zgarnijpremie.pl » Promocje finansowe » Sprawdź, które banki najczęściej zdobywały pierwsze miejsca rankingów w 2019 roku!

Sprawdź, które banki najczęściej zdobywały pierwsze miejsca rankingów w 2019 roku!

24 sty 2020 Komentarze ok. 6 minut czytania Oceń!
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Ilość oferowanych przez banki produktów finansowych potrafi przyprawić o zawrót głowy? Jak się w tym odnaleźć i wybrać najlepszą ofertę? Sprawdź, które banki najczęściej zdobywały pierwsze miejsca rankingów w 2019 roku!

Pierwsze miejsca rankingów w minionym roku!

pierwsze miejsca rankingów

Ranking najlepszych produktów bankowych 2019 roku

Oferta produktów finansowych przygotowanych przez banki zarówno dla klienta indywidualnego, jak i biznesowego jest bardzo szeroka. Staramy się wyłapywać te najkorzystniejsze i rozbijamy na czynniki pierwsze, opisując ich zalety oraz wady. Do większości tych produktów banki przygotowują również atrakcyjne zachęty w postaci premii pieniężnych, wysokiego oprocentowania czy gadżetów.

Poza lekturą recenzji kont osobistych, firmowych, kart kredytowych, lokat, etc. nic tak nie ułatwia podjęcia decyzji, jak rankingi tych produktów. Redakcja portalu finansowego Bankier.pl jak co roku przygotowała zestawienie najlepszych produktów finansowych, które zajmowały najwyższe miejsca rankingów przez cały 2019 rok.

Najlepsze konto osobiste

Nie ma bardziej popularnego produktu bankowego niż konto osobiste. W dzisiejszych czasach posiadanie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego jest niemal niezbędne (zwłaszcza dla osób pracujących). W ocenie danego konta brane pod uwagę są trzy podstawowe rzeczy: wysokość opłaty za prowadzenie konta i utrzymanie karty debetowej i koszty wypłat gotówki z bankomatów.

I tak liderem pozostaje Nest Konto od Nest Banku. Często nazywane przez blogerów finansowych jedynym prawdziwie darmowym kontem osobistym. Dlaczego? Ponieważ bank nie pobiera żadnych opłat za prowadzenie rachunku, za utrzymywanie karty ani za wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów na terenie kraju. Co ważne, nie trzeba spełnić żadnych warunków aktywności w miesiącu, aby być zwolnionym z opłat.

Wysoko w rankingach pojawiały się również konto osobiste od BNP Paribas – Konto Optymalne oraz od Idea Banku, który oferował Konto Idealne. Niestety propozycje te przestały się liczyć w walce o podium z powodu obowiązujących opłat za wypłaty gotówki z bankomatów innych niż własne.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się również Konto Citi Priority od Citi Handlowego, które również oferowało bezwarunkowe 0 zł za podstawowe czynności związane z utrzymaniem konta oraz operacjami finansowymi.

Najlepsza lokata

pierwsze miejsca rankingów

Lokaty bankowe to coraz popularniejszy wśród Polaków sposób na ulokowanie nadwyżki swoich oszczędności z możliwością ich nieznacznego powiększenia dzięki atrakcyjnemu oprocentowaniu. Oferty banków przewidują najczęściej depozyty 1-, 3-, 6- i 12-miesięczne.

Nawiązując do analizy redakcji Bankier.pl, najkorzystniejszymi lokatami oferowanymi w 2019 roku okazały się propozycje od Idea Bank, Inbank, Bank Millennium oraz Nest Bank. Ten ostatni ze swoją Nest Lokatą Witaj oferował rekordowe 4% w skali roku do 10 000 zł na lokacie półrocznej. W zdecydowanej większości rankingów na pierwszym miejscu pojawiał się Idea Bank z oprocentowaniem na poziomie 3,4%.

W kategorii lokaty do 100 000 zł prym wiodły Lokata Urodzinowa od Millennium Banku oraz Lokata Idea Banku. Liderem lokat 3-miesięcznych został również Idea Bank.

Najlepszą lokatą półroczną okazała się lokata Idea Banku, zarówno do kwoty 10 000 zł, jak i 100 000 zł. Najkorzystniejszą ofertę przez pięć miesięcy lokaty na tę samą kwotę bez konieczności spełnienia żadnych kryteriów przygotował natomiast Inbank z maksymalną kwotą depozytu wynoszącą 50 000 zł.

