zgarnijpremie.pl » Poradniki » Lokaty i konta oszczędnościowe - poradniki » Najkorzystniejsze lokaty i konta oszczędnościowe aktualnie.

Najkorzystniejsze lokaty i konta oszczędnościowe aktualnie.

1 gru 2023 Komentarze ok. 2 minut czytania 1.00 / 5 (1)
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Kolejne rozpoczynające się miesiące przynoszą ponowne przetasowania w ofertach depozytów terminowych. W niektórych przypadkach oprocentowanie kont oszczędnościowych oraz lokat pozostały bez zmian, ale w części z nich można zaobserwować spadek. Nie mniej warunki dostępności pozostają w większości bez zmian.

Lokaty na 3 miesiące

Lokaty terminowe na 3 miesiące to idealna propozycja dla osób, które chcą zainwestować oszczędności na dobrze oprocentowanych depozytach, ale nie chcą się rozstawać ze swoimi środkami na dłuższy czas. Obecnie możemy zaproponować 3 takie oferty:

Lokata na nowe środki Banku PKO BP na 5,25% do 200 000 zł

Na fali obniżek poziomów oprocentowania na depozytach terminowych najnowsza edycja oferty Lokaty na Nowe Środki Banku PKO BP zapewnia 5,25% do maksymalnej kwoty 200 000 zł. Te warunki dotyczą wyłącznie nowych środków, czyli nadwyżki ponad stan salda z dnia 13.11.2023. Dużą zaletą tej lokaty jest brak dodatkowych wymogów aktywności. Jednocześnie można założyć 1 lokatę na 3 miesiące i 1 lokatę na 12 miesięcy.

Złóż wniosek!


Lokata na Nowe Środki VeloBanku na 6% do 150 000 zł.

Minimalny depozyt wynosi 5 000 zł. Aby skorzystać z tej oferty wystarczy udzielić zgód marketingowych podczas wnioskowania o założenie lokaty i wpłacić jedynie nowe środki. Nowe środki to nadwyżka ponad saldo naszych aktywów w VeloBanku na dzień 13.11.2023. Jeśli jednak wcześniej nie byliśmy związani z tym bankiem to w takim przypadku wszystkie wpłacane na lokatę środki będą traktowane, jak nowe.

Złóż wniosek!


Lokata Na Start Inbanku na 6,75% do 50 000 zł.

Podobnie, jak w poprzednich ofertach minimalna kwota depozytu to 1 000 zł, natomiast maksymalna to 50 000 zł Inbank jest działającą od 2017 roku w Polsce filią estońskiego banku. Nie należy jednak martwić się pochodzeniem tej instytucji, ponieważ tak jak w przypadku rodzimych banków, również depozyty w Inbanku objęte są gwarancją, ale estońskiego funduszu gwarancyjnego Tagatisfond do wysokości 100 000 euro. Oferta dostępna wyłącznie dla nowych klientów, którzy nie posiadali wcześniej żadnych lokat w Inbanku.

Złóż wniosek!

Lokaty na 6 miesięcy

Lokaty na 6 miesięcy to już depozyty nieco dłuższe, a więc przeznaczona dla osób, którą są w stanie „zamrozić” kapitał aż na pół roku. Tak się składa, że wymienione wyżej banki również oferują takie lokaty. Mogą one mieć trochę inne warunki dostępności podwyższonego oprocentowania, ale wciąż są to atrakcyjne propozycje dla osób szukających ucieczki przed inflacją:

Lokata na Nowe Środki VeloBanku na 5% do 150 000 zł.

Oferta nie różni się niczym z tą na 3 miesiące poza nieco niższym oprocentowaniem. Minimalny depozyt również wynosi 1 000 zł, a aby skorzystać z tej oferty wystarczy udzielić zgód marketingowych podczas wnioskowania o lokatę. Promocyjnym oprocentowaniem wciąż objęte są wyłącznie nowe środki. Nowe środki to nadwyżka ponad saldo naszych aktywów w VeloBanku na dzień 13.11.2023.

Złóż wniosek!


Lokata Inbank na 5,75% do 50 000 zł.

Lokata Inbank na 6 miesięcy od tego miesiąca oprocentowana jest na poziomie 5,75%. Warto też dodać, że o ile maksymalna kwota dla jednej lokaty może wynieść 50 000 zł to suma wszystkich lokat dla jednego klienta może wynieść aż 1 000 000 zł!

Złóż wniosek!

>PEŁNY RANKING LOKAT BANKOWYCH<

Konta oszczędnościowe z oprocentowaniem ok 7%

Konta oszczędnościowe to rachunki dostępne najczęściej wraz z kontem osobistym. Podstawowe oprocentowanie dla środków na nich zgromadzonych jest najczęściej symboliczne (nie może być niższe od minimalnego ogłoszonego przez Radę Polityki Pieniężnej). Dlatego też skorzystanie z podwyższonego, promocyjnego oprocentowanie może zależeć od spełnienia szeregu dodatkowych warunków. Obecnie większość promocyjnych kont oszczędnościowych proponuje nieco 7%:

Elastyczne Konto Oszczędnościowe VeloBank do 300 000 zł.

