zgarnijpremie.pl » Wiadomości » Jest nowy prezes PKO Leasing. To jeden z twórców mBanku

Jest nowy prezes PKO Leasing. To jeden z twórców mBanku

7 czea 2024 Komentarze ok. 1 minuta czytania Oceń!
Oceń:
Maciej Korneluk
Humanista z serca, ekonomista z rozsądku. Pasję do promocji bankowych i ich …
[email protected]

Największa spółka grupy PKO BP ma nowego prezesa. Po rezygnacji z tego stanowiska Pawła Pacha jego miejsce zajął Tomasz Bogus.

Zaskakująca dymisja

Paweł Pach z PKO BP był związany od 21 lat. Tydzień temu sam zrezygnował z funkcji prezesa PKO Leasing. Decyzja była zaskoczeniem nie tylko dla banku, ale również dla całego sektora finansowego. Według informacji Pulsu Biznesu Pach miał dostać ofertę objęcia stanowiska w zarządzie VeloBanku. Ma odpowiadać za tworzenie pionu korporacyjnego instytucji.

Nowy prezes PKO Leasing

Nowym prezesem spółki został Tomasz Bogus. Jest bliskim współpracownikiem Szymona Midery, który pełni obowiązki prezesa PKO BP. Nowy prezes PKO Leasing to jeden z budowniczych mBanku. W 2009 roku został prezesem Banku Pocztowego. Tam funkcję jego zastępcy pełnił właśnie Szymon Midera. W 2014 roku został prezesem Banku BNP Paribas. Z funkcji zrezygnował w 2016 roku i zajął się budowaniem startupu Fandla, specjalizującego się w faktoringu. Do sektora bankowego powrócił w 2023 roku.

PKO Leasing to spółka należą do PKO BP. Powstała w 1999 roku. Od kilku lat jest liderem polskiego rynku leasingu i wynajmu. Według danych prezentowanych przez spółkę, w 2022 r. PKO Leasing miał 13,3% udziału w rynku leasingu.


Czytaj więcej

Komentarze (0)

Konto za Zero
Konto za Zero
Premia

300 zł

Karencja

Osoby nieposiadające konta osobistego w Banku PKO BP przynajmniej od 01.01.2022.

Od 01.01.2022

Warunki

po 50 zł zwrotu miesięcznie przez 6 miesięcy za korzystanie z karty płatniczej do konta.

(czytaj dalej)

Do 300 zł zwrotu

Poziom trudności

Łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część