zgarnijpremie.pl » Poradniki » Finanse codzienne - poradniki » Od najłatwiejszej do najtrudniejszej. Subiektywny ranking obecnych promocji.

Od najłatwiejszej do najtrudniejszej. Subiektywny ranking obecnych promocji.

4 kwi 2024 Komentarze ok. 7 minut czytania Oceń!
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Promocje bankowe to bardzo przyjemny i prosty sposób na dodatkowe środki. Czy jednak zawsze tak jest? Oczywiście, że nie. Są promocje, które już na samym starcie zniechęcają do siebie przez stopień skomplikowania warunków, jakie musi spełnić klient. Jednocześnie pojawiają się promocje, które są tak proste, że aż grzechem byłoby przejść obok nich obojętnie. Oto zestawienie aktualnych promocji od najprostszych do najtrudniejszych.

PRODUKTPULAAKTYWNOŚĆ
Konto Przekorzystne
Złóż wniosek
200 zł200 zł za otwarcie konta z kartą
oraz min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą debetową do konta
w każdym z 3 miesięcy.
Konto Santander
Złóż wniosek
800 zł150 zł za aktywność w maju i czerwcu;
150 zł za aktywność w lipcu i sierpniu;
100 zł za Konto dla Dziecka
100 zł w Programie Poleceń;
300 zł zwrotu za zapłacone rachunki.
VeloKonto
Złóż wniosek
600 złpo 100 zł (10%) zwrotu za płatności miesięcznie przez pół roku – max. 600 zł.
Konto Otwarte
na Ciebie
Złóż wniosek
430 zł50 zł za otwarcie konta:
2×190 zł za aktywność w każdym z 2 miesięcy:
zapewnij wpływy na łączną kwotę min. 900 zł;
wykonaj min. 4 transakcje BLIK o dowolnej wartości;
wykonaj min. 2 przelewy na kwotę min. 50 zł każdy.
Millennium 360
Złóż wniosek
600 zł100 zł za otwarcie konta, logowanie do aplikacji mobilnej,
zapewnienie w ciągu 14 dni od otwarcia konta min. 1000 zł wpływu
i 5 płatności kartą (o łącznej wartości min. 360 zł)
do końca kolejnego miesiąca;
200 zł za wydanie kartą lub BLIKIEM min. 500 zł
i logowanie do aplikacji w każdym z 6 miesięcy;
300 zł za min. 1000 zł wpływów z wynagrodzenia w każdym z kolejnych 3 miesięcy.
Konto Jakże
Osobiste
Złóż wniosek
500 zł50 zł za otwarcie Konta Jakże Osobistego na selfie;
9 x 50 zł za otwarcie konta oraz za zalogowanie się min. raz do aplikacji mobilnej
oraz wykonanie min. 5 transakcji kartą w każdym z 8 kolejnych miesięcy.
eKonto
Złóż wniosek
530 zł10 zł za otwarcie eKonta ze zgodami marketingowymi i 5 transakcji kartą lub BLIKIEM;
200 zł za wpływy 1000 zł i 8 transakcji kartą lub BLIKIEM w każdym z 3 miesięcy;
200 zł za wykorzystanie eDowodu lub Selfie przy zakładaniu eKonta
i spełnienie wszystkich warunków aktywności;
120 zł za założenie dziecku eKonta Junior lub eKonta możliwości.

1. Konto Przekorzystne

Podstawowe konto osobiste Banku Pekao SA cieszy cieszy się niesłabnącą popularnością nie tyko ze względu na stosunkowo łatwą do zdobycia premię. Prawdziwym magnesem okazała się oferta depozytowa towarzysząca promocji Konta Przekorzystnego. Obecnie 7% do 100 000 zł przez 5 miesięcy jest jedną z najlepszych ofert na rynku. Oprocentowanie dostępne jest od pierwszego dnia otwarcia konta bez żadnych dodatkowych warunków aktywności.

