zgarnijpremie.pl » Recenzje » Konta osobiste - recenzje » Ile może być warte Konto za Zero?

Ile może być warte Konto za Zero?

15 mar 2023 1 komentarz ok. 11 minut czytania Oceń!
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Konto za Zero to podstawowy rachunek osobisty Banku PKO BP. Jak zdradza sama jego nazwa jego prowadzenie jest bezwarunkowo darmowe. Jednak jeśli chodzi o posiadanie karty do tego konta to już ciężko tutaj mówić o całkowicie darmowym produkcie bankowym.

Podstawowe funkcje i opłaty Konta za Zero Banku PKO BP

Jak już ustaliliśmy prowadzenie Konta za Zero jest zupełnie darmowe bez konieczności spełniania dodatkowych warunków aktywności. Nie dotyczy to podstawowej, fizycznej karty płatniczej wydawanej do konta. Jeśli nie czujemy potrzeby posiadania fizycznego plastiku do zarządzania płatnościami to w pełni jesteśmy je obsłużyć BLIKIEM. Można nim zapłacić zarówno w stacjonarnych sklepach, jak i internetowych, a nawet wypłacać gotówkę z bankomatów. Tym bardziej, że przy wypłacie środków z bankomatów innych niż PKO BP przy użyciu tradycyjnej karty przewidziana jest każdorazowo opłata.

Rachunek

Konto za Zero Banku PKO BP przeznaczone jest dla osób pełnoletnich i może być prowadzone jako rachunek indywidualny lub wspólny.

 • Otwarcie konta – 0 zł
 • Prowadzenie konta – 0 zł
 • Oprocentowanie dla środków na koncie bieżącym – 0%

Karta płatnicza

Każda podstawowa karta płatnicza do konta PKO Ekspres VISA payWave posiada funkcję wielowalutową. Jest w stanie obsłużyć do 10 rachunków w różnych walutach.

 • płatności zbliżeniowe (Google Pay, Apple Pay, lub zegarkiem z funkcją Garmin Pay i SwatchPAY)
 • płatności internetowe
 • kara wielowalutowa (10 rachunków)
 • usługa  cashback
 • zabezpieczenie 3D secure
 • opcjonalny program rabatowy Visa Oferty
 • 3,5% za przewalutowanie transakcji z PLN

Utrzymanie karty do Konta za Zero wiąże się z miesięcznym kosztem w wysokości 10 zł. Jednak wystarczy aktywnie z konta korzystać, aby uniknąć tej opłaty. Wystarczy bowiem wykonać min. 5 transkacji bezgotówkowych kartą (w tym: Apple Pay) lub Blikiem. Warto zaznaczyć, że w przypadku karty płatniczej okres rozliczeniowy nie musi być tożsamy z rachunkiem. Jest on liczony począwszy od daty wydania karty.

Przelewy

Najczęściej wykonywane przelewy internetowe, międzybankowe w przypadku Konta za Zero są darmowe bez limitu. Takie operacje, jak przelew natychmiastowy, czy inne zlecenia płatnicze są już odpłatne:

 • Przelew internetowy – 0 zł
 • Przelew natychmiastowy – 4,99 zł
 • Zlecenie stałe – 0 zł
 • Polecenie zapłaty – 1 zł
 • Zlecenie przelewu w oddziale – 10 zł
 • Autoryzacja kodem SMS – 0 zł
 • Przelew SEPA – 0 zł (spread na EUR ok. 5%)
 • Przelew SWIFT – 25 zł
 • Przelew BLIKIEM na telefon – 0 zł

Bankomaty i transakcje gotówkowe

Oczywistym jest, że za korzystanie z bankomatów oraz wpłatomatów należących do Banku PKO BP nie trzeba dodatkowo płacić. Jeśli jednak zajdzie potrzeba skorzystania z urządzeń innych banków i instytucji finansowych to trzeba będzie ponieść koszt 10 zł każdorazowo (w przypadku karty, 0 zł w przypadku BLIKA). Na dokładnie tyle samo zostały wycenione operacje wypłaty oraz wpłaty „w okienku” w oddziale banku.

