zgarnijpremie.pl » Poradniki » Najkorzystniejsze lokaty i konta oszczędnościowe w lipcu 2024

Najkorzystniejsze lokaty i konta oszczędnościowe w lipcu 2024

8 lipca 2024 (Aktualizacja 08.07.2024) Komentarze ok. 3 minut czytania Oceń!
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Lipiec to miesiąc, w którym większość za nas ładuje akumulatory podczas wyjazdów urlopowych. Nie oznacza to jednak, że nasze oszczędności muszą mieć wolne. Podczas, gdy my odpoczywamy nasze oszczędności mogą pracować na lokatach i kontach oszczędnościowych.

Lokaty i konta oszczędnościowe w lipcu

konta oszczędnościowe w lipcu

Lokaty na 3 miesiące

Lokaty terminowe na 3 miesiące to idealna propozycja dla osób, które chcą zainwestować oszczędności na dobrze oprocentowanych depozytach, ale nie chcą się rozstawać ze swoimi środkami na dłuższy czas. Obecnie możemy zaproponować 3 takie oferty:

Lokata Lubię to polecam Banku Millennium na 6% do 25 000 zł

Lokata z oprocentowaniem 6% nie jest obecnie często spotykana. W ofercie Banku Millennium znajdziemy takową, na której możemy ulokować od 500 zł do 25 000 zł. Z oprocentowania 6% przez 3 miesiące może skorzystać zarówno nowy, jak i obecny klient, ale w ramach programu poleceń.:

  • nowy klient może założyć lokatę po założeniu Konta Millennium 360° z kodu polecenia i wykonaniu min. 5 transakcji kartą/Blikiem na kwotę min. 360 zł;
  • obecny klient może założyć lokatę po skutecznym poleceniu Konta Millennium 360° znajomym.

.

Złóż wniosek!


Twoja Lokata Banku Citi Handlowego na 5,5% do 20 000 zł.

Bardzo atrakcyjną ofertę lokaty przygotował Bank Citi Handlowy. Do skorzystania z 5,5% przez 3 miesiące na Twojej Lokacie wymagane jest konto osobiste. Minimalna kwota depozytu wynosi 1 000 zł, a maksymalna 20 000 zł. Na lokacie można ulokować dowolny rodzaj środków, a założyć ją można w oddziale, przez internet lub w aplikacji mobilnej.

Złóż wniosek!


Lokata Na Start Inbanku na 5,35% do 50 000 zł.

Podobnie, jak w poprzednich ofertach minimalna kwota depozytu to 1 000 zł, natomiast maksymalna to 50 000 zł Inbank jest działającą od 2017 roku w Polsce filią estońskiego banku. Nie należy jednak martwić się pochodzeniem tej instytucji, ponieważ tak jak w przypadku rodzimych banków, również depozyty w Inbanku objęte są gwarancją, ale estońskiego funduszu gwarancyjnego Tagatisfond do wysokości 100 000 euro. Oferta dostępna wyłącznie dla nowych klientów, którzy nie posiadali wcześniej żadnych lokat w Inbanku.

Złóż wniosek!

Lokaty na 6 miesięcy

Lokaty na 6 miesięcy to już depozyty nieco dłuższe, a więc przeznaczona dla osób, którą są w stanie „zamrozić” kapitał aż na pół roku. Tak się składa, że wymienione wyżej banki również oferują takie lokaty. Mogą one mieć trochę inne warunki dostępności podwyższonego oprocentowania, ale wciąż są to atrakcyjne propozycje dla osób szukających ucieczki przed inflacją:

Lokata na Nowe Środki VeloBanku na 5% do 180 000 zł.

Oferta nie różni się niczym z tą na 3 miesiące poza nieco niższym oprocentowaniem. Minimalny depozyt również wynosi 1 000 zł, a aby skorzystać z tej oferty wystarczy udzielić zgód marketingowych podczas wnioskowania o lokatę. Promocyjnym oprocentowaniem wciąż objęte są wyłącznie nowe środki. Nowe środki to nadwyżka ponad saldo naszych aktywów w VeloBanku na dzień 20.06.2024.

Złóż wniosek!


Lokata Inbank na 5,4% do 50 000 zł.

Lokata Inbank na 6 miesięcy od tego miesiąca oprocentowana jest na poziomie 5,40%. Warto też dodać, że o ile maksymalna kwota dla jednej lokaty może wynieść 50 000 zł to suma wszystkich lokat dla jednego klienta może wynieść aż 1 000 000 zł!

Złóż wniosek!


Lokata Horyzont Zysku Banku Millennium 4,7%

Lokatę na pół roku znajdziemy w ofercie Banku Millennium. Aby skorzystać z niej należy posiadać konto osobiste i zdeponować wyłącznie nowe środki (nadwyżka ponad stan salda z 07.06.2024). Lokatę można założyć w oddziale Millennium, przez internet lub w aplikacji mobilnej. Minimalna wysokość depozytu wynosi 1000 zł i nie ma ustawionej górnej granicy.

Złóż wniosek!

