Inicjatywa jest wynikiem współpracy pomiędzy PKO Prosto a Festiwalem Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie. Na jej mocy oprócz patronatu, którego bank udzielił festiwalowi, powstało również interaktywne dyktando. Jego trzy wersje są dostępne na stronie internetowej banku. Historię w dyktandach w prosty sposób łączą w sobie edukację i zabawę. Każda z nich oprócz ortografii, uczy również, w jaki sposób można zadbać o swoje bezpieczeństwo w Internecie.
„Historie, które przekazujemy w dyktandach, bazują na prawdziwych metodach, których używają cyberoszuści. W nietypowy sposób uwrażliwiamy więc na to, że warto wybierać mądrze – nie tylko poprawną formę zapisu gżegżółki, ale też gdzie i w co klikamy. Uczymy jak nie dać się oszukać w internecie, niezależnie od wieku” — mówi Justyna Białowąs, dyrektorka Biura wsparcia komunikacji i prostego języka w PKO Banku Polskim i szefowa projektu PKO Prosto, cytowana w komunikacie banku.
Udział w dyktandzie i udzielenie odpowiedzi na pytanie konkursowe to również szansa na wygranie 1 z 50 gier planszowych „Ojczysty”. Te kroki należy jednak wykonać do końca lutego 2025 roku. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Banku PKO BP.
Bank nie zapomniał również o miłośnikach klasycznej wersji dyktanda. Specjalnie dla nich przygotowano jego wersję audio, którą czyta Jarosław Boberek. Ta również dostępna jest na stronie internetowej banku.
Źródło grafiki: Bank PKO BP
500 zł
Osoby nieposiadające konta osobistego w Banku PKO BP przynajmniej od 01.01.2023 do 12.01.2025.
Od 01.01.2023
Do 500 zł zwrotu
Łatwy