 • Wyplata z bankomatów własnych – 0 zł
 • Wpłata do bankomatów własnych – 0 zł
 • Wypłata z bankomatów obcych – 10 zł (0 zł przy użyciu BLIKa)
 • Wypłata z bankomatów zagranicznych – 0 zł + 3,5% od wartości transakcji za przewalutowanie
 • Wypłata gotówki w oddziale – 10 zł
 • Wpłata gotówki w oddziale – 10 zł
 • Usługa Cashback – 2 zł

Jak otworzyć Konto za Zero?

Bank PKO BP umożliwia założenie podstawowego Konta za Zero za pomocą 3 metod. Tradycyjna wizyta w placówce banku to metoda, na którą trzeba poświęci najwięcej czasu, ale jej zaletą jest możliwość zadania pytań bezpośrednio pracownikowi banku w przypadku jakichkolwiek wątpliwości.

Za pomocą strony internetowej lup aplikacji mobilnej IKO, gdzie wypełniamy wniosek o otwarcie konta i decydujemy w jaki sposób chcemy zawrzeć umowę. W przypadku „kuriera” sama umowa zostaje zawarta dopiero w jego obecności. Dodatkowo dostarczy komplet dokumentów, kartę płatniczą oraz zweryfikuje naszą tożsamość. W przypadku wybrania metody „na selfie” tożsamość zostanie zweryfikowana za pomocą zdjęć twarzy i dowodu osobistego, a umowa zawarta niemal od razu. Dostęp do konta w tym przypadku jest najszybszy, ale na kartę płatniczą, która zostanie wysłana i tak trzeba będzie poczekać.

Możliwe jest również aplikowanie o konto za pomocą infolinii banku, ale tylko jeśli już jesteśmy klientami Banku PKO BP (posiadamy, jakiś inny produkt bankowy). Wówczas konsultant pomaga nam przejść przez wszystkie etapy wniosku, a zawarcie umowy następuje w obecności kuriera, który dostarczy dokumenty i kartę debetową.

Oszczędności z Kontem za Zero

Oszczędności na podstawowym rachunku Konta za Zero nie są objęte żadnym oprocentowaniem. Dopiero zdeponowanie na koncie oszczędnościowym pozwoli naszym pieniądzom trochę „popracować”.

Konto Oszczędnościowe Plus – zdecydowana większość ofert kont oszczędnościowych wymaga posiadania podstawowego rachunku bankowego. Podobnie jest w przypadku Banku BKO BP, gdzie wraz z Kontem za Zero można skorzystać z podwyższonego oprocentowania na Koncie Oszczędnościowym Plus. Poza wymaganym kontem oferta dotyczy wyłącznie nowych środków, a więc nadwyżki ponad stan salda z dnia wskazanego w regulaminie promocyjnego oprocentowania. Środki objęty podwyższonym oprocentowaniem będą pracowały przez 60 dni, a następnie oprocentowanie spadnie do poziomu standardowego. Zaletą tego konta jest brak limitu oszczędności na nim zdeponowanych.

Lokata na Dzień Dobry – zwykle lokaty bankowe nie wymagają posiadania konta bankowego w tym samym bank. W tym przypadku jest trochę inaczej, ponieważ jest to promocja powitalna dla nowych klientów, którzy otworzą konto osobiste w Banku PKO BP (przykładowo Konto za Zero). Kwota maksymalna lokaty wynosi 20 000 zł i trwa do 3 miesięcy.

Lokata na Nowe Środki – to propozycja lokaty wymagająca posiadanie konta w Banku PKO BP zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów, ale wyłącznie dla nowych środków. W przypadku nowych klientów każdy depozyt będzie nowymi środkami, a dla obecnych klientów nowe środki to ponownie nadwyżka ponad saldo z dnia wskazanego w aktualnej ofercie. Lokata trwa 3 miesiące, a jej największą zaletą jest brak maksymalnej kwoty lokaty.

