zgarnijpremie.pl » Promocje finansowe » Wyniki rankingu Złoty Bankier 2021 zostały ogłoszone. Sprawdzamy, które banki zasłużyły na wyróżnienia!

Wyniki rankingu Złoty Bankier 2021 zostały ogłoszone. Sprawdzamy, które banki zasłużyły na wyróżnienia!

23 kwi 2021 Komentarze ok. 1 minuta czytania Oceń!
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Wyniki rankingu Złoty Bankier 2021 zostały ogłoszone! Miniony rok stał pod znakiem pandemii. W nowej rzeczywistości odnaleźć się musiały wszystkie sektory gospodarki w tym sektor bankowy. Sprawdzamy, które banki zasłużyły na prestiżowe wyróżnienia tym razem!

wyniki rankingu złoty bankier


Nowa, „covidowa” rzeczywistość zaskoczyła wszystkich. Niektóre sektory gospodarki zamarły niemal całkowicie. Bankowość na szczęście ominął ten los, ale instytucje musiały szybko dostosować się do nowej rzeczywistości. Oprocentowania lokat oraz kont oszczędnościowych bliskie zeru, zdigitalizowanie procesów zakładania rachunków bakowych, szczególne zasady ostrożności w placówkach oraz niejednokrotnie zmiany cenników produktów finansowych. Z tym wszystkim w minionym roku musieli się mierzyć laureaci rankingu Złoty Bankier!

Najlepsze konto osobistePremia za Konto Przekorzystne

W tegorocznej edycji rankingu redakcja Bankier.pl oraz Pulsu Biznesu najwyżej oceniło Konto Przekorzyste Banku Pekao S.A. Parametry rachunku osobistego były bardzo zbliżone do zeszłorocznego laureata – Konta Jakie Chcę Santander Banku Polska (w tym roku II miejsce, III Alior Bank), ale szalę zwycięstwa przechyliły niższe koszty utrzymania konta wraz z kartą płatniczą. Oba rachunki często występują w atrakcyjnych promocjach. W najnowszej promocji Konta Przekorzystnego można zyskać nawet 300 zł w gotówce.

Najlepsza karta kredytowa

karta kredytowa za darmo

Do tej pory co roku bezapelacyjnym liderem tej kategorii był Citi Handlowy ze swoim flagową i wówczas darmową kartą Citi Simplicity. Niestety między innymi z powodu pandemii słynna kredytówka przestała być już darmowa. Osoby, które w miesiącu nie wydały kartą min. 1000 zł muszę liczyć się z opłatą 12 zł za utrzymanie karty. Na szczęście Citi przygotowało zupełnie nowy produkt: Citibank-BP Motokarta. Ta karta kredytowa ma dokładnie takie same możliwości, jak słynna Citi Simplicity, ale przy tym jest zupełnie darmowa! Dodatkową zaletą Motokarty jest atrakcyjny cashback za płatności na stancjach BP do nawet 720 zł przez 3 lata.

Bezpieczny bank – najlepsze praktyki

W tym roku na wyróżnienie zasłużyły ex aequo 3 banki: mBank, Alior Bank oraz Getin Noble Bank. Wszyscy laureaci wyróżnili się wyjątkowo wysoką jakością w zakresie bezpieczeństwa uwierzytelniania, zaufanej przeglądarki, autoryzacji transakcji, limitów i powiadomień, dodatkowych zabezpieczeń oraz edukacji użytkownika.

Pozostałe wyróżnienia

Komentarze (0)