Klucz bezpieczeństwa, określany inaczej jako klucz sprzętowy, jest niewielkim urządzeniem w kształcie pendrive’a z wejściem USB. Za jego pomocą można potwierdzić tożsamość w każdej operacji, w której system wymaga uwierzytelnienia dwuskładnikowego. Jest to skuteczna forma zabezpieczenia przed cyberprzestępcami. Nawet gdy będą oni znali login i hasło do bankowości internetowej, bez klucza bezpieczeństwa nie będą mieli możliwości zalogowania się na konto klienta.
Decydując się na korzystanie z klucza sprzętowego klienci PKO BP mogą zastąpić dotychczasową metodę potwierdzenia logowania do serwisu iPKO. Ze względu na kwestie techniczne bez zmian pozostaje sposób logowania do aplikacji mobilnej IKO.
„Korzystanie z klucza sprzętowego to dobrowolny wybór klienta. Jeśli zacznie go używać, to jest to rozwiązanie, które poprawia bezpieczeństwo w sieci i dodatkowo podnosi poziom zabezpieczenia logowania do serwisu iPKO. Coraz częściej stykamy się z socjotechnicznymi sztuczkami i działaniami cyberprzestępców, którzy chcą wyłudzić nasze dane czy ukraść nasze pieniądze. Najczęściej realizowane jest to poprzez phishing, a klucze bezpieczeństwa są obecnie jednym z najmocniejszych zabezpieczeń przed skutkami takich ataków. Dzięki temu zabezpieczeniu klient nie będzie mógł zalogować się na fałszywej stronie, na którą został zwabiony przez oszusta. Klucz będzie chronić konto też wtedy, gdy login i hasło zostaną skradzione przez cyberprzestępcę – logowanie nie będzie możliwe bez użycia klucza” – wyjaśnia Radosław Janusz, dyrektor Biura Architektury i Usług Cyberbezpieczeństwa w PKO BP.
W przypadku zgubienia lub kradzieży klucza bezpieczeństwa klient powinien zadzwonić na infolinię banku. Za jej pośrednictwem zmieni narzędzia do potwierdzenia logowania do serwisu iPKO i usunie zagubiony klucz.
Źródło grafiki: PKO BP
500 zł
Osoby nieposiadające konta osobistego w Banku PKO BP przynajmniej od 01.01.2023.
Od 01.01.2023
Do 500 zł zwrotu
Łatwy