zgarnijpremie.pl » Wiadomości » Zarzuty UOKiK wobec internetowego kreatora CV. Jego właścicielowi grozi kara

Zarzuty UOKiK wobec internetowego kreatora CV. Jego właścicielowi grozi kara

22 maj 2024 Komentarze ok. 2 minut czytania Oceń!
Oceń:
Maciej Korneluk
Humanista z serca, ekonomista z rozsądku. Pasję do promocji bankowych i ich …
[email protected]

Do 10% obrotu może stracić spółka BOLD LLC. Operator serwisu interviewme.pl miał nie przekazywać jasno istotnych informacji związanych z płatnością za usługę.

Odnawialna subskrypcja za jednorazowe CV

Interviewme.pl to serwis internetowy, za pośrednictwem którego możliwe jest wygenerowanie dokumentów niezbędnych dla poszukujących pracy. Korzystając z kreatora, możliwe jest stworzenie od podstaw CV i listu motywacyjnego. Usługa jest płatna, jednak zdaniem UOKiK operator serwisu informacje o opłatach przekazuje w niejasny sposób.

Opcje płatności są dwie: 14 dni za prawie 6 zł bądź kwartał za 79,90 zł. Klient dowiaduje się o nich, gdy dokumenty są już gotowe do pobrania. Drobnym drukiem jest przekazana równie istotna informacja o tym, że usługa jest automatycznie odnawiana. Jej koszt w przypadku krótszego dostępu wynosi wówczas 59,90 zł co 28 dni, bądź 79,90 zł kwartalnie.

Zarzuty UOKiK wobec BOLD LLC

Ze skarg przesyłanych do UOKiK wynika, że taki sposób prezentacji informacji o opłatach jest niejasny dla klientów. Wielu z nich zaskoczonych było faktem, że z ich konta regularnie pobierane są pieniądze i to w innych kwotach niż jednorazowa opłata. Co więcej, sama usługa wygenerowania CV może sugerować jednorazową płatność.

„Konsument, który poświęcił czas na przygotowanie dokumentu, nie chcąc tracić wykonanej pracy, może ostatecznie zdecydować się na poniesienie niezbędnych kosztów. Zwłaszcza jeśli myśli, że opłata jest jednorazowa. Spółka BOLD LCC mogła celowo tak skonstruować serwis interviewme.pl, żeby utrudnić dostęp do niektórych informacji. Tymczasem kwestie ceny oraz zasad płatności, powinny być wyraźnie komunikowane od początku informowania o usłudze, żeby konsument mógł podjąć świadomą decyzję, czy chce z niej skorzystać” – mówi Prezes UOKiK Tomasz Chróstny.

Jeśli w toku postępowania UOKiK zarzuty wobec BOLD LLC się potwierdzą, firmie grozi kara finansowa. Jej wysokość może wynieść do 10% obrotu.


Czytaj więcej

Komentarze (0)

Karta kredytowa Citi Simplicity
Karta kredytowa Citi Simplicity
Premia

900 zł

Karencja

W promocji może wziąć udział osoba nieposiadająca co najmniej od 01.04.2023 w Citibanku żadnej głównej karty kredytowej.

od 01.04.2023

Warunki
  • Najpóźniej do 10.03.2024 przystąp do programu Bezcenne Chwile;
  • również do 10.03.2024 wykonaj min. 5 płatności kartą na łącznie min. 100 zł. Otrzymasz 24 000 pkt. o wartości 300 zł do Allegro.
  • W każdym miesiącu od kwietnia do września (6 miesięcy) wykonaj min. 5 płatności kartą na łącznie min. 100 zł;
    za każdy miesiąc otrzymasz Kartę podarunkową o wartości 100 zł do Allegro.

(szczegóły)

900 zł do Allegro

Poziom trudności

Bardzo łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część