zgarnijpremie.pl » Poradniki » Konta osobiste - poradniki » Przetestowałem wszystkie konta. Mój subiektywny ranking 5 najlepszych!

Przetestowałem wszystkie konta. Mój subiektywny ranking 5 najlepszych!

21 lis 2022 Komentarze ok. 6 minut czytania Oceń!
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Na rynku kont bankowych można łatwo się pogubić. Na pierwszy rzut oka większość ofert nie wiele się od siebie odróżnia. Najczęściej jest to po prostu rachunek osobisty z kartą płatniczą. Podstawowe parametry, jak koszty posiadania tych produktów to nie wszystko. O atrakcyjności konta decyduje przede wszystkim jego funkcjonalność, bo do tego wszystko się sprowadza. Wybierając rachunek osobisty szukamy możliwie najlepszego narzędzia do zarządzania finansami osobistymi.

Citikonto (CIti Handlowy)

Citikonto otworzyłem z dwóch powodów. Po pierwsze rachunek był oferowany w wysoce atrakcyjnej promocji, gdzie część premii otrzymałem za sam fakt zawarcia umowy o prowadzenie konta. Po drugie i tak szukałem dodatkowego konta osobistego, na którym mógłbym przechowywać część środków. Dodatkowo fajnie jest posiadać takie zapasowe konto, które jest bezwarunkowo darmowe (nie trzeba pamiętać o warunkach aktywności w każdym miesiącu)

Do otwarcia Citikonta podchodziłem kilka razy. Udało się dopiero za trzecim razem, kiedy bank poprawił aplikację mobilną (wcześniej praktycznie nie działała na telefonach z Androidem) oraz sam proces składania wniosku. Samo składanie wniosku, potwierdzenie tożsamości za pomocą selfie oraz rozmowa z konsultantem w odstępie kliku dni (aby dokończyć proces zawierania umowy) było bardzo przyjemne i płynne. Niewątpliwą zaletą konta są niskie opłaty za podstawowe funkcje oraz karta wielowalutowa, którą możemy podpiąć do równie darmowych rachunków w walutach obcych.

Największa zaleta: całkowicie darmowy w prowadzeniu rachunek bankowy oraz karta debetowa

Największa wada: wysokie opłaty za obsługę konta w oddziałach (których i tak jest wyjątkowo mało)

Konto Direct (ING Bank Śląski)

Konto z Lwem w logo posiadam już od kilku ładnych lat. Za samo posiadanie rachunku nie jest pobierana żadna opłata. Aby jednak uniknąć 7 zł miesięcznej opłaty za konto muszę zrealizować transakcje o wartości min. 300 zł w miesiącu sama kartą lub usługą Google Pay, czy Apple Pay. Samym kontem bez większych przeszkód zarządzam z poziomu aplikacji mobilnej, która muszę przyznać od jakiegoś czasu zwolniła. Być może jest to efekt zwiększenia ilości reklam zachęcających do skorzystania z innych ofert banku (czasami ich ilość bywa męcząca).

Co ciekawe kiedy otwierałem Konto Direct kilka lat temu jednym z powodów wybrania oferty ING była możliwość zgarnięcia premii (wtedy było to 100 zł). Niestety wówczas nie miałem pojęcia, czym tak właściwie są te promocje bankowe i jak z nich korzystać. Premii nie zdobyłem, ale konto już zostało ze mną do dzisiaj.

Na tym koncie posiadam też rachunki walutowe, konto oszczędnościowe oraz składam niektóre wnioski urzędowe. Wszystko z poziomu aplikacji, która pomimo kliku wpadek jest świetnym narzędzie do zarządzania usługami oferowanymi przez ING Bank Śląski.

Największa zaleta: konto korzysta z wszystkich najnowszych rozwiązań technologicznych           

Największa wada: wysokie opłaty za wypłaty z bankomatów zagranicznych (alternatywnie możliwość wykupienia pakietu darmowych wypłat gotówki w kraju i za granicą za 15 zł miesięcznie)

Konto Otwarte na Ciebie (Bank BNP Paribas)

Tutaj nie będę ukrywał, że motywem otwarcia konta była chęć zdobycia premii. W związku z obowiązującą karencją trwającą jedynie 12 miesięcy z oferty korzystałem już dwukrotnie. Na pochwałę na pewno zasługuje sam proces zakładania konta, które może być w 100% online. Tożsamość potwierdzamy oczywiście na selfie zaś samą umowę zawieramy podając zabezpieczony kod SMS.

Korzystając z przejrzystej i funkcjonalnej aplikacji mobilnej intuicyjnie wykonamy większość czynności na koncie samodzielnie. Również do Konta Otwartego na Ciebie możemy utworzyć dodatkowe rachunki w EUR, USD, CHF lub GBP i następnie zasilić środkami z internetowego kantora banku. Tym samym z podstawowej Karty Otwartej na Dzisiaj możemy uczynić kartę wielowalutową.

Do samego konta ciężko mieć zastrzeżenia. Dla niektórych wadą będzie stosunkowa mała ilość usług dodatkowych, które możemy uruchomić w bakowości online, czy aplikacji. Dla innych zaś będzie to zaleta, ponieważ zbyt duża ilość funkcji i usług dodatkowych może wprawić niekiedy o zawrót głowy.

