nagrody związane są ściśle z samą technologią. Za najlepszą Innowację FinTech uznano usługę Autopay oferowaną przez Bank Millennium. Dzięki temu rozwiązaniu kierowcy posiadający aplikację mobilną Millennium mogą dokonywać opłat za autostrady bez zatrzymywania się na bramkach. Takimi możliwościami do tej pory cieszyli się głównie zawodowi kierowcy posiadający dodatkowe urządzenia w swoich pojazdach. Duży plus za wygodę oraz bezpieczeństwo!

Jeśli już o bezpieczeństwie mowa, to w tym roku wyróżniony został Alior Bank za zabezpieczenia swoich stron WWW, Nest Bank za najbardziej dopracowaną aplikację mobilną oraz Getin Noble Bank za wysoki poziom bezpieczeństwa w każdej badanej płaszczyźnie.

Zwycięzcom oraz wyróżnionym serdecznie gratulujemy, a zespołowi Bankier.pl oraz Pulsu Biznesu dziękujemy za rzetelną i kompleksową ocenę świadczonych usług bankowych. Tegoroczne zestawienia oraz recenzje z pewnością ułatwią wybór najlepszych ofert wielu klientom.

Źródło:
Bankier.pl

Przeczytaj też

Czytaj więcej

Komentarze (0)

Konto Santander
Konto Santander
Utrzymanie konta
 • 6 zł lub 0 zł za wydanie min. 300 zł kartą do konta lub BLIKIEM w miesiącu
 • 0 zł w przypadku osób do 26 roku życia wystarczy 1 płatność kartą lub BLIKIEM w miesiącu

0-6 zł

Utrzymanie karty
 • 9 zł lub 0 zł za wydanie min. 300 zł kartą do konta lub BLIKIEM w miesiącu
 • 0 zł w przypadku osób do 26 roku życia wystarczy 1 płatność kartą lub BLIKIEM w miesiącu

0-9 zł

Wypłata z bankomatów obcych
 • 3 zł prowizji w przypadku osób powyżej 26 roku życia
 • osoby poniżej 26 roku życia wszystkie krajowe bankomaty darmowe

0-3 zł

Czy premia?
 • 150 zł za aktywność w pierwszym i drugim miesiącu;
 • 150 zł za aktywność w trzecim i czwartym;
 • 300 zł za min. 1000 zł wpływów w piątym i szóstym miesiącu;
 • 100 zł w Programie Poleceń;
 • 150 zł za konto dla dziecka;
 • 300 zł zwrotu za zapłacone rachunki.

(czytaj więcej)

1150 zł +4% do 50 tys. zł

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część