Najlepsze konta oszczędnościowe

Dużym zainteresowaniem wśród klientów cieszą się konta oszczędnościowe, które plasują się gdzieś pomiędzy kontem osobistym a lokatą bankową. Wynika to z tego, że aby zdeponować środki na takim koncie, konieczne jest posiadanie konta osobistego w tym samym banku. Do lokaty natomiast najczęściej nie musimy nawet posiadać jakiegokolwiek innego produktu tego banku. Cel pozostaje ten sam – ulokowanie nadwyżki oszczędności z możliwością ich pomnożenia dzięki oprocentowaniu. 🙂

I tak liderem wśród konto oszczędnościowych, w których należy spełnić dodatkowe warunki (najczęściej są to warunki aktywności) było promocyjne Konto Oszczędnościowe od Citi Handlowego. Oprocentowanie na tym rachunku wynosiło sporo, bo aż 4% w skali roku! To tyle, ile oferowały najlepsze lokaty!

Wśród kont oszczędnościowych ze stałym oprocentowaniem, bez konieczności spełnienia dodatkowych wymogów, na uwagę zasłużyło Konto Idealne Idea Banku oraz Indeksowane Konto Oszczędnościowe od Toyota Banku.

Najlepsze konto firmowe

Jednym z najważniejszych produktów bankowych są konta firmowe, bez którego nie obejdzie się żadne przedsiębiorstwo gospodarcze. Redakcja Bankier.pl, wyłaniając lidera wśród rachunków dla firm, brała pod uwagę takie kryteria, jak: opłata za prowadzenie rachunku, za utrzymanie karty płatniczej, za zwykły przelew internetowy oraz wypłaty z bankomatów na terenie kraju.

Podobnie jak w przypadku kont osobistych, najlepszą ofertę dla przedsiębiorców przygotował Nest Bank oferując BIZnest Konto. Analogicznie do Nest Konta dla osób indywidualnych, również przedsiębiorcy nie zapłacą za prowadzenie rachunku, kartę płatniczą oraz za zwykłe przelewy internetowe do innych banków. Również wypłaty z bankomatów krajowych są darmowe i nielimitowane. Dodatkowo konto jest oferowane w promocji z terminalem płatniczym przez rok za darmo oraz premią 100 zł!

Na uwagę zasłużyła również oferta VW Banku GmbH z Plus Kontem Biznes oraz Konto Firmowe od Inteligo. W przypadku tej pierwszej za część podstawowych usług popierane są niewielkie opłaty. Korzystanie z samej karty do konta jest bezwarunkowo darmowe, lecz wydanie jej to jednorazowy koszt 50 zł (karta ważna jest 2 lata). Podczas użytkowania Konta Firmowego Inteligo również spodziewajmy się drobnych opłat, jak np. 1 zł za przelewy internetowe, zaś za korzystanie z karty debetowej 4 zł miesięcznie. Opłata ta nie jest pobierana, jeśli w ciągu miesiąca wykonamy przynajmniej jedną operację kartą na kwotę min. 100 zł.

Najtańszy kredyt hipoteczny

W związku z trwającym w Polsce popytem na rynku nieruchomości, banki nie musiały prześcigać się w wymyślaniu coraz to korzystniejszych promocji kredytów. Bankier.pl poddał ocenie kredyty w dwóch kategoriach: z wymaganym wkładem własnym na poziomie 10% (minimalny) i 20% (standardowy). Oceniając oferty kredytów hipotecznych, redaktorzy brali pod uwagę sumę wszystkich kosztów kredytu (z wyłączeniem kosztów ubezpieczenia nieruchomości): odsetki, prowizje, obowiązkowe ubezpieczenia na życie itp.

Liderem wśród kredytów z wkładem min. 10% została oferta Banku BPS, zwłaszcza dzięki akcji „Mój Dom”, oferując najniższe koszty finansowania. Zaraz za liderem uplasowała się propozycja kredytu od Bank Pekao oraz Banku Ochrony Środowiska.

Kredyty z minimalnym wkładem własnym 20% stanowią większość oferty kredytowej na rynku, dlatego tutaj rywalizacja wyglądała nieco inaczej. Mimo to niezaprzeczalnym zwycięzcą został Bank BNP Paribas, oferując kredyt ze zmiennym oprocentowaniem od 3,50% w skali roku i zerową prowizją za udzielenie kredytu!

Rywalizacja między bankami była niezwykle ciekawa w 2019 roku. Gratulujemy zwycięzcom, którzy zajmowali pierwsze miejsca rankingów w minionym roku i oczekujemy nowych atrakcyjnych ofert w bieżącym. 🙂

***

Źródło: Bankier.pl

Komentarze (0)