zgarnijpremie.pl » Poradniki » Finanse codzienne - poradniki » 3 promocje bankowe z najkrótszym okresem karencji.

3 promocje bankowe z najkrótszym okresem karencji.

10 czea 2024 Komentarze ok. 2 minut czytania Oceń!
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Jednym z podstawowych wymogów skorzystania z promocji bankowej jest posiadanie statusu nowego klienta. Nie oznacza to, że nigdy wcześniej nie mogliśmy mieć żadnych relacji z danym bankiem. W każdym regulaminie promocji bankowej określone jest kto będzie traktowany jako nowy klient.

3 aktualne promocje bankowe z najkrótszym okresem karencji:

BANKKONTOPREMIAKARENCJA 
Bank PocztowyKonto w PorządkuDo 300 złOd 15.11.2023Złóż wniosek
VeloBankVeloKontoDo 650 złOd 31.12.2022Złóż wniosek
Bank BNP ParibasKonto Otwarte na CiebieDo 530 zł12 miesięcyZłóż wniosek

Kim jest nowy klient?

Nowy klient to sformułowanie, które dotyczy uczestnika promocji bankowej i najczęściej produktu bankowego, który objęty jest promocją. Przykładowo, jeśli chcemy założyć konto osobiste w promocji to ten warunek będzie dotyczył właśnie tego produktu w danym banku. Jeśli posiadaliśmy lub wciąż posiadamy np. kartę kredytową to nie jest to powód do wykluczenia nas z udziału w promocji.

Nowym klientem jest zarówno osoba, która nigdy wcześniej nie posiadała danego produktu w banku, jak i ta, która go posiadała w przeszłości, ale z niego zrezygnowała.

Czym jest okres karencji?

W tym drugim przypadku, kiedy posiadaliśmy w przeszłości konto bankowe, czy kartę kredytową i ją zamknęliśmy istnieje zjawisko karencji. Banki określając w regulaminach, kim dla nich jest nowy klient wskazują termin, w którym nie mogliśmy być już posiadaczem takie produktu.

PRZYKŁAD: W promocji konta X nowym klientem jest osoba, która nie posiadała takiego konta w tym banku od 1 czerwca 2022 do 1 października 2023 (jest to właśnie okres karencji). Jeśli zamknęliśmy konto przed tą pierwszą datą to będziemy traktowani, jako nowy klient. Jeśli dopiero zamknęliśmy rachunek po 1 czerwca 2022 to niestety będziemy traktowani jako klient powracający. Bank otworzy nam ponownie konto, ale nie będzie ono brało udziału w promocji.

Dlaczego bankom zależy na nowych klientach?

Warunek bycia nowym klientem jest kluczowy, jeśli chcemy skorzystać z promocji bankowej. Banki organizując promocje swoich produktów, w których możemy zyskać czasami bardzo wysokie premie starają się zachęcić jak największą ilość klientów do skorzystanie z ich produktów i usług. Rozmiar banku często ocenia się przez pryzmat wielkości bazy klientów. Im ich liczba jest większa tym proporcjonalnie aktywa, którymi dysponuje bank są większe.

Dodatkowo warunek nowego klienta to po prostu zabezpieczenie przed osobami, które przykładowo zakładałby kilkakrotnie konto bankowe w promocji zaraz po odebraniu nagrody za poprzednią edycję.

Co po zawarciu umowy jako nowy klient?

Jeśli skorzystaliśmy z promocji bankowej i podpisaliśmy umowę o produkt nią objętej (wyrażając zgody marketingowe i akceptując regulamin) to należy spełniać warunki aktywności uprawniające do odebrania premii. Warunki aktywności to nic innego, jak korzystanie z produktu. Może to być konieczność zapewnienia wpływów na konto, wykonanie płatności kartą pątniczą, czy logowanie do aplikacji bankowej banku. Najczęściej spotykaną zasadą jest, że każdą część premii otrzymamy do końca miesiąca po miesiącu spełnienia warunków aktywności.


Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Grupa-fb-Gielda-Promocji.jpg

Chcesz być na bieżąco z promocjami bankowymi? Dołącz do -> naszej grupy na Facebooku <-, a wtedy żadna fajna oferta Ci nie ucieknie!


Nie przegap

Czytaj więcej

Komentarze (0)

Konto Santander
Konto Santander
Premia

1150 zł +4% do 50 tys. zł

Karencja

Osoby nieposiadające konta osobistego w Santander Banku Polska od co najmniej 01.01.2022.

Od 01.01.2022

Warunki
  • 150 zł za aktywność w pierwszym i drugim miesiącu;
  • 150 zł za aktywność w trzecim i czwartym;
  • 300 zł za min. 1000 zł wpływów w piątym i szóstym miesiącu;
  • 100 zł w Programie Poleceń;
  • 150 zł za konto dla dziecka;
  • 300 zł zwrotu za zapłacone rachunki.

(czytaj więcej)

1150 zł

Poziom trudności

Łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część