>PEŁNY RANKING LOKAT BANKOWYCH<

Konta oszczędnościowe z oprocentowaniem ok 7%

Konta oszczędnościowe to rachunki dostępne najczęściej wraz z kontem osobistym. Podstawowe oprocentowanie dla środków na nich zgromadzonych jest najczęściej symboliczne (nie może być niższe od minimalnego ogłoszonego przez Radę Polityki Pieniężnej). Dlatego też skorzystanie z podwyższonego, promocyjnego oprocentowanie może zależeć od spełnienia szeregu dodatkowych warunków. Obecnie większość promocyjnych kont oszczędnościowych proponuje nieco 7%:


Elastyczne Konto Oszczędnościowe VeloBank do 100 000 zł lub 300 000 zł.

Dostępne jest wraz z VeloKontem dla nowych i obecnych klientów. Jeśli założymy VeloKonto w obecnej promocji to możemy dodatkowo zyskać do 600 zł zwrotu za płatności kartą, telefonem lub BLIKiem. Oprocentowaniu 7% przez 3 miesiące objęte mogą być środki do nawet 100 000 zł. Takim warunkom objęte będą jednak wyłącznie nowe środki, a więc nadwyżka ponad stan salda z dnia 20.06.2024.

7% przeznaczone jest dla nowych klientów, którzy nie posiadali od 31.12.2022 do 25.06.2024 w VeloBanku produktów oszczędnościowych. 6,3% do 300 000 zł dla obecnych klientów oraz dla nowych dla nadwyżki ponad 100 000 zł.

Złóż wniosek!


Konto oszczędnościowe Banku Pekao SA do 100 000 zł.

Konto Przekorzystne Banku Pekao SA od miesięcy jest w czołówce popularnych promocji bankowych, a to za sprawą łatwej premii pieniężnej oraz wysokiego oprocentowania na koncie oszczędnościowym. Niestety na fali obniżek również Pekao musiało zredukować atrakcyjność oferty. Cechą charakterystyczną dla tego konta oszczędnościowego jest brak wymaganych dodatkowych warunków aktywności, aby osiągnąć promocyjne oprocentowanie. W aktualnej ofercie, wyłącznie dla nowych klientów, jest to 7% do 100 000 zł przez 5 miesięcy.

Złóż wniosek!


Konto oszczędnościowe Profit do 100 000 zł

Konto oszczędnościowe Profit Banku Millennium to depozyt, w którym obowiązują dwie stawki oprocentowania. Pierwsza i podstawowa wynosi 3% i nie wymaga żadnych dodatkowych czynności. Żeby zyskać nawet 6% należy w każdym miesiącu trwania promocji (90 dni) wykonać min. 5 transakcji karta płatniczą lub BLIKIEM. Oferta dla nowych i obecnych klientów, która dotyczy tylko nowych środków. Nowe środki to według tej edycji nadwyżka ponad stan salda z 12.04.2024. W obu przypadkach do skorzystania z oferty wymagane jest konto osobiste Millennium. W trwającej promocji tego konta dla nowych klientów można dodatkowo zdobyć do 600 zł premii w gotówce.

Złóż wniosek!


Konto Oszczędnościowe „Moje Cele” mBank do 25 000 zł.

Wraz z promocją eKonta mBanku, w której można zdobyć do 560 zł premii w gotówce istnieje możliwość skorzystania z konta oszczędnościowego. Ideą tego rachunku o nazwie „Moje Cele” jest systematyczne oszczędzania, co premiowane jest podwyższonym oprocentowaniem dla kwoty do 25 000 zł przez 3 miesiące. Warunkiem skorzystania z 7,5% jest otwarcie konta za pomocą selfie lub e-dowodu. Jeśli konto zostanie otwarte w inny sposób to oprocentowanie wyniesie 5,5%. Dodatkowo dla oprocentowania 7% należy wykazywać aktywność polegającą na zwiększaniu salda konta oszczędnościowego o przynajmniej 100 zł po każdym miesiącu (np. stan konta w czerwcu 500 zł, w lipcu 600, sierpniu 700 zł).

Złóż wniosek!

>PEŁNY RANKING KONT OSZCZĘDNOŚCIOWYCH<

Nie przegap

Przeczytaj też: Jak wypłacić pieniądze z konta oszczędnościowego?

Przeczytaj też: Lokata czy konto oszczędnościowe? Podejmij świadomą decyzję.

Przeczytaj też: Jak działają konta oszczędnościowe?

Przeczytaj też: Jak obliczyć zysk na lokacie i koncie oszczędnościowym?

Przeczytaj też: Przelew na konto oszczędnościowe – czy jest on możliwy i jak go wykonać?


Czytaj więcej

Komentarze (0)

Konto Oszczędnościowe Banku Pekao S.A.
Konto Oszczędnościowe Banku Pekao S.A.
Oprocentowanie

7%

Wysokość depozytu

do 100 000 zł

Okres depozytu

5 miesięcy (152 dni)

5 miesięcy

Kapitalizacja odsetek

miesięczna

Warunki dostępności
  • promocja dla dowolnych środków jest dostępna do 13.06.2024
  • oferta dla nowych klientów, którzy dotychczas nie posiadali żadnych produktów Pekao S.A. oraz dla obecnych klientów banku, których suma średniomiesięcznych sald na rachunkach w każdym badanym miesiącu w okresie od 01.07.2023 do 03.04.2024 nie była wyższa niż 2 000 zł
  • wymagane Konto Przekorzystne;
  • oprocentowanie środków powyżej 100 tys. zł oraz po zakończeniu promocji zgodnie z aktualnym cennikiem (obecnie 2%)

z Kontem Przekorzystnym

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część