zgarnijpremie.pl » Wiadomości » Opłata za parking z poziomu ekranu samochodu. Rozwiązanie PKO BP dla użytkowników Android Auto

Opłata za parking z poziomu ekranu samochodu. Rozwiązanie PKO BP dla użytkowników Android Auto

9 lipca 2024 (Aktualizacja 09.07.2024) Komentarze ok. 1 minuta czytania Oceń!
Oceń:
Maciej Korneluk
Humanista z serca, ekonomista z rozsądku. Pasję do promocji bankowych i ich …
[email protected]

Użytkownicy aplikacji IKO posiadający samochód z systemem Android Auto mogą korzystać z nowej funkcjonalności. Dzięki niej opłacą bilet parkingowy z poziomu ekranu swojego samochodu.

Konfiguracja usługi

By móc skorzystać z nowej funkcjonalności, należy wcześniej aktywować możliwość opłaty parkingu w aplikacji IKO. By to zrobić, wystarczy wejść w menu w pozycję „Oferta”, a następnie wybrać „Opłaty parkingowe”. Po zaakceptowaniu regulaminu i udzieleniu aplikacji dostępu do lokalizacji można dodać samochód, którego parkowanie będzie w ten sposób opłacane.

Opłata na ekranie samochodu

By wykonać płatność, z poziomu ekranu samochodu należy wybrać funkcję „Android Auto”. Następnie na ekranie kliknąć w ikonkę aplikacji IKO. W rozwijalnej listy klient dokonuje wyboru miasta, strefy parkowania oraz jego rodzaju (start/stop lub wybierz czas parkowania). Następnie wskazuje numer rejestracyjny pojazdu oraz rachunek, z którego zostanie pobrana opłata za parking.

W przypadku opłat, których wartość przekracza 100 zł, wymagana jest dodatkowa zgoda w aplikacji IKO. Po jej zatwierdzeniu również i płatności w takiej wysokości będą mogły być zatwierdzane z poziomu ekranu samochodu. Wyrazić ją można z poziomu aplikacji IKO. Wystarczy kierować się następującą ścieżką: Oferta → Opłaty parkingowe → menu kontekstowe → Android Auto.


Czytaj więcej

Komentarze (0)

Konto za Zero
Konto za Zero
Premia

300 zł

Karencja

Osoby nieposiadające konta osobistego w Banku PKO BP przynajmniej od 01.01.2022.

Od 01.01.2022

Warunki

po 50 zł zwrotu miesięcznie przez 6 miesięcy za korzystanie z karty płatniczej do konta.

(czytaj dalej)

Do 300 zł zwrotu

Poziom trudności

Łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część