zgarnijpremie.pl » Poradniki » Finanse codzienne - poradniki » Limity przelewów bankowych. Jak zmienić maksymalną kwotę?

Limity przelewów bankowych. Jak zmienić maksymalną kwotę?

24 paź 2023 Komentarze ok. 8 minut czytania Oceń!
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Planujesz zrobić duży przelew ze swojego konta lub zapłacić kartą? Sprawdź, czy zrobisz to bez proszenia o zgodę. Jaka jest maksymalna kwota przelewu w Twoim banku?

Jak sprawdzić limit dzienny i kwotę do wykorzystania?

Aby upewnić się przed wykonaniem przelewu poprzez bankowość internetową warto wcześniej sprawdzić dzienny limit transakcji płatniczych. Możemy ustalić taką informację logując się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej naszego banku. Jeśli planujemy wypłacić z konta na prawdę spora kwotę to warto wcześniej upewnić się np. w rozmowie telefonicznej z konsultantem, czy taka operacja przebiegnie bez problemów, czy np. trzeba będzie udać się do placówki.

Kwota do wykorzystania może dotyczyć zarówno konta osobistego, na którym gromadzimy nasze środki, jak i rachunku karty kredytowej. Korzystając z tego środka płatniczego wydajemy pieniądze banku jednocześnie pomniejszając dostępny limit kredytowy. Również transakcje karta kredytową mogą mieć ustawiane limity zarówno do płatności w sklepach stacjonarnych, jak i online.

Wypłata dużej kwoty w oddziale banku

Jeśli maksymalne limity dzienne w naszym banku nie pozwalają na zrealizowanie przelewu to najprawdopodobniej trzeba będzie udać się do najbliższej placówki. Choć procedury dla każdego banku są jasno określone, a każdy z nich musi ponadto działać w zgodzie z obowiązującymi przepisami to zlecenie takiej operacji może mieć różny przebieg. Czasami wystarczy weryfikacja naszej tożsamości przez specjalistę ds. obsługi klienta. Jeśli jednak kwota transakcji jest bardzo duża, a obsługujący nas pracownik banku ma jakieś wątpliwości to może zwrócić się do przełożonego lub nawet kierownika placówki o dodatkową weryfikację.

Czy banki utrudniają wypłacanie dużych kwot?

Zdeponowane na rachunkach bankowych środki służą bankom jako kapitał inwestycyjny, dzięki któremu możliwe jest np. finansowanie kredytów konsumenckich. Jeśli w krótkim czasie wielu klientów zdecyduje się wypłacić znaczne sumy środków to tworzy to dla banku pewien problem.

Jednak konieczność dodatkowej weryfikacji w przypadku znaczących przelewów realizowanych jednorazowo nie wynika z chęci zatrzymania środków jak najdłużej. Obowiązkiem banków jest troska o bezpieczeństwo realizowanych transakcji płatniczych oraz przeciwdziałanie ewentualnym próbom finasowania organizacji terrorystycznych lub praniu brudnych pieniędzy. Dlatego też bardzo wysokie kwoty przelewów mogą podlegać dodatkowej weryfikacji ze strony pracownika banku.

Bank pozwala przelać 1 mln zł, ale i tak prześwietli przelew

Teoretycznie bankiem, który umożliwi największy jednorazowy przelew dzienny jest Alior Bank. Zgodnie z informacją banku klient indywidualny może zrealizować przelew w wysokości nawet 1 mln zł. Pomimo tego taka operacji i tak może wymagać dodatkowego potwierdzenia lub podania dodatkowych informacji, jeśli wypełniony formularz zlecenia przelewu będzie miał jakieś braki lub informacje w nim zawarte wzbudzą wątpliwości.

Jak zmienić limit przelewu? Ustawianie limitów przelewów w bankowości internetowej

W zależności od banku ustawienie limitów przelewów oraz transakcji bezgotówkowych można odszukać zarówno w bankowości internetowej, jak i aplikacji mobilnej. Niektóre jednak banki nie posiadają takiej możliwości z poziomu aplikacji.

