zgarnijpremie.pl » Wiadomości » Bank BNP Paribas dba o zrozumiały język. Otrzymał certyfikat prostej polszczyzny Uniwersytetu Wrocławskiego

Bank BNP Paribas dba o zrozumiały język. Otrzymał certyfikat prostej polszczyzny Uniwersytetu Wrocławskiego

17 kwietnia 2024 Komentarze ok. 2 minut czytania Oceń!
Oceń:
Maciej Korneluk
Humanista z serca, ekonomista z rozsądku. Pasję do promocji bankowych i ich …
[email protected]

Właściwa komunikacja z klientem to jeden z priorytetów Banku BNP Paribas. Jej najwyższą jakość podkreśla właśnie otrzymany certyfikat.

Prosta komunikacja z klientami

Bank BNP Paribas już w 2019 roku postawił sobie za zadanie uproszczenie języka, którym komunikuje się z klientami. W tym celu 70 osób przeszło szkolenie z zasad prostego języka. Dzięki temu są teraz konsultantami prostego języka. Na co dzień zajmują się upraszczaniem wiadomości, SMS-ów, tekstów marketingowych i innych materiałów dla klientów. Co więcej, każdy z pracowników banku może przejść obecnie tego typu szkolenie. 

„Produkty i usługi bankowe bywają skomplikowane, ale rolą banku jest mówienie o nich Klientom w sposób, który będzie dla nich w pełni zrozumiały. Precyzyjne wyjaśnienie kwestii formalnych czy prawnych jest fundamentem dobrej obsługi, dlatego cieszymy się, że nasze listy dołączane do nowych i wznowionych kart płatniczych okazały się pod tym względem rynkowym wyznacznikiem jakości. Nie sposób podjąć najlepszego dla siebie wyboru, nie rozumiejąc, jakie opcje są dostępne – a jako Bank Dobrych Decyzji chcemy, by decyzje naszych Klientów były wyłącznie takie” – komentuje Anna Obuchowicz, koordynująca projekt prostego języka w Banku BNP Paribas.

Za język stosowany w listach dołączanych do kart płatniczych bank otrzymał certyfikat prostej polszczyzny. Jest on przyznawany przez Pracownię Prostej Polszczyzny Uniwersytetu Wrocławskiego.

„Komunikacja bankowa jest z natury niezrozumiała. Łączy w sobie bowiem trzy niezwykle trudne dla zwykłych ludzi tematy: finanse, nowe technologie i prawo. Tym bardziej cieszymy się, że Bank BNP Paribas przygotował tak proste, zrozumiałe i przejrzyste listy z informacjami o kartach płatniczych” — wyjaśnia dr hab. Tomasz Piekot, kierownik pracowni.

Upraszczanie nie tylko w kwestii języka

Prosta komunikacja z klientami jest elementem szerszego kontekstu zwiększania przez bank dostępności swoich produktów i usług. 132 placówki BNP Paribas w Polsce posiadają certyfikat „Obiekt bez barier”. Oznacza on, że są przystosowane dla osób o ograniczonej sprawności. Centra Klienta BNP Paribas uzyskały certyfikację Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej oraz OK SENIOR Polska na lata 2023-2025. Jest to potwierdzenie ich dostosowania do potrzeb dojrzałych klientów.


Czytaj więcej

Komentarze (0)

Konto Otwarte na Ciebie
Konto Otwarte na Ciebie
Premia

490 zł

Karencja

Klienci, którzy nie korzystali z promocji Konta Otwartego na Ciebie przez ostanie 12 miesięcy.

12 miesięcy

Warunki
  • 90 zł za otwarcie konta z kartą i aktywowanie go;
  • 200 zł wydanie min. 250 zł kartą, zapewnienie min. 1000 zł wpływów oraz zakupu min. 300 jednostek obcej waluty poprzez platformę FX Pl@net ;
  • 200 zł wydanie min. 250 zł kartą, zapewnienie min. 1000 zł wpływów oraz zakupu min. 300 jednostek obcej waluty poprzez platformę FX Pl@net

(czytaj więcej)

490 zł

Poziom trudności

Łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część