Tym razem, aby zdobyć 200 zł w gotówce wystarczy założyć konto osobiste z kartą płatniczą i w każdym z 3 miesięcy wykonać min. 5 płatności kartą o dowolnej wartości. Można udać się do sklepu raz w miesiącu i wybrać 5 dowolnych produktów, za które zapłacimy w osobnych transakcjach.

Złóż wniosek!

2. Konto Santander

Konto Santander to popularny rachunek bankowy wśród łowców promocji, ponieważ można na nim zarobić zawsze najwięcej. Poza premią za samo konto można zyskać zwroty za płatności rachunków, otwarcie konta dla dziecka (ta część nie jest dla wszystkich) oraz premię z programu poleceń. W najnowszej edycji w części oferty za samo konto premia 300 zł podzielona jest na 2 x 150 zł.

Często edycjom promocji Konta Santander towarzyszy premia za skorzystanie z Kantora Santander, ale nie tym razem. Mimo to warto skorzystać z tego narzędzia, zwłaszcza jeśli dużo podróżujemy. Cechą charakterystyczną dla tego rachunku jest również brak opłat na przelewy natychmiastowe – bez limitu! 🙂

Złóż wniosek!

3. VeloKonto

Promocja konta osobistego VeloBanku jest bardzo prosta, ale trochę rozłożona w czasie. W każdym z 6 miesięcy trwania promocji należy płacić za zakupy używając metody mobilnej (karty, Blika, mobilnie), za co możemy zdobyć 10% zwrotu miesięcznie. Maksymalny zwrot na miesiąc może wynieść 100 zł dając po pół roku pełną pulę 600 zł premii. Łatwo policzyć, że aby zdobyć maksymalną wartość nagrody trzeba wydać każdego miesiąca min. 1000 zł. Warto zatem korzystać z tego konta na co dzień, aby wartość tych transakcji osiągnęła ten poziom 🙂

Samo utrzymanie konta jest bezwarunkowo darmowe. Jeśli nie chcemy pamiętać o aktywności na karcie, za którą przewidziana jest opłatą, to można z niej zrezygnować i warunki transakcji spełniać Blikiem. Regulamin nie zabrania wypowiadać umowy o kartę, więc można ją zastrzec.

Złóż wniosek!

Karencja

Oceniając atrakcyjność danej promocji w pierwszej kolejności sprawdzamy, kto właściwie może z niej skorzystać. Naturalnie niemal wszystkie promocje bankowe skierowane są do nowych klientów. Za łatwiejsze w odbiorze promocje uznajemy te, które mają jak najkrótszy okres karencji, czyli może z nich skorzystać jak największa liczba uczestników.

Dla przypomnienia nowy klient to osoba, która nie ma i nie miała od daty wskazanej w regulaminie promocji otwartego produktu w danym banku dla danej kategorii produktów. W przypadku kont osobistych dotyczy to rachunków osobistych i oszczędnościowych, w przypadku kont firmowy – rachunków dla firm, kart kredytowych……wiadomo 🙂

Obecnie banki, które mają najkrótsze okresy karencji to na pewno Bank BNP Parias (12 miesięcy), Citi Handlowy w promocji karty kredytowej (od marca 2023), Bank Śląski (wrzesień 2022), VeloBank (grudzień 2022).

Warunki aktywności

Solą promocji bankowych są warunki aktywności, jakie należy spełnić, aby zdobyć obiecaną premię. Rozdawanie tak wysokich nagród za samo założenie konta, czy wyrobienie karty kredytowej byłoby dla banków nierozsądne. Oceniając oferty zwracamy uwagę, czy chociaż część pełnej premii przyznawana jest już za samo zawarcie umowy o produkt.

