zgarnijpremie.pl » Poradniki » Finanse codzienne - poradniki » Wziąłeś udział w promocji bankowej, ale bank nie wypłacił premii? Sprawdź, jaki mógł być tego powód!

Wziąłeś udział w promocji bankowej, ale bank nie wypłacił premii? Sprawdź, jaki mógł być tego powód!

8 mar 2022 Komentarze ok. 4 minut czytania 5.00 / 5 (2)
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Naszym czytelnikom często zdarza się sytuacja, w której skorzystali z promocji konta osobistego lub innego produktu bankowego, ale pomimo aktywnego korzystania z niego nie otrzymali obiecanej premii! Poniżej podpowiadamy, jakie mogą być najczęstsze przyczyny braku premii oraz na co zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że otrzymanie obiecanej nagrody to tylko kwestia czasu 🙂

Najczęstsze powody nieotrzymania premii

 • bycie stałym lub dawnym klientem danego banku – jak zapewne wiesz zdecydowana większość promocji bankowych przeznaczona jest dla klientów, którzy nie korzystali z danego rodzaju usługi w banku od jakiegoś czasu. Okres ten zwany jest karencją i dokładnie precyzują go zapiski w regulaminie poszczególnych promocji. Może to być kilka miesięcy, rok, lub nawet dożywotnie wykluczenie, jeśli już kiedyś skorzystaliśmy z takiego produkty w tym samym banku.
 • brak zgód marketingowych – niemal każda promocja bankowa wymaga od jej uczestników wyrażenia zgód marketingowych na kontakt w celu promocji dodatkowych usług. Jednym z powodów nieprzyznania premii może być fakt, że nie wyraziliśmy tych zgód podczas trwania okresu promocji lub też zrezygnowaliśmy z nich zbyt wcześnie – przez przyznaniem i odebraniem nagrody.
 • podpisanie umowy nie przez Internet – aby mieć pewność, że zakładane przez nas konto lub wyrabiana karta kredytowa bierze udział w promocji wniosek o powinniśmy złożyć koniecznie korzystając z dedykowanej strony poświęconej ofercie z premią. Pamiętajmy, aby złożyć wniosek, a następnie zawrzeć umowę i aktywować produkt najpóźniej we wskazanych w regulaminie terminach.
 • błędy formalne – pamiętajmy, że umowy o konta mogą zawierać jedynie osoby pełnoletnie. Jeśli za założenie jakiegoś rachunku dla dziecka przewidziana jest nagroda to najczęściej związana jest z promocją konta skierowanego dla rodzica lub opiekuna. Większość promocji bankowych dotyczy produktów bankowych, o które wnioskować mogą jedynie osoby z polskim obywatelstwem. Oczywiście istnieją w ofercie polskich banków rachunki dla obcokrajowców, ale niekoniecznie będą to te samy, które objęte są akcją promocyjną. Często dochodzi do sytuacji, w której pomylimy się podczas wypełniania wniosku bankowego. Aby mieć pewność, że wprowadzane dane są poprawne zawsze miejmy przed sobą dowód osobisty.
 • niespełnienie warunków aktywności – aby zdobyć tytułowe premie w pełnej wysokości należy trochę na nie zapracować. Każda promocja opisuję szereg aktywności, jakimi powinniśmy się wykazać w danym miesiącu posiadania konta, karty kredytowej, czy innego produktu bankowego. Być może powodem nieotrzymania nagrody jest pominięcie, której z czynności wymaganej regulaminem. Są to najczęściej warunki wszelkiego rodzaju transakcji oraz zapewnienia wpływów. Bacznie na uwadze należy mieć też spełnienie poszczególnych warunków we wskazanych miesiącach.
 • niedotrzymanie terminów i sposób odebrania nagrody – czasami może nam się tylko wydawać, że gdzieś popełniliśmy błąd i premia nam się nie należy. W przypadku nagród pieniężnych po spełnieniu wymaganych warunków odpowiednia kwota trafi na nasze konto otwarte w promocji. Czasami, jak w przypadku promocji Banku BNP Paribs, aby odebrać nagrodę w gotówce należy ponownie zalogować się na stronie promocji i potwierdzić swoje dane.Jeśli przedmiotem nagrody są vouchery/karty podarunkowe do wybranych sklepów to najczęściej możemy je znaleźć w formie cyfrowego kodu w skrzynce odbiorczej po zalogowaniu na nasze konto w banku.Z reguły każda wypłacona część premii poprzedzona jest odpowiednią wiadomością. Sprawdzajmy też w regulaminach, do kiedy bank ma czas na ostateczne przekazanie należnej nagrody 🙂

Wadliwy proces zakładania konta

Choć banki starają się dopracować procesy zakładania kont w promocji do perfekcji to niestety mogą zdarzyć się problemy techniczne. Pamiętajmy, że procesy w 100% zdalne to wciąż pewnego rodzaju nowość i mogą się one różnić w zależności od banku. Przykładowo chcąc otworzyć Konto Jakie Chcę Santander Banku Polska za pomocą selfie (w 100% zdalnie) powinniśmy skorzystać z urządzenia mobilnego, jak smartfon. Wynika to z tego, że aparaty zamieszczone we współczesnych telefonach są zdecydowanie lepszej jakości niż te w laptopach, czy komputerach stacjonarnych. Dodatkowo proces Santander Banku Polska pomimo, iż nazywa się „Zdjęcie” nie pozwala na wgranie gotowego zdjęcia z dysku, a wymaga wykonania zdjęć twarzy oraz dowodu osobistego w trakcie wnioskowania o konto.

Gdzie sprawdzić aktualne najlepsze promocje oraz warunki promocji?

Jeśli zależy ci najnowszych i najlepszych ofertach z premiami to regularnie sprawdzaj nasz ranking promocji bankowych. Znajdziesz w nim zestawienie aktualnych ofert oraz krótki opis warunków, jakie należy spełnić, aby daną nagrodę zdobyć.

Jeśli już zainteresujesz się jakąś ofertą to przeczytaj krótki wpis, w którym opisujemy krok po kroku, kto może skorzystać z promocji i w jaki sposób z niej skorzystać, aby dodatkowa gotówka nie przeszła ci koło nosa J W przypadku, kiedy warunki aktywności trzeba będzie spełniać jeszcze po zakończeniu oferty, warto sobie zapisać naszą stronę i wracać, aby mieć pewność, że nie pominiesz żadnych istotnych kroków.

Nie przegap

Przeczytaj też: Jak uciec przed inflacją – obce waluty!

Przeczytaj też: Bilety komunikacji miejskiej i parkingowe w aplikacji mobilnej?


Komentarze (0)

Konto Santander
Konto Santander
Premia

950 zł +6% do 100 tys. zł

Karencja

Osoby nieposiadające konta osobistego w Santander Banku Polska od co najmniej 01.01.2021.

Od 01.01.2021

Warunki
 • 200 zł za aktywność w maju i czerwcu;
 • 200 zł za aktywność w lipcu i sierpniu;
 • 100 zł w Programie Poleceń;
 • 150 zł za Konto dla dziecka
 • 300 zł zwrotu za zapłacone rachunki

(czytaj więcej)

950 zł

Poziom trudności

Łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część