zgarnijpremie.pl » Poradniki » Lokaty i konta oszczędnościowe - poradniki » Najkorzystniejsze lokaty i konta oszczędnościowe aktualnie.

Najkorzystniejsze lokaty i konta oszczędnościowe aktualnie.

1 mar 2023 Komentarze ok. 3 minut czytania Oceń!
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Niektórzy eksperci finansowi przewidują, że inflacja wkrótce zacznie wyhamowywać. Mimo to stopy procentowe wciąż utrzymują się na wysokim poziomie, a za tym banki oferują rekordowo oprocentowane lokaty i konta oszczędnościowe, które w marcu najczęściej wynosi 8% Z początkiem roku będziemy regularnie sprawdzać, które oferty są najkorzystniejsze.

Lokaty na 3 miesiące

Lokaty terminowe na 3 miesiące to idealna propozycja dla osób, które chcą zainwestować oszczędności na dobrze oprocentowanych depozytach, ale nie chcą się rozstawać ze swoimi środkami na dłuższy czas. Obecnie możemy zaproponować 3 takie oferty:

Lokata na Nowe Środki VeloBanku na 8% do 150 000 zł.

Minimalny depozyt wynosi 5 000 zł. Aby skorzystać z tej oferty wystarczy udzielić zgód marketingowych podczas wnioskowania o założenie lokaty i wpłacić jedynie nowe środki. Nowe środki to nadwyżka ponad saldo naszych aktywów w VeloBanku na dzień 09.12.2022. Jeśli jednak wcześniej nie byliśmy związani z tym bankiem to w takim przypadku wszystkie wpłacane na lokatę środki będą traktowane, jak nowe.

Złóż wniosek!


Nest Lokata Witaj na 8% do 20 000 zł.

Lokata Witaj dostępna jest dla posiadaczy Nest Konta, którzy zawnioskują o lokatę w ciągu 30 dni od otwarcia konta. Jest to podstawowy i darmowy w utrzymaniu rachunek osobisty w Nest Banku. Minimalny depozyt może wynieść 1 000 zł. W ofercie nie zaznaczono, że oprocentowaniem objęte będą wyłącznie nowe środki, ale to wynika z innych wymogów. Jest to lokata dla osób, które dopiero zakładają konto bankowe w Nest Banku oraz nigdy wcześniej nie korzystały z Lokaty Witaj.

Złóż wniosek!


Lokata Inbank na 7% do 50 000 zł.

Podobnie, jak w poprzednich ofertach minimalna kwota depozytu to 1 000 zł. Inbank jest działającą od 2017 roku w Polsce filią estońskiego banku. Nie należy jednak martwić się pochodzeniem tej instytucji, ponieważ tak jak w przypadku rodzimych banków, również depozyty w Inbanku objęte są gwarancją, ale estońskiego funduszu gwarancyjnego Tagatisfond do wysokości 100 000 euro. Oferta dostępna jest zarówno dla nowych i jak i obecnych klientów bez wymogu posiadania konta.

Złóż wniosek!

Lokaty na 6 miesięcy

Lokaty na 6 miesięcy to już depozyty nieco dłuższe, a więc przeznaczona dla osób, którą są w stanie „zamrozić” kapitał aż na pół roku. Tak się składa, że wymienione wyżej banki również oferują takie lokaty. Mogą one mieć trochę inne warunki dostępności podwyższonego oprocentowania, ale wciąż są to atrakcyjne propozycje dla osób szukających ucieczki przed inflacją:

Lokata na Nowe Środki VeloBanku na 7% do 150 000 zł.

Oferta nie różni się niczym z tą na 3 miesiące poza nieco niższym oprocentowaniem. Minimalny depozyt również wynosi 1 000 zł, a aby skorzystać z tej oferty wystarczy udzielić zgód marketingowych podczas wnioskowania o lokatę. Promocyjnym oprocentowaniem wciąż objęte są wyłącznie nowe środki.

Złóż wniosek!


Nest Lokata Witaj na 8% do 20 000 zł.