Kolejną sprawą jest ilość oraz różnorodność wymaganych aktywności, jak bank każe nam spełnić. Może to być jeden rodzaj aktywności na miesiąc lub nawet trzy różne. Wśród najczęściej pojawiających się aktywności dla klientów indywidualnych (klienci firmowi mają nieco inne warunki aktywności) możemy znaleźć:

Sposób skorzystania z oferty – promocje bankowe najczęściej dostępne są wyłącznie w internetowej formie sprzedaży. Tym niemniej sposób wnioskowania, weryfikowania tożsamości i zawierania umowy może być różny. Banki zachęcają i premiują często wykorzystanie biometrii, czy otwarcia produktu bankowego za pomocą „selfie”;

Płatności bezgotówkowe – kartą lub BLIKIEM lub płatnościami mobilnymi (Google Pay, Apple Pay). tutaj w zależności od promocji może być wskazana  tylko min. Ilość płatności wymaganych do spełnienia warunku. Czasami bank dodatkowo wskazuje wymaganą min. wartość tych transakcji (razem lub pojedynczo);

Zapewnienie wpływów na konto – dotyczy zasilenia rachunku objętego promocją środkami pochodzącymi z innych kont (przelewy zewnętrzne). Często wskazywana min. wartość tych zasileń może być sumą kliku przelewów lub w niektórych przypadkach musi to być pojedynczy przelew o minimalnej wartości. Możemy spełnić ten warunek wykonując przelew ze swojego innego konta, ale prowadzącego przez inny bank;

Przelew – niekiedy może pojawić się warunek wykonania zwykłych przelewów międzybankowych z konta objętego promocją. W tym przypadku często wskazywana jest min. ilość takich przelewów w miesiącu lub też ich min. wymagana wartość;

Logowanie do aplikacji mobilnej – jest to jeden z najprostszych warunków do spełnienia. Większość promocji wymaga przynajmniej jednego logowania z aplikacji w miesiącu, ale bywają też takie, które nakazują np. trzykrotne logowanie (nie jest możliwe spełnienie tego warunku w ciągu jednego dnia);

Skorzystanie z dodatkowego produktu bankowego – banki zachęcają do skorzystania z promocji bankowych maksymalnie sumując wartości wszystkich części premii możliwych do uzyskania. Tymczasem dla niektórych spełnienie wszystkich warunków może okazać się bardzo trudne lub nawet niewykonalne, jeśli np. nie posiadamy dzieci. W przypadku promocji kont osobistych często dodatkowo nagradzane jest otwarcie konta dla dziecka. Bywały też oferty łączone, gdzie do odebrania premii klient musiał założyć konto osobiste, konto oszczędnościowe oraz kartę kredytową.

Rozłożenie w czasie

Oczywiście korzystając z promocji bankowych uczymy się cierpliwości. W zależności od oferty obiecywana premia może do nas trafić stosunkowo szybko np. po 2 lub 3 miesiącach spełniania warunków aktywności. Jednak, jeśli jest to przykładowo promocja polegająca na otrzymywaniu zwrotów od płatności bezgotówkowych to odebranie pełnej wartości premii może trwać pół roku, a nawet dłużej. Oceniając promocję zwracamy uwagę na czas odebrania pierwszej części nagrody oraz ostatniej.


Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Grupa-fb-Gielda-Promocji.jpg

Chcesz być na bieżąco z promocjami bankowymi? Dołącz do -> naszej grupy na Facebooku 

Nie przegap
Czytaj więcej

Komentarze (0)

CitiKonto Citibank
CitiKonto Citibank
Premia

320 zł +7,1% do 50 000 zł

Karencja

Nowy klient, który nie posiada konta osobistego lub rachunku oszczędnościowego w Banku CIti Handlowym od 31.12.2021.

od 31.12.2020

Warunki
  • 20 zł za założenie CitiKonta z wyrażonymi zgodami marketingowymi;
  • 7,1% za wykonanie min. 3 płatności kartą o łącznej wartości min. 300 zł w każdym z 4 miesięcy;
  • 320 zł za zapewnienie min. 2 000 zł wpływów w każdym z 3 miesięcy.

(czytaj więcej)

450 zł

Poziom trudności

Łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część