zgarnijpremie.pl » Poradniki » Konta osobiste - poradniki » Promocje bankowe dla klientów nowych i obecnych

Promocje bankowe dla klientów nowych i obecnych

23 gru 2020 Komentarze ok. 3 minut czytania Oceń!
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Dlaczego promocje bankowe dotyczą głównie nowych klientów? Czy obecni klienci nie mogą liczyć na nagrodzenie ich za często wieloletnią lojalność? Postaramy się znaleźć logikę w strategii banków.

Nowy klient to nowy kapitał

Jak powszechnie wiadomo banki nie posiadają „swoich pieniędzy” jako takich. Kapitał banku, którym obraca w niewielkiej części stanowi jego własność, a pozostałą część to depozyty jego klientów. Bezpośrednim mechanizmem pozwalającym gromadzić kapitał są konta oszczędnościowe oraz wszelkiego rodzaju lokaty. Jeszcze lepiej, kiedy oferty lokat dotyczą jedynie nowych środków.

Może powstać pytanie, co ma wspólnego lokata bankowa z kontem osobistym? Nakłonienie nowego klienta do założenia konta w danym banku zwiększa szanse na to, że owy klient pojawi się z większą ilością gotówki, a w przyszłości być może skorzysta z innego produktu bankowego, jak depozyt czy oferta kredytowa. Pomijając bezpośredni transfer kapitału bank może zarabiać na drobnych opłatach za dodatkowe funkcje, jak przewalutowanie, zlecanie transakcji w oddziałach, czy opłaty za kartę lub konto w przypadku nie spełnienia wszystkich wymaganych aktywności miesięcznej.

Zatem większa baza klientów, to większa szansa dla banku na zwiększenie kapitału oraz zarabianie na drobnych, bieżących usługach bankowych. Nic zatem dziwnego, że banki prześcigają się w wymyślaniu co raz to bardziej atrakcyjnych promocji.

Czy promocje bankowe są opłacalne dla banków?

Biorąc pod uwagę powyższe zdecydowanie tak. Bankierzy przed rozpoczęciem każdej promocji dokładnie wyliczają, ile taka sprzedaż premiowa będzie kosztowała bank, a jakie teoretycznie korzyści mogą z niej wynikać. Ponadto bank zakłada, że część uruchomionych kont osobistych, firmowych, czy kart kredytowych nie spełnią warunków przyznania premii. Im trudniejsze do spełnienia warunki aktywności, tym większe prawdopodobieństwo, że premia zostanie jednak w banku. Dlatego każdy klient biorący udział w promocji bankowej powinien prowadzić sobie notatki, najlepiej w kalendarzu, tak aby nie pominąć ważnych dla przyznania premii czynności.

Czy istnieją promocje dla obecnych klientów?

Jak najbardziej! Nie będą to jednak promocje kont osobistych, bo zakładamy, że już takowe w danym banku mamy. Promocje mogą dotyczyć podwyższonego oprocentowania na koncie oszczędnościowym lub lokacie. Takie promocje dotyczą zwykle nowych środków, to znaczy kapitału wpłaconego do banku po wyznaczonym w regulaminie promocji terminie.

Co jakiś czas banki organizują promocje dla obecnych już posiadaczy kont lub kart kredytowych zachęcając ich do jakiegoś działania w zamian za niewielką nagrodę lub premię pieniężną. Przykładowo Citibank, co jakiś czas zachęca swoich klientów do korzystania z aplikacji mobilnej, aby mogli oni samodzielnie zarządzać posiadanymi produktami bankowymi. Przewidzianą premię w wysokości 20 zł można otrzymać za samo zainstalowanie aplikacji na telefonie i zalogowanie się w niej.

Posiadając kartę płatniczą obsługiwaną przez organizację Mastercard można również zyskać punkty w programie Mastercard Bezcenne Chwile. Punkty w ilości odpowiadającej 50 zł można wykorzystać na zakupy w sklepach partnerskich programu.

Dużo więcej jako obecny klient zarobimy w programach poleceń banków. W zależności od banku może to być od 80 do 100 zł za każdego poleconego klienta.  W przypadku Banku PKO możemy polecić do 15 osób po 100 zł za każdą, co w sumie daję pokaźną „wypłatę” – 1500 zł 🙂

Sprawdź ranking promocji bankowych!

Jak korzystać z promocji bankowych?

Najbardziej atrakcyjne są te promocje dla nowych klientów. Jeśli chcielibyśmy z nich korzystać, ale posiadamy już konto w jednym banku, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakładać konta w innych bankach. Przy okazji możemy wypróbować inne rachunki osobiste, a być może któreś zachęci nas do pozostania przy nim jako te podstawowe.

Pamiętajmy również o okresach karencji. Jeśli konto w danym banku zamknęliśmy już jakiś czas temu, to być może spełniamy wymóg nowego klienta i możemy skorzystać z kolejnej promocji z atrakcyjną premią, czy nagrodą.

Zobacz, jak w zeszłym roku zarobiłem dodatkowe 1000 zł na promocjach bankowych! 🙂

Nie przegap

Przeczytaj też: Wziąłeś udział w promocji bankowej, ale bank nie wypłacił premii? Sprawdź, jaki mógł być tego powód!

Przeczytaj też: Dodatkowe konto w banku – czy można i czy warto?


Komentarze (0)

Konto Santander
Konto Santander
Utrzymanie konta
 • 6 zł lub 0 zł za wydanie min. 300 zł kartą do konta lub BLIKIEM w miesiącu
 • 0 zł w przypadku osób do 26 roku życia wystarczy 1 płatność kartą lub BLIKIEM w miesiącu

0-6 zł

Utrzymanie karty
 • 9 zł lub 0 zł za wydanie min. 300 zł kartą do konta lub BLIKIEM w miesiącu
 • 0 zł w przypadku osób do 26 roku życia wystarczy 1 płatność kartą lub BLIKIEM w miesiącu

0-9 zł

Wypłata z bankomatów obcych
 • 3 zł prowizji w przypadku osób powyżej 26 roku życia
 • osoby poniżej 26 roku życia wszystkie krajowe bankomaty darmowe

0-3 zł

Czy premia?
 • 150 zł za aktywność w pierwszym i drugim miesiącu;
 • 150 zł za aktywność w trzecim i czwartym;
 • 300 zł za min. 1000 zł wpływów w piątym i szóstym miesiącu;
 • 100 zł w Programie Poleceń;
 • 150 zł za konto dla dziecka;
 • 300 zł zwrotu za zapłacone rachunki.

(czytaj więcej)

1150 zł +4% do 50 tys. zł

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część