zgarnijpremie.pl » Recenzje » Konta osobiste - recenzje » Konto osobiste premium Banku BNP Paribas dla wymagających!

Konto osobiste premium Banku BNP Paribas dla wymagających!

19 paź 2020 Komentarze ok. 5 minut czytania Oceń!
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Konto osobiste premium zwykle nie należy do darmowych, ale w zamian oferuje wiele udogodnień oraz rozwiązań przydatnych do zarządzania swoimi finansami w kraju i zagranicą. Czy tak samo jest w przypadku Mojego Konta Premium Banku BNP Paribas, czy możemy się spodziewać jeszcze czegoś więcej?

Konto osobiste premium BNP Paribas

konto osobiste premium

Ile faktycznie kosztuje konto premium?

Mogłoby się wydawać, że tzw. „konto osobiste premium” zarezerwowane jest wyłącznie dla osób majętnych o stałych i ponadprzeciętnych dochodach. Zatem mogłoby się wydawać, że utrzymanie kont osobistych dedykowanych takim osobom musi być obarczone wysokimi i niemożliwymi do uniknięcia opłatami. Nie do końca tak jest. Faktem jest, że standardowa opłata za utrzymanie Mojego Konta Premium wynosi 40 zł miesięcznie, ale tak samo, jak w przypadku „podstawowych” kont osobistych istnieją sposoby, aby uniknąć ciężaru tej opłaty. Wystarczy, że w miesiącu kalendarzowym poprzedzającym pobranie opłatę zapewnimy wpływy o łącznej wartości co najmniej 10 000 zł. Wydaje się dużo, ale w końcu mowa o koncie premium. Co więcej posiadając jeszcze jedno konto (np. podstawowe) w innym banku, na którym znajdują się nasze oszczędności, możemy wykonać raz w miesiącu przelew o wymaganej do uniknięcia opłaty wysokości.

Drugą opcją na uniknięcie miesięcznej opłaty za konto jest posiadanie na różnego rodzaju produktach w Banku BNP Paribas aktywów o wartości co najmniej 100 000 zł. Dotyczy to zarówno środków w złotówkach, jaki i w obcych walutach, które przeliczane są po aktualnym kursie. Jak widzimy teraz pierwszy warunek wydaje się łatwiejszy do spełnienia 🙂

Jeśli konto premium to karta debetowa również droga w utrzymaniu. Otóż nie. Przy Moim Koncie Premium Banku BNP Paribas do wyboru mamy dwa „plastiki”: Moja Karta Premium Mastercard oraz Karta Mastercard Multiwalutowa. Utrzymanie pierwszej z nich jest bezwarunkowo darmowe, a posiadanie drugiej to koszt 5 zł miesięcznie. Jeśli jednak dużo podróżujemy płacąc kartą za granicą to koszt ten szybko nam się zwróci, o czym więcej poniżej 🙂

Korzystanie z konta oraz karty płatniczej

W związku z tym, że samo konto nie jest darmowe, a jego miesięczne utrzymanie wycenione jest sporo powyżej opłat za konta podstawowe to szereg funkcji jest zwolnionych z opłaty. Niemal oczywistym jest, że za podstawowe przelewy internetowe , w tym także za przelewy walutowe SEPA, bank nie pobierze żadnych opłat. W przypadku tzw. przelewów natychmiastowych będziemy mieli do dyspozycji 3 takie transakcje w miesiącu za darmo. Każda następna to koszt 5 zł (podobnie, jak w konkurencyjnych bankach). Nie zapłacimy również za ustawienie zleceń stałych w bankowości internetowej. Jeśli zajdzie potrzeba zlecenia przelewu w oddziale BNP Paribas, to również posiadając konto premium unikniemy niemałej opłaty w wysokości 10 zł.

Wracając do kart debetowych dostępnych w ofercie Mojego Konta Premium, to posiadając pierwszą lub tę drugą nie zapłacimy za wypłaty ze wszystkich bankomatów na terenie Polski oraz za granicą. Korzystając z urządzeń na całym świecie będziemy zwolnieni z opłaty naliczanej przez nasz bank. Oczywiście miejscowy operator może naliczyć nam prowizję, o czym powinniśmy zostać poinformowani na wyświetlaczu bankomatu przed dokonaniem operacji.

Dodatkowo gdy płacimy Moją Kartą Premium, dzięki umieszczeniu naszego imienia i nazwiska na jej rewersie, informację te są ukryte co zwiększa nasze bezpieczeństwo. Sama karta także wygląda przez to dużo lepiej.

Dla osób, które często podróżują najlepszym wyborem będzie jednak Karta Mastercard Multiwalutowa. Co prawda jej utrzymanie, to koszt 5 zł miesięcznie, ale wystarczy, że wykonamy kilka płatności kartą za granicą, aby koszt ten szybko nam się zwrócił. Jak to działa? Posiadając rachunek złotowy w BNP Paribas zupełnie za darmo otwieramy dodatkowe rachunki walutowe (USD, EUR, CHF, etc.). Następnie przebywając za zagranicą, płacąc za zakupy w berlińskim sklepie karta multiwalutowa sama rozpoznaje walutę transakcji i korzysta z zasilonego wcześniej rachunku prowadzonego w Euro. W ten prosty sposób przy płatności nie ponosimy żadnych kosztów przewalutowania.

