Pojęcie „trwałego nośnika” ujęto w ustawie o prawach konsumenta. Określa się tak sposób zapisu i udostępnienia dokumentów, który umożliwia ich wielokrotny odczyt, uniemożliwiając jednocześnie ich usunięcie lub zmianę. Jego przykładem jest zarówno dokument papierowy, jak i plik PDF, którego treści nie można zmienić, zapisany na specjalnym nośniku. Ta druga wersja to zdecydowanie bardziej proekologiczne działanie.
I to właśnie na nią stawia w komunikacji z klientami Credit Agricole. Dokumenty na trwałym nośniku będą mogli oni odtworzyć za pośrednictwem serwisu CA24 eBank. Bank zadecydował, że zastąpią one papierowe wersje, które do tej pory wysyłał listownie. W przypadku klientów, którzy nie mają dostępu do CA24 eBank zostaną one udostępnione na dedykowanej platformie.
„Wdrażamy rozwiązanie, które spełnia wymagania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa, niezmienności i nieusuwalności informacji. Dokumenty zapisane i archiwizowane w ten sposób mają zapewnioną kontrolę integralności treści. Nie będzie możliwe ich przypadkowe usunięcie lub celowa edycja. Dzięki temu zachowują swoją moc dowodową przez cały, wymagany dla danego typu dokumentu, okres przechowywania” – zapewnia Justyna Lewandowska, manager ds. Jakości i Efektywności Procesów w banku Credit Agricole.
1000 zł +4%
Osoby nieposiadające konta osobistego w Santander Banku Polska od co najmniej 01.11.2022.
Od 01.11.2022
1000 zł
Łatwy