Tak samo jak lokata 3-miesięczna ta również dostępna jest włącznie dla posiadaczy Nest Konta, którzy zawnioskują o lokatę w ciągu 30 dni od otwarcia konta. Minimalny depozyt może wynieść 1 000 zł. Sporą różniącą jest natomiast warunek aktywności, aby cieszyć się z wysokiego oprocentowania przez pełne 6 miesięcy trwania lokaty. Polega on na comiesięcznym zapewnieniu min. 2 000 zł wpływów na konto (w przypadku kont osobistych) lub min. 5 000 zł (w przypadku kont firmowych) oraz wykonanie min. 3 transakcji kartą, BLIK lub przelewów.

Złóż wniosek!


Lokata Inbank na 7,50% do 50 000 zł.

Lokata Inbank na 6 miesięcy nie różni się niczym od 3-miesięcznej poza wyższym oprocentowaniem, bo wynoszącym 8%. Warto też dodać, że o ile maksymalna kwota dla jednej lokaty może wynieść 50 000 zł to suma wszystkich lokat dla jednego klienta może wynieść aż 1 000 000 zł!

Złóż wniosek!

>PEŁNY RANKING LOKAT BANKOWYCH<

Konta oszczędnościowe z oprocentowaniem 8%

Konta oszczędnościowe to rachunki dostępne najczęściej wraz z kontem osobistym. Podstawowe oprocentowanie dla środków na nich zgromadzonych jest najczęściej symboliczne (nie może być niższe od minimalnego ogłoszonego przez Radę Polityki Pieniężnej). Dlatego też skorzystanie z podwyższonego, promocyjnego oprocentowanie może zależeć od spełnienia szeregu dodatkowych warunków. Obecnie większość promocyjnych konto oszczędnościowych charakteryzuje się 8% oprocentowaniem:

Elastyczne Konto Oszczędnościowe VeloBank do 400 000 zł.

Dostępne jest wraz z VeloKontem dla nowych i obecnych klientów. Jeśli założymy VeloKonto w obecnej promocji to możemy dodatkowo zyskać do 600 zł zwrotu za płatności kartą, telefonem lub BLIKiem. Oprocentowaniu 8% przez 3 miesiące objęte mogą być środki do nawet 400 000 zł. Takim warunkom objęte będą jednak wyłącznie nowe środki, a więc nadwyżka ponad stan salda z dnia 01.02.2023.

Złóż wniosek!


Konto Oszczędnościowe Profit Banku Millennium do 300 000 zł.

Konto Profit możemy otworzyć, jeśli posiadamy konto Millennium 360. Promocyjnym oprocentowaniem 8% przez 90 dni objęte będą wyłącznie nowe środki, czyli nadwyżka ponad saldo z dnia 13.02.2023. Ponadto, żeby depozyt pracował z takim oprocentowaniem należy spełnić warunki aktywności polegające na comiesięcznym wykonywaniu min. 5 transakcji kartą lub BLIKiem. W przeciwnym razie oprocentowanie depozytu spadnie do 7%.

Złóż wniosek!


Konto Oszczędnościowe Banku Pekao S.A. do 200 000 zł.

Konto dostępne zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów wraz z Kontem Przekorzystnym w promocji. Spełniając warunki aktywności możemy wzbogacić się o dodatkowe 200 zł premii w gotówce. Wracając do depozytu to nasze oszczędności mogą pracować z oprocentowaniem 8% przez nawet 6 miesięcy. Oferta dostępna jest wyłącznie dla nowych klientów, którzy nigdy wcześniej nie korzystali  z produktów Banku Pekao S.A.

Złóż wniosek!

>PEŁNY RANKING KONT OSZCZĘDNOŚCIOWYCH<

Nie przegap

Przeczytaj też: W jakim banku najlepiej założyć konto osobiste?

Przeczytaj też: Jakie są rodzaje kont bankowych?


Komentarze (0)

Konto Przekorzystne
Konto Przekorzystne
Premia

250 zł + 8% do 100 tys. zł

Karencja

Klienci, którzy nie posiadali konta w Banku Pekao od 01.01.2021 do 15.03.2023.

od 01.01.2021

Warunki
  • 50 zł + 50 zł do Żabki za sam fakt otwarcia Konta Przkorzystnego z kartą debetową;
  • 150 zł za min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą debetową do konta lub aplikacją PeoPay w każdym z kolejnych 3 miesięcy.

(czytaj więcej)

250 zł

Poziom trudności

Bardzo łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część
Optimized with PageSpeed Ninja