zgarnijpremie.pl » Poradniki » Chcesz założyć konto osobiste? Odbierz prezenty za otwarcie konta bankowego!

Chcesz założyć konto osobiste? Odbierz prezenty za otwarcie konta bankowego!

20 mar 2023 Komentarze ok. 6 minut czytania Oceń!
Oceń:
Marcin Kosiński
Dziennikarz z zawodu, powołania i wykształcenia. Fascynat liczb, jako miernika …
[email protected]

Konto bankowe jest dzisiaj niezbędnym narzędziem w codziennym funkcjonowaniu. To nie jest tylko miejsce wpłacania i wypłacania pieniędzy, ale także często służy do uwiarygodnienia się przy logowaniu do usług innych firm. Może nie każdy o tym wie, ale banki często rozdają prezenty za otwarcie konta bankowego. I to bardzo wymierne.

fot. Daniel Krason/shutterstock

Dzisiejszy rynek bankowości w Polsce jest dość konkurencyjny. Chociaż na rynku jest niewiele ponad 20 głównych instytucji, to muszą one coraz częściej walczyć z ofertami banków internetowych oraz innych instytucji, które oferują usługi konkurencyjne. Jeśli chcemy przy okazji założenia konta bankowego zgarnąć kilkaset lub kilka tysięcy zł, warto zorientować się, na jakie promocyjne oferty możemy natrafić.

Jakiego typu prezentami kuszą banki?

W zależności od banku i oferty, klienci mogą otrzymać różnego rodzaju prezenty za założenie konta oraz, co ważne, za spełnienie określonych warunków zawartych w umowie.

Wśród najpopularniejszych prezentów oferowanych:

 • Pieniądze – z oczywistych względów jest to najbardziej pożądana forma nagrody.
 • Karty podarunkowe do wykorzystania w sklepach i restauracjach.
 • Vouchery na zakupy.
 • Bilety do kina czy teatru.
 • Urządzenia elektroniczne, zwykle takie jak tablety czy smartfony.
 • Rabaty i zwroty pieniędzy za dokonywanie płatności kartą.

Banki nie tylko oferują bonusy za otwarcie konta, ale także proponują promocje związane z pożyczkami gotówkowymi. Mogą to być np. oferty z zerową prowizją lub RRSO 0% dla pierwszych klientów, którzy zdecydują się na skorzystanie z takiej usługi. Takie promocje mają na celu zachęcenie klientów do skorzystania z oferty banku i przyciągnięcie nowych klientów.

Za co jeszcze można odbierać nagrody?

Założenie konta bankowego jest najczęściej premiowanym działaniem, ale nie jedynym.

Zwykle drugim nagradzanym zachowaniem są płatności bezgotówkowe kartą, które dokonujemy w najbliższych miesiącach po otwarciu konta bankowego. Instytucje finansowe promują używanie karty płatniczej lub ogólnie płatności mobilne do realizowania transakcji bezgotówkowych. Dlatego często wpisują aktywne użytkowanie karty jako warunek wypłaty kolejnych transz premii.

Jeśli mamy już konto osobiste i kartę płatniczą, warto rozważyć rachunek inwestycyjny. Niektóre banki i instytucje finansowe premiują otwarcie tego typu usługi. Jeśli dysponujemy nadwyżkami finansowymi, które i tak musimy ulokować, warto zainteresować się kontem inwestycyjnym lub premiowaną lokatą bankową.

Oczywiście, jeśli masz firmę, z łatwością otworzysz konto bankowe dla firm z dodatkową promocją. Konta firmowe są szeroko promowane w ostatnich latach. W niektórych przypadkach można również zarabiać, namawiając znajomych na otwarcie konta osobistego. Spełniając wymagania, otrzymają bonusy, a my dodatkowe prowizje za polecanie oferty banku..   

Jakie warunki należy spełnić, aby odebrać prezent za otwarcie konta bankowego? 