Dostępne jest wraz z VeloKontem dla nowych i obecnych klientów. Jeśli założymy VeloKonto w obecnej promocji to możemy dodatkowo zyskać do 600 zł zwrotu za płatności kartą, telefonem lub BLIKiem. Oprocentowaniu 7% przez 3 miesiące objęte mogą być środki do nawet 300 000 zł. Takim warunkom objęte będą jednak wyłącznie nowe środki, a więc nadwyżka ponad stan salda z dnia 21.11.2023.

Złóż wniosek!


Konto oszczędnościowe Banku Pekao do 100 000 zł.

Konto Przekorzystne Banku Pekao SA od miesięcy jest w czołówce popularnych promocji bankowych, a to za sprawą łatwej premii pieniężnej oraz wysokiego oprocentowania na koncie oszczędnościowym. Niestety na fali obniżek również Pekao musiało zredukować atrakcyjność oferty. Cechą charakterystyczną dla tego konta oszczędnościowego jest brak wymaganych dodatkowych warunków aktywności, aby osiągnąć promocyjne oprocentowanie. W aktualnej ofercie, wyłącznie dla nowych klientów, jest to 6,5% do 100 000 zł przez 5 miesięcy.

Złóż wniosek!


Konto oszczędnościowe Profit do 100 000 zł

Konto oszczędnościowe Profit Banku Millennium to depozyt, w którym obowiązują dwie stawki oprocentowania. Pierwsza i podstawowa wynosi 3,5% i nie wymaga żadnych dodatkowych czynności. Żeby zyskać nawet 7% należy w każdym miesiącu trwania promocji (90 dni) wykonać min. 5 transakcji karta płatniczą lub BLIKIEM. Oferta dla nowych i obecnych klientów, która dotyczy tylko nowych środków. Nowe środki to według tej edycji nadwyżka ponad stan salda z 10.11.2023. W obu przypadkach do skorzystania z oferty wymagane jest konto osobiste Millennium. W trwającej promocji tego konta dla nowych klientów można dodatkowo zdobyć do 500 zł premii w gotówce.

Złóż wniosek!


Konto Oszczędnościowe „Moje Cele” mBank do 50 000 zł.

Wraz z promocją eKonta mBanku, w której można zdobyć do 460 zł premii w gotówce istnieje możliwość skorzystania z konta oszczędnościowego. Ideą tego rachunku o nazwie „Moje Cele” jest systematyczne oszczędzania, co premiowane jest podwyższonym oprocentowaniem dla kwoty do 50 000 zł przez 3 miesiące. Warunkiem skorzystania z 7% jest otwarcie konta za pomocą selfie lub e-dowodu. Jeśli konto zostanie otwarte w inny sposób to oprocentowanie wyniesie 6,5%. Dodatkowo dla oprocentowania 8% należy wykazywać aktywność polegającą na zwiększaniu salda konta oszczędnościowego o przynajmniej 100 zł po każdym miesiącu (np. stan konta w czerwcu 500 zł, w lipcu 600, sierpniu 700 zł).

Złóż wniosek!

>PEŁNY RANKING KONT OSZCZĘDNOŚCIOWYCH<

Nie przegap

Przeczytaj też: Jak wypłacić pieniądze z konta oszczędnościowego?

Przeczytaj też: Lokata czy konto oszczędnościowe? Podejmij świadomą decyzję.

Przeczytaj też: Jak działają konta oszczędnościowe?

Przeczytaj też: Jak obliczyć zysk na lokacie i koncie oszczędnościowym?

Przeczytaj też: Przelew na konto oszczędnościowe – czy jest on możliwy i jak go wykonać?


Czytaj więcej

Komentarze (0)

eKonto do usług (limitowane)
eKonto do usług (limitowane)
Premia

750 zł +7,5% do 25 tys. zł

Karencja

Klienci, którzy nie posiadali konta osobistego w mBanku od przynajmniej 01.01.2015 (200 zł) oraz od 01.01.2020 (520 zł).

Od 01.01.2015/01.01.2020

Warunki
  • 200 zł do Biedronki za otwarcie eKonta ze zgodami marketingowymi, przystąpienie do mOkazje, wpływ min. 1000 zł wciągu 7 dni oraz min. 8 transakcji kartą lub BLIKIEM;
  • 250 zł za wpływy 1000 zł i 8 transakcji kartą lub BLIKIEM w każdym z 4 miesięcy;
  • 200 zł za wykorzystanie eDowodu lub Selfie przy zakładaniu eKonta;
  • 100 zł za założenie dziecku eKonta Junior lub eKonta możliwości.

(czytaj więcej)

450 zł + 200 zł

Poziom trudności

Średni

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część