zgarnijpremie.pl » Wiadomości » Wnioski o świadczenie Dobry Start ruszają od lipca. Bank Pocztowy ułatwi proces wnioskowania

Wnioski o świadczenie Dobry Start ruszają od lipca. Bank Pocztowy ułatwi proces wnioskowania

17 czerwca 2024 Komentarze ok. 1 minuta czytania Oceń!
Oceń:
Maciej Korneluk
Humanista z serca, ekonomista z rozsądku. Pasję do promocji bankowych i ich …
[email protected]

Od 1 lipca 2024 roku możliwe będzie złożenie wniosku o świadczenie Dobry Start. Będzie to można wykonać również za pośrednictwem bankowości internetowej Banku Pocztowego.

Świadczenie Dobry Start

Dobry Start jest jednym z rządowych programów wsparcia polskich rodzin. W jego ramach każdy z uczniów w wieku do 20 lat może otrzymać 300 zł na wyprawkę szkolną. W przypadku dzieci z niepełnosprawnością wiek ten jest wydłużony do 24 roku życia. Jednorazowe świadczenie nie podlega opodatkowaniu. Nie dotyczy jedynie dzieci, które w roku szkolnym 2024/2025 idą do przedszkola lub do „zerówki”.

Wniosek o świadczenie również w Banku Pocztowym

By otrzymać wsparcie, należy w terminie od 1 lipca do 30 listopada bieżącego roku złożyć wniosek o świadczenie. Może to zrobić jeden z rodziców dziecka. Ta funkcjonalność będzie od 1 lipca dostępna również dla klientów Banku Pocztowego. W bankowości internetowej Pocztowy24 w sekcji „Wnioski” znajdować się będzie wniosek „Dobry Start”. Po jego wybraniu część danych dotyczących wnioskodawcy wypełni się automatycznie na podstawie danych bankowych. 

Szczegóły dotyczące obsługi złożonego wniosku dostępne będą na PUE ZUS. Za pośrednictwem Pocztowy24 może go złożyć jedynie rodzic dziecka.


Czytaj więcej

Komentarze (0)

Konto w Porządku
Konto w Porządku
Premia

300 zł + 6,5 do 20 000 zł

Karencja

Uczestnik nie może posiadać konta osobistego w Banku Pekao od 15.11.2023 do 14.05.2024.

od 15.11.2023

Warunki
  • Za założenie Konta w Porządku z kartą płatniczą i wyrażenie zgód marketingowych;
  • zarejestrowanie karty do programu Bezcenne Chwile i wykonanie w każdym z 3 kolejnych miesięcy min. 5 płatności kartą oraz zapewnianie min. 1000 zł wpływów;
  • otrzymane 24 000 pkt. odpowiadają wartości 300 zł do wydania na zakupy w sklepach partnerskich programu.

(szczegóły)

do 300 zł

Poziom trudności

Bardzo łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część