Aby samodzielnie zmienić limity przelewów i transakcji powinniśmy odszukać w ustawieniach bezpieczeństwa wszystkie limity przelewów bankowych oraz transakcji bezgotówkowych (karta, czy BLIKIEM). Ustawienia dla samych kart mogą też być dostępne z poziomu ustawień dla poszczególnych kart. W tym widoku możemy również zastrzec kartę, zawnioskować o wydanie kolejnej lub zmianę numeru PIN.

Maksymalne limity przelewów ustawianych samodzielnie

Zasady przelewów bankowych pozwalają nam samodzielnie ustawiać limit dzienny operacji, ale do pewnej wysokości. Jak się okazuje wartość tam może być różna dla wszystkich banków:

BANKPRZELEW ZWYKŁY
Alior Bankdo 1 000 000 zł / do 100 sztuk
Bank Millenniumdo 200 000 zł (autoryzacja mobilna)
do 50 000 zł (autoryzacja SMS)
do 20 000 zł (w aplikacji)
Bank Pekao SAdo 1 000 zł (dzienny)
do 5 000 zł (miesięczny)
Bank BNP Paribasdo 800 000 zł (dzienny)
do 1 000 000 zł (miesięczny)
Bank Citi Handlowydo 200 000 zł (dzienny)
Credit Agricoledo 2 000 zł (dzienny)
ING Bank Śląskido 200 000 zł (dzienny)
Nest Bankdo 100 000 zł (dzienny)
do 250 000 zł (miesięczny)
Bank PKO BPdo 300 000 zł (dzienny)
Santander Bank Polskado 65 000 zł (dzienny)
VeloBankdo 200 000 zł (dzienny)

Jak zmienić limit dzienny na koncie w Banku PKO BP?

Klienci Banku PKO BP posiadający rachunki osobiste mogą samodzielnie zmienić limit przelewów zarówno w serwisie iPKO oraz aplikacji IKO. Limity przelewów dla klientów indywidualnych można zmienić po zalogowaniu na konto i wybraniu „Ustawienia”, a następnie „Konta” lub „Moje produkty” i dopiero „Konta”. Należy wybrać konto, w którym chcemy zmienić domyślny limit, a następnie klikamy w „Szczegóły” i ustawiamy maksymalną kwotę przelewu oraz maksymalny limit dzienni i potwierdzamy przyciskiem „Zmień limit”.

Jak zmienić limit przelewów w Banku Citi Handlowym

W przeciwieństwie do większości banków klienci Banku Citi Handlowego mogą zmienić limit transakcji, w tym dziennych przelewów wyłącznie z poziomu przeglądarki internetowej. Aplikacja mobilna Citibanku wciąż jest rozwijana, a takie funkcje jak zmiana limitów nie jest jeszcze dostępna z tego poziomu;

Jak zwiększyć limit przelewu w Banku Pekao SA?

Aby zwiększyć maksymalny limit w Banku Pekao możemy wykonać odpowiednie modyfikacje w ustawieniach konta z poziomu bankowości internetowej lub w aplikacji mobilnej. W przypadku aplikacji PeoPay wystarczy po zalogowaniu kliknąć w ikonę „Profil” znajdującą się w prawym dolnym rogu ekranu. Następnie wybieramy pierwsze z listy „Ustawienia” oraz ponownie pierwsze z listy „Limity transakcji”. Możemy zmieniać limity przelewów zarówno w bankowości internetowej Pekao24 oraz w aplikacji mobilnej PeoPay.

Ustawienia limitu przelewów w Banku Millennium

Również w Banku Millennium limity przelewów możemy zmienić samodzielnie w bankowości elektronicznej. Zmieniając limit przelewów możemy ustawić maksymalny limit dla aplikacji mobilnej na poziomie 10 000 zł oraz główny limit dzienny dla przelewów bankowych realizowanych w Millenecie. Aby przejść do sekcji zmian limitów należy wybrać „Ustawienia” z listy rozwijanej pod naszym nazwiskiem (prawy górny róg), a następnie wybrać zakładkę Limity i zabezpieczenia.

W jaki sposób zmodyfikować limity przelewów w Alior Banku?

