zgarnijpremie.pl » Recenzje » Konta osobiste - recenzje » Rewolucyjne CitiKonto Citibanku – ciekawa propozycja wśród ofert kont osobistych.

Rewolucyjne CitiKonto Citibanku – ciekawa propozycja wśród ofert kont osobistych.

14 kwi 2022 Komentarze ok. 6 minut czytania Oceń!
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Rewolucyjne CitiKonto zostało zaprezentowane na początku września. Założeniem Citibanku było stworzenie darmowego rachunku osobistego o sporych możliwościach dla każdego – w przeciwieństwie do Konta Citi Priority. Czy udało się stworzyć konto idealne, czy jest to kolejna z wielu propozycji na rynku?

Rewolucyjne CitiKonto

 Produkty bankowe spod szyldu Citi zwykle kojarzyły się z „bankowością premium”. Jedynym produktem do tej pory teoretycznie dostępnym „dla wszystkich” była darmowa karta kredytowa Citi Simplicity. Niestety i ten produkt przestał być bezwarunkowo darmowy. Jak zatem spisze się darmowe konto osobiste z kartą wielowalutową?

Proces całkowicie zdalny, bez wychodzenia z domu!

Dla osób ceniących sobie bezpośredni kontakt z doradcą oczywiście istnieje możliwość założenie konta w oddziale banku. Korzystając z tej mapy –https://www.findmyciti.com/pl/index-pl-pl.jsp możemy znaleźć najbliższy oddział Smart, Odział Citigold, bankomat Citi lub bankomat partnerskiej sieci.

Dla osób wybierających wygodę oraz sprawnie poruszających się w nowych technologiach Citibank przygotował całkowicie zdalny proces założenia konta.

Wystarczy wypełnić elektroniczny wniosek swoimi danymi oraz wykonać zdjęcie swojego dowodu osobistego, a następnie własnej twarzy. Dzięki biometrycznemu sposobowi weryfikacji tożsamości wizyta w oddziale będzie zbędna. Umowę sfinalizujemy podpisując ją za pomocą kodu SMS. Karta do konta zostanie przesłana pocztą.

Korzystanie z konta oraz karty debetowej

Otwarcie konta oraz wydanie pierwszej karty płatniczej w większości banków jest darmowe. Późniejsze utrzymanie tych produktów może jednak wiązać się z jakimiś miesięcznymi opłatami lub ewentualnie z koniecznością spełnienia warunków aktywności. Możesz szybko sprawdzić, które konto przewiduje jakieś opłaty korzystając z naszego rankingu kont osobistych – wrzesień 2020.

W przypadku oferty Citibanku zarówno utrzymanie rachunku osobistego, jak i karty płatniczej jest bezwarunkowo darmowe, co sprawia że oferta staje się wyjątkowo atrakcyjna biorąc pod uwagę możliwości płatnicze karty debetowej. W ramach konta możemy bezpłatnie uruchomić klika rachunków walutowych. Za ich utrzymanie również nie zapłacimy ani grosza z jednym wyjątkiem. Na rachunku prowadzonym w EUR bezkosztowo przechowamy 10 000 EUR. Powyżej tej kwoty będziemy musieli uiścić miesięczną opłatę odpowiednio:

  • od 10 001 do 20 000 EUR – 18 zł
  • od 20 001 do 50 000 EUR – 36 zł
  • od 50 001 do 100 000 EUR – 90 zł
  • powyżej 100 00 EUR – 180 zł

Koszty przelewów oraz korzystania z bankomatów

Operacje, które przyszły posiadacz CitiKonta będzie wykonywał najczęściej to zwykłe przelewy internetowe. Nie zapłacimy za ich wykonywanie bez względu na ilość. Transakcje rzadziej realizowane w postaci przelewów natychmiastowych to, jak w przypadku innych banków koszt 5 zł każdorazowo. Miłym dodatkiem jest możliwość wykonanie 3 pierwszych takich przelewów w miesiącu za darmo! W sam raz na niespodziewane sytuacje 🙂

Korzystanie z bankomatów Citi zarówno w kraju, jak i zagranicą jest oczywiście darmowe. Warunki operacji przy użyciu urządzeń innych banków są takie same w kraju oraz podczas pobytu za granicą. 4 pierwsze operacje w miesiącu nie będą objęte żadną prowizją, zaś każda następna to koszt 8 zł.

Jeśli jesteśmy już przy transakcjach zagranicznych, to warto wspomnieć o jednej z najprzydatniejszych funkcji CitiKonta. Citi Global Wallet to usługa, dzięki której unikniemy kosztów przewalutowania płacąc w internecie oraz stacjonarnie w obcych walutach. Jak to działa? Wystarczy, że otworzymy (za darmo) dodatkowy rachunek w interesującej nas walucie (EUR, GBP, CHF, etc.) i zapłacimy kartą do CitiKonta. Podczas transakcji karta sama rozpozna walutę i pobierze środki z właściwego rachunku. Idealne rozwiązanie dla osób często podróżujących.