Wymagania promocji mogą się różnić, jednak zwykle trzeba spełnić kilka warunków:

 1. Być nowym klientem banku, czyli nie mieć już istniejącego konta w danym banku. Często pojawiają się ograniczenia co do posiadaczy konta przynajmniej pięć lat wstecz.
 2. Założyć konto zgodnie z wymaganiami banku, np. przez internet lub w oddziale.
 3. Zrealizować określone warunki, takie jak pierwsza wpłata czy pierwsze transakcje.
 4. W niektórych przypadkach konieczne jest również spełnienie dodatkowych warunków, np. regularne wpływy na konto lub korzystanie z karty płatniczej

Warunki te mogą się różnić w zależności od banku i oferty, dlatego warto dokładnie zapoznać się z regulaminem promocji przed podjęciem decyzji o otwarciu konta bankowego. Należy pamiętać, że wszystkie punkty umowy są ściśle ograniczone terminami. Jeśli więc bank wymaga transakcji na określoną kwotę w ciągu miesiąca od otwarcia konta bankowego za pomocą karty debetowej, to znaczy, że mamy na to 30 dni, a nie 32. Niedopełnienie poszczególnych punktów umowy może się wiązać ze stratą korzyści, na które liczyliśmy w momencie stawania się jednym z nowych klientów banku.

Jak odebrać nagrodę za otwarcie konta?

Przede wszystkim banki rzadko reklamują tego typu promocje na swoich stronach internetowych. Wychodzą z założenia, że gdy ktoś już trafił na ich stronę, to nie muszą dodatkowo zachęcać do skorzystania z usług swojej firmy. W większości przypadków będziemy musieli poszukać ofert pośredników (np. wpisując hasło „banki promocja” w wyszukiwarkę), takich jak serwis Zgarnij Premię oferujący wgląd w aktualne promocje bankowe.

Wystarczy wtedy:

 • Wyszukać promocję, która nam odpowiada.
 • Zapoznać się dokładnie z regulaminem, czyli warunkami promocji.
 • Wynotować wszystkie wymagania, które są stawiane nowym klientom, wraz z obowiązującymi terminami, które pozwolą nam zmaksymalizować naszą korzyść i jednocześnie nie przegapić żadnego z ważnych punktów.
 • Wypełnić formularz i podać wszystkie niezbędne dane potrzebne do założenia konta osobistego lub innej promocji, która nas zainteresuje.
 • Przelać na konto wymaganą kwotę i od tego momentu trzymać się harmonogramu, jaki sobie przygotowaliśmy na początku.

Na co należy uważać korzystając z promocji bankowych?

Istnieje kilka haczyków i nieoczywistych punktów w umowach, na które warto zwrócić uwagę. Przedstawiamy najbardziej istotne:

 1. Przede wszystkim warto sprawdzić, jakie koszty wiążą się z prowadzeniem rachunku.
 2. Karty kredytowe to kolejny temat, któremu warto się przyjrzeć. Jeżeli promocja, niezależnie czy w Banku PeKaO, Santander Bank Polska czy innej instytucji, zawiera konieczność zakupu karty kredytowej, sprawdź jaki to wiąże się z kosztem. Weź też pod uwagę, że bank może odmówić wydania karty osobom z niską zdolnością kredytową.
 3. Sprawdź, czy bank nie wymaga od nas powiązania konta z głównym pracodawcą, od którego otrzymujemy wynagrodzenie. Jeśli tak, zastanów się, czy jesteś w stanie spełnić ten warunek.
 4. Warto zwrócić uwagę na to, kiedy można bez strat zlikwidować rachunek bankowy.
 5. Minimalna wpłata – niektóre promocje wymagają dokonania minimalnej wpłaty na konto, aby otrzymać prezent lub skorzystać z rabatu. Upewnij się, że jest to kwota, którą jesteś w stanie wpłacić, i która nie narazi cię na dodatkowe koszty.
 6. Minimalna liczba transakcji – w niektórych przypadkach banki wymagają dokonania określonej liczby transakcji (np. płatności kartą) w ciągu miesiąca, aby skorzystać z promocji lub otrzymać nagrodę. Upewnij się, że jest to dla ciebie wykonalne.
 7. Zasady otrzymywania nagrody – upewnij się, że zrozumiałeś, w jaki sposób otrzymasz nagrodę. Często nie następuje to od razu, ale jest odwleczone w czasie.
Nie przegap

Przeczytaj też: W jakim banku najlepiej założyć konto?

Przeczytaj też: Jak pokonać inflację z kontem bankowym?


Komentarze (0)

Konto Santander
Konto Santander
Premia

700 zł premii +6% do 100 tys. zł

Karencja

Osoby nieposiadające konta osobistego w Santander Banku Polska od co najmniej 01.01.2021.

Od 01.01.2021

Warunki
 • 150 zł za aktywność w maju i czerwcu;
 • 150 zł za aktywność w lipcu i sierpniu;
 • 100 zł w Programie Poleceń;
 • 300 zł zwrotu za zapłacone rachunki

(czytaj więcej)

700 zł

Poziom trudności

Łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część