Największa zaleta: największa ilość promocji konta w ciągu roku (zwykle nawet 2 oferty promujące w tym samym czasie)                                                                                                                  

Największa wada: brak możliwości otwarcia konta bez fizycznej karty płatniczej (5 zł miesięcznie za posiadanie, jeśli nie spełnimy warunku aktywności)

Konto Millennium 360 (Bank Millennium)

Flagowy rachunek osobisty Banku Millennium otwierałem jeszcze w momencie, kiedy nazywał się Konto 360 (obecnie Millennium 360). Sam proces złożenia wniosku i zawarcia umowy był błyskawiczny i odbył się w 100% online. Otwarciu konta oczywiście towarzyszyła promocja, która przewidywała do 360 zł premii za otwarcie rachunki i aktywność przez kolejne 3 miesiące.

Zawsze uważałem, że Konto Millennium i Konto Direct ING to bezpośredni konkurencji. Zakres funkcji kosztów korzystania z rachunków też by na to wskazywał. Jedną z uciążliwości po stronie Banku Millennium był brak darmowych wypłat z konta oszczędnościowego (ograniczono do jednej takiej darmowej operacji).

Konto może przypaść do gustu zwłaszcza osobom podróżującym. Kilkoma kliknięciami w aplikacji mobilnej możemy otworzyć darmowe rachunki w obcych walutach, a następnie zasilić je w kantorze Banku Millennium. Całość obsłużymy jedną, wielowalutową kartą płatniczą.

Największa zaleta: dopracowana aplikacja mobilna obsługująca najnowsze rozwiązania płatnicze

Największa wada: wysoka opłata za kartę w przypadku niespełnienia warunku aktywności

Konto Jakże Osobiste (Alior Bank)

Konto Jakże Osobiste zakładałem, aby je przetestować i przy okazji zgarnąć przynajmniej część z przewidzianych 400 zł premii. Bardzo szybki i dopracowany proces otwarcia konta metodą 100% online był dobrą prognozą dla późniejszego korzystania z rachunku. W przeszłości korzystałem jedynie z konta walutowego Alior Banku i również nie mam żadnych zastrzeżeń do tamtej współpracy.

Co ciekawe, podczas gdy większość banków zrezygnowała z pobierania opłat za utrzymanie konta Alior Bank w przypadku nie spełnienia warunku aktywności inkasuje aż 10 zł z tego tytułu. Dokładając do tego 5 zł za posiadanie karty płatniczej KJO staje się już produktem stosunkowo drogim. Na szczęście, jeśli faktycznie korzystamy z rachunku to łatwo unikniemy tych opłat. Jednak z samego faktu, że one są i nie są najniższe to KJO warto wybrać jako podstawowe konto osobiste, a nie dodatkowe.

Ciekawym rozwiązaniem są korzyści, którymi możemy podrasować nasze konto osobiste. Są to dodatkowe pakiety lub usługi dzięki, którym korzystnie z rachunku ma być wygodniejsze i korzystniejsze. Za wybór 2 korzyści nie zapłacimy nic, za każdą kolejną przyjdzie nam ponieść koszt 3,50 zł miesięcznie. Wśród korzyści znajdziemy:

1) Bezpłatne wypłaty z bankomatów w Polsce,

2) Program Mastercard Priceless Specials

3) Wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym,

4) Bezpłatne bankomaty za granicą,

5) Limit w rachunku bez odsetek przez 10 dni,

6) Zwrot za zbliżeniowe płatności mobilne,

7) Ubezpieczenie w podróży za granicą,

8) Pomoc w nagłych wypadkach – pakiet assistance,

9) Pakiet bezpłatnych przelewów natychmiastowych,

10) Pakiet bezpłatnych powiadomień,

11) Płatności kartą bez kosztów przewalutowania.

Największa zaleta: 2 darmowe z 11 atrakcyjnych korzyści do spersonalizowania konta

Największa wada: wysoka opłata za konto oraz za kartę w przypadku nie spełnienia warunków aktywności

Nie przegap

Przeczytaj też: Jak założyć konto bankowe dla dziecka?

Przeczytaj też: Jak założyć konto internetowe?


Komentarze (0)

Konto Direct
Konto Direct
Utrzymanie konta

Bezwarunkowo darmowe utrzymanie rachunku.

0 zł

Utrzymanie karty

10 zł / lub 0 zł za wykonanie transakcji bezgotówkowych na min. 300 zł w miesiącu.

0-10 zł

Wypłata z bankomatów obcych

10 zł każdorazowo;

25 zł miesięcznie za pakiet darmowych wypłat gotówki w kraju i za granicą.

10 zł

Czy premia?
  • 150 zł za założenie konta z kartą i kontem oszczędnościowym, ze zgodami marketingowymi, weryfikacją behawioralną i wydanie bezgotówkowo min. 1000 zł;
  • 200 zł za spełnienie powyższych warunków i wykorzystanie aplikacji mobilnej oraz weryfikacji na selfie przy zakładaniu konta;
  • 150 zł za min. 3 transakcje BLIKIEM w internecie, zapewnienie min. 1000 zł w pływów w dowolnych 3 miesiącach i założenie Celu Oszczędnościowego, na którym odłożysz min. 300 zł.

(czytaj więcej)

500 zł + 5,5% do 200 tys. zł

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część