Promocje Banku Citi Handlowy


Aktualne promocje Banku Citi Handlowy

Zalety korzystania z CitiKonta oraz słabsze strony

Dobre konto osobiste to darmowe konto. Dlaczego? Dla osób aktywnych zawodowo, które zapewniają stałe, miesięczne wpływy na konto oraz wykonują transakcje kartą płacąc za zakupy ewentualne spełnienie warunków aktywności, aby uniknąć opłat nie powinno stanowić większego problemu. Jeśli jednak szukamy drugie go konta („zapasowego”) osobistego, albo po prostu nie chcemy pamiętać o konieczności wykazania się aktywnością na koncie, to rachunek całkowicie zwolniony z opłat będzie najlepszym wyborem 🙂

Zaraz obok opłat za konto najważniejszą cechą jest jego funkcjonalność. I tutaj propozycja CitiKonta zasługuje na pochwałę zwłaszcza za wielowalutową kartę do konta. Z pewnością osoby odbywające częste podróże służbowe lub prywatne z pewnością docenią możliwość płacenia tą samą podstawową kartą do konta bez kosztów przewalutowania.

Wielowalutowa karta to nie jest jedyna zasługująca na uwagę funkcjonalność CitiKonta. Operatorem karty jest MasterCard, a zatem możemy bez przeszkód korzystać z programu rabatowego Mastercard Bezcenne Chwile. W skrócie za płatności kartami MasterCard otrzymujemy punkty, które następnie możemy wymienić na nagrody. Kolejną przydatną funkcją jest usługa 3D Secure. Dokonując płatności w sklepach obsługujących te zabezpieczenie przed sfinalizowaniem transakcji otrzymamy smsem 8-cyfrowy kod autoryzujący płatność.

Na uwagę zasługuje przejrzysta i funkcjonalna aplikacja mobilna Citi Mobile. Dzięki niej zawsze mamy dostęp do wszystkich posiadanych przez nas produktów Citibanku: konto osobiste, karta kredytowa oraz ewentualny kredyt/pożyczka. Sprawdzimy wszystkie dotychczasowe transakcje, wykonamy nowe, uaktywnimy dodatkowe zabezpieczenia i sprawdzimy dodatkowe oferty.

Na minus oferty Citibanku należy dopisać wysokie opłaty za zlecane operacje w oddziałach banku. Co prawda wszystkie standardowe transakcje wykonamy sami, zdalnie, a oddziałów Citibanku i tak jest wyjątkowo mało w porównaniu do konkurencyjnych banków. Jeśli jednak zajdzie taka potrzeba, to za wpłaty i wypłaty zapłacimy 30 zł, a za zlecenie zwykłego przelewu międzybankowego 40 zł.

Podsumowanie

Nowa oferta CitiKonta z całą pewnością wprowadza nieco świeżości w obecnym zestawieniu ofert kont osobistych. Czy to wystarczy, aby ogłaszać konto Citibanku rewolucyjnym? To pokaże czas. Niemniej darmowe konto osobiste z kartą, które oferuje dodatkowe funkcje bezpieczeństwa oraz transakcji wielowalutowych w standardzie może być właśnie tym kontem, na które czekamy. Jeśli przyszły klient zdecyduje się dodatkowo na kartę kredytową Citi Simplicity, to wygodnie będzie zarządzał tymi produktami dzięki nowoczesnej aplikacji mobilnej Citi Mobile.

Złóż wniosek

Podstawowe opłaty

UsługaOpłata Warunki
Utrzymanie CitiKonta0 złnie dotyczy
Utrzymanie podstawowej karty0 złnie dotyczy
Przelewy internetowe zwykłe0 złnie dotyczy
Przelewy ekspresowe0-5 złPierwsze 3 przelewy w miesiącu za darmo.
Wypłaty z bankomatów obcych w kraju 0-8 złPierwsze 4 transakcje w miesiącu za darmo. Każda następna to koszt 8 zł prowizji.
Wypłaty z bankomatów za granicą0-8 zł Pierwsze 4 transakcje w miesiącu za darmo. Każda następna to koszt 8 zł prowizji.
Nie przegap

Komentarze (0)

CitiKonto Citibank
CitiKonto Citibank
Utrzymanie konta

Bezwarunkowo darmowe prowadzenie rachunku.

0 zł

Utrzymanie karty

Bezwarunkowo darmowe utrzymanie karty płatniczej.

0 zł

Wypłata z bankomatów obcych

4 pierwsze transakcje w miesiącu za darmo. Kolejne to koszt 8 zł prowizji.

8 zł

Czy premia?
  • 20 zł za założenie CitiKonta z wyrażonymi zgodami marketingowymi;
  • 130 zł za min. 2 000 zł wpływów w każdym z 2 kolejnych miesięcy po zawarciu umowy;
  • 250 zł za min. 3 płatności kartą o łącznej wartości 100 zł w każdym z 5 kolejnych miesięcy po zawarciu umowy;
  • 300 zł za min. 2 000 zł wpływów z wynagrodzenia w każdym z 5 kolejnych miesięcy po zawarciu umowy

(czytaj więcej)

700 zł +5,5% do 20 000 zł

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część