Klienci posiadający konta bankowe w Alior Banku również mogą samodzielnie zmienić limit transakcji korzystając z bankowości elektronicznej. Zarówno po zalogowaniu na konto w przeglądarce internetowej, jak i w aplikacji mobilnej powinniśmy odszukać ustawień związanych z bezpieczeństwem oraz limitami operacji. W przypadku serwisu Alior Online po wyszukaniu zakładki „Ustawienia” powinniśmy wybrać pozycję czwartą z listy „Autoryzacja i bezpieczeństwo”, a następnie przejść do sekcji „Limity”. Ustawimy tam limit dzienny dla operacji zlecanych zarówno w przeglądarce, jaki aplikacji. Limity przelewów nie dotyczą wyłącznie ich wysokości. Samodzielnie możemy też ustalić dzienny limit przelewów bankowych.

Zmieniamy limit przelewu w mBanku

Limity przelewów jeśli posiadamy konto bankowe w mBanku oczywiście samodzielnie zmodyfikujemy w bankowości elektronicznej. Dzienny limit kwotowy oraz limit dzienny ilości przelewów jednorazowych ustawimy po zalogowaniu do serwisu transakcyjnego mBanku. Należy wybrać „Ustawienia”, następnie „Limity i autoryzacje” i podajemy nowe limity przelewów.

Ustawiamy limit przelewu w ING Banku Śląskim

Aby ustawić limit dzienny, limit miesięczny, czy pojedynczej transakcji w ING Banku Śląskim należy odszukać w systemie bankowości internetowej „Ustawienia”, które znajdują się na trzecim miejscu listy rozwijanej w prawym, górnym rogu pod naszym nazwiskiem. Następnie wybieramy „Limity” i ukazuje nam się lista 3 rodzajów transakcji, w których możemy modyfikować limity transakcji. Są to: Limity dla kart, Limity dla przelewów oraz Limity dla BLIKA. Teoretycznie w przypadku limitu przelewów możemy ustawić jego wartość do wysokości salda.

Zmiana limitów przelewów bankowych w placówkach

Aby zmienić maksymalną kwotę przelewu, limit miesięczny, limit kwotowy, czy limit dzienny możemy również złożyć wizytę w najbliższej placówce banku, który prowadzi nasze konto osobiste. Niestety większość banków za czynności takie jak zmiany w limitach przelewów bankowych pobiera obecnie opłaty. Wobec tego warto samodzielnie ustalać limity w serwisie transakcyjnym lub poprzez aplikację mobilną.

Zmiana limitów przelewów przez infolinię

Jeśli potrzebujemy ustalić nowy maksymalny limit dzienny dla przelewów bankowych to istnieje jeszcze inny sposób. Jeśli korzystanie z systemu bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej sprawia nam trudności, a nie chcemy ponosić opłat za zlecanie czynności w oddziale to zawsze możemy skontaktować się z obsługą klienta telefonicznie. Za taką pomoc nie jest pobierana opłata, a przy okazji pracownik banku może nam wyjaśnić zasady przelewów bankowych.

Nie przegap

Przeczytaj też: Jak zrobić przelew? Prosty i szybki przelew na konto bankowe

Przeczytaj też: Wysłałeś przelew na zamknięte konto? Dowiedz się, jak odzyskać pieniądze?

Przeczytaj też: Przelew na konto oszczędnościowe – czy jest on możliwy i jak go wykonać?


Czytaj więcej

Komentarze (0)

eKonto do usług
eKonto do usług
Premia

560 zł + 7,5% do 25 tys. zł

Karencja

Klienci, którzy nie posiadali konta osobistego w mBanku od przynajmniej 01.01.2020.

Od 01.01.2020

Warunki
  • 10 zł za otwarcie eKonta ze zgodami marketingowymi i 5 transakcji kartą lub BLIKIEM;
  • 250 zł za wpływy 1000 zł i 8 transakcji kartą lub BLIKIEM w każdym z 4 miesięcy;
  • 200 zł za wykorzystanie eDowodu lub Selfie przy zakładaniu eKonta i spełnienie wszystkich warunków aktywności;
  • 100 zł za założenie dziecku eKonta Junior lub eKonta możliwości.

(czytaj więcej)

560 zł

Poziom trudności

Łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część