Dodatkowe korzyści

Posiadając konto osobiste premium powinniśmy spodziewać się przysłowiowych „fajerwerków”. Co możemy dostać w tej ofercie, czego nie znajdziemy w standardowym koncie osobistym? Pierwsza rzecz, jaka nasuwa się przy wszelakich produktach premium (nie tylko finansowych), to specjalne traktowanie. I faktycznie jako posiadacze Mojego Konta Premium BNP Paribas otrzymamy dostęp do indywidualnego doradcy. Taki specjalista będzie mógł po zapoznaniu się z naszymi finansami zaproponować potrzebny nam produkt lub rozwiązanie finansowe. Zyskujemy po prostu profesjonalistę po stronie naszych finansów.

W ofercie znajdziemy również opcjonalny pakiet bezpieczeństwa Cyber BNP Paribas. Taki pakiet to w rzeczywistości e-kod umożliwiający bezpłatną aktywację dwóch innowacyjnych usług oferowanych przez podmioty specjalizujące się w przeciwdziałaniu cyberoszustwom: Biuro Informacji Kredytowej S.A., oferujące usługę Alerty BIK oraz Experian Polska sp. z o.o., oferujący usługę Bezpieczna Tożsamość. Pakiet ten jest dostępy bezpłatnie przez 12 miesięcy.

Nowością dla posiadaczy konta premium w BNP Paribas jest możliwość skorzystania z dodatkowego, ale odpłatnego ubezpieczenia zdrowotnego. „Plan wsparcia w chorobie – PREMIUM” to indywidualne ubezpieczenie zdrowia, którego celem jest finansowe wsparcie Ubezpieczonego na wypadek wystąpienia jednej z poważnych chorób objętych warunkami umowy.

Podsumowanie

Jak się okazuje na przykładzie Mojego Konta Premium Banku BNP Paribas, konta osobiste typu premium nie muszą być zarezerwowane jedynie dla wąskiego grona klientów cieszącymi się ponadprzeciętnymi zarobkami. Co prawda, aby uniknąć opłaty za utrzymanie takiego rachunku trzeba spełnić dosyć wygórowane warunki, ale w zamian otrzymujemy produkt finansowy, który wraz z odpowiednio dobraną kartą płatniczą oraz innymi usługami dedykowanymi do konta pozwoli nam w pełni kontrolować nasze finanse.

Podstawowe opłaty

UsługaOpłataWarunki
Utrzymanie Mojego Konta Premium40 zł / 0 zł0 zł jeśli w miesiącu zapewnisz min. 10 000 zł wpływów lub suma wszystkich aktywów w BNP Paribas wyniesie min. 100 000 zł.
Utrzymanie Mojej Karty Premium0 złnie dotyczy
Przelewy internetowe zwykłe0 złnie dotyczy
Przelewy ekspresowe5 złPierwsze 3 przelewy w miesiącu za darmo.
Wypłaty z bankomatów obcych w kraju0 złnie dotyczy
Wypłaty z bankomatów za granicą0 złnie dotyczy
Nie przegap

Komentarze (0)

Konto Otwarte na Ciebie
Konto Otwarte na Ciebie
Utrzymanie konta
  • 0 zł za min. jednokrotne logowanie do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej wykonane w poprzednim miesiącu oraz wyrażenie i utrzymanie zgód marketingowych;
  • 2,50 zł bez spełnienia warunków.

0-2,5 zł

Utrzymanie karty
  • 0 zł za 3 dowolne transakcje bezgotówkowe kartą lub Apple Pay/Google Pay;
  • 7 zł bez spełnienia żadnego warunku.

0-7 zł

Wypłata z bankomatów obcych

każdorazowa prowizja 7 zł z bankomatów obcych

7 zł

Czy premia?
  • 50 zł za otwarcie i aktywowanie konta z kartą;
  • 160 zł za min. 1000 zł wpływów, min. 4 płatności BLIK i min. 3 płatności kartą o wartości min. 350 zł i min. 3 przelewy BLIK na telefon o dowolnej wartości (w pierwszym miesiącu);
  • 160 zł za min. 1000 zł wpływów, min. 4 płatności BLIK i min. 3 płatności kartą o wartości min. 350 zł i min. 3 przelewy BLIK na telefon o dowolnej wartości (w drugim miesiącu);
  • 160 zł za min. 1000 zł wpływów, min. 4 płatności BLIK i min. 3 płatności kartą o wartości min. 350 zł i min. 3 przelewy BLIK na telefon o dowolnej wartości (w trzecim miesiącu),

(czytaj więcej)

530 zł

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część