zgarnijpremie.pl » Promocje finansowe » Złóż wniosek 500+ na pierwsze dziecko za pomocą swojej bankowości internetowej!

Złóż wniosek 500+ na pierwsze dziecko za pomocą swojej bankowości internetowej!

27 czea 2019 Komentarze ok. 2 minut czytania Oceń!
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Zgodnie z zapowiedzią prezesa PIS Jarosława Kaczyńskiego popularny program świadczeń Rodzina 500 plus zostanie poszerzony i już niebawem będzie można składać wnioski 500+ na pierwsze dziecko!

Wniosek 500+ na pierwsze dziecko przez bankowość internetową!

500+ na pierwsze dziecko

Dla kogo?

Do tej pory program świadczeń socjalnych przewidywał comiesięczne wsparcie materialne w kwocie 500 zł na drugie oraz kolejne dziecko w rodzinie. Pieniądze wypłacane są regularnie, aż do osiągnięcia przez dziecko 18. roku życia. Jednak zgodnie z deklaracją obozu rządzącego w czwartek 16.05 prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy i już od lipca rodzice będą mogli składać wnioski o 500 również na pierwsze dziecko bez kryterium dochodowego!

W jaki sposób skorzystać z programu Rodzina 500 plus ?

Osobą bezpośrednio odpowiedzialną za realizację programu Rodzina 500+ będzie oczywiście Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Tak jak w poprzednich edycjach wnioski o wparcie 500+ można składać podczas osobistej wizyty w urzędzie, placówce pomocy społecznejdrogą pocztową lub cyfrowo poprzez 1 z 3 serwisów:

Wnioski można składać również za pośrednictwem swojej bankowości internetowej:

  1. Zaloguj się do swojego banku;
  2. Wypełnijwyślij formularz, który znajdziesz po zalogowaniu;
  3. Po pozytywnym rozpatrzeniu twojego wniosku dostajesz pieniądze na konto lub przekazem.

Lista banków biorących udział w akcji:

PKO Bank Polski, Inteligo, Bank Pekao S.A., Santander Bank Polska, mBank, Orange Finanse, ING Bank Śląski, Getin Bank, Bank Millennium, Raiffeisen Bank Polska S.A., Alior Bank, T-Mobile Usługi Bankowe, Bank BPH S.A., Bank BNP Paribas, Citi Bank Handlowy w Warszawie S.A., Credit Agricole Bank Polska, Bank Ochrony Środowiska, SGB-Bank S.A., Banki Spółdzielcze SGB, Eurobank, Bank BPS, Banki Spółdzielcze z Grupy BPS, Bank Pocztowy, Nest Bank S.A., Plus Bank S.A.

Kiedy?

Wnioski elektroniczne o 500 zł na pierwsze dziecko, które nie było do tej pory objęte programem wsparcia będzie można składać już od 01.07.2019 do 01.09.2019.

Wnioski tradycyjne będzie można składać od 01.08.2019.

Samorządy będą miały 3 miesiące na wydanie decyzji w sprawie wypłaty świadczenia. Pierwsze świadczenia 500+ mają zostać wypłacone we wrześniu 2019. Natomiast jeśli złożysz wniosek do końca września, wówczas otrzymasz wypłatę świadczenia z wyrównaniem, począwszy od lipca.

***

Jeśli nie masz jeszcze konta osobistego z bankowością internetową to koniecznie sprawdź te promocyjne oferty:

 orlenAgricoledzisiajchcÄ™biedronki

360 Junior

***

Dokumenty

Ustawa o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci

Komentarze (0)