Promocje Banku PKO BP

Aktualne promocje Banku PKO BP

Aplikacja mobilna IKO oraz bankowość internetowa iPKO do zarządzania Kontem za Zero

Aplikacja mobilna IKO

Za pomocą aplikacji IKO, która dostępna jest zarówno dla telefonów z Androidem, jak IOSem każdy użytkownik Konta za Zero lub innego rachunku bankowego Banku PKO BP jest w stanie intuicyjnie zarządzać jego podstawowymi funkcjami:

Przelewy – aplikacja IKO umożliwia szybkie i wygodne wykonanie przelewu międzybankowego w kraju lub za granicą;

Płatności mobilne – kartę wydaną do Konta za Zero można powiązać z urządzeniem mobilnym, którym można realizować płatności zbliżeniowe. Konto za Zero obsługuje następujące aplikacje do płatności mobilnych: Blik, HCE, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, SwatchPay;

Wpłaty i wypłaty gotówkowe – w wybranych placówkach bankowych PKO BP można dokonywać wpłat i wypłat gotówkowych na swoje konto za pomocą kodu generowanego w aplikacji IKO;

Kontrola wydatków – aplikacja mobilna IKO pozwala na bieżąco kontrolować swoje wydatki, dzięki czemu łatwiej planować budżet. Posiadając konta w innych bankach aplikacja IKO umożliwia wygodny podgląd stanu tych kont;

Oszczędności – za pośrednictwem IKO można założyć i zarządzać swoimi lokatami bankowymi oraz kontami oszczędnościowymi;

Inwestycje – z aplikacją IKO można śledzić notowania giełdowe, kupować i sprzedawać akcje oraz inwestować w fundusze inwestycyjne;

Kontakty z bankiem – aplikacja IKO pozwala na szybki i wygodny kontakt z pracownikami banku poprzez czat lub infolinię;

Zarządzanie innymi produktami bankowymi – oprócz funkcji związanych z bieżącą obsługą konta bankowego aplikacja IKO oferuje możliwość skorzystania, a następnie zarządzania innymi produktami finansowymi oferowanymi przez bank jak: kredyty, ubezpieczenia, czy programy lojalnościowe.

Bankowość internetowa iPKO

Analogicznie do aplikacji mobilnej IKO możliwości zarządzania produktami bankowymi za pomocą bankowości internetowej iPKO są spore. Dodatkowo z poziomu strony internetowej iPKO oferuje również dodatkowe narzędzia i funkcjonalności, takie jak dostęp do kanału YouTube, gdzie można znaleźć poradniki dotyczące korzystania z bankowości internetowej oraz informacje o produktach bankowych.

Płatności zagraniczne z Kontem za Zero Banku PKO BP

Karta wielowalutowa

Karta wielowalutowa Banku PKO BP umożliwia dokonywanie płatności w różnych walutach na całym świecie. Każda karta wydawana do Konta za Zero posiada funkcję wielowalutową.

Aby uniknąć kosztów przewalutowania należy otworzyć rachunek w obcej walucie (za darmo) i zasilić go środkami. Podczas dokonywania płatności karta rozpozna walutę transakcji i obciąży właściwy rachunek, bez ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z tradycyjnym przewalutowaniem z rachunku prowadzonego w PLN.

Kartą walutową Banku PKO BP można również wypłacać gotówkę z bankomatów na całym świecie. O ile wybieramy środki w walucie dostępnej na rachunku walutowym to jak w przypadku płatności kartą za produkty i usługi nie ponosi się kosztów związanych z przewalutowaniem transakcji, ani prowizją za skorzystanie z zagranicznego bankomatu. W Banku PKO BP prowizja za przewalutowanie wynosi 3,5% wartości transakcji.

Kantor internetowy

Aby płatności bez kosztów przewalutowania były możliwe to rachunki w obcych walutach podpięte do karty wielowalutowej muszą być zasilone środkami. Bank PKO BP jak większość banków oferujących konta walutowe oraz karty wielowalutowe posiada swój kantor internetowy, który umożliwia dokonywanie wymiany online po atrakcyjnych kursach dla 9 walut: EUR, GBP, USD, CHF, DKK, NOK, SEK, CZK i HUF. Usługa dostępna jest 24/7 z poziomu bankowości internetowej iPKO oraz aplikacji mobilnej IKO.

Aby skorzystać z kantoru internetowego PKO BP, należy mieć otwarte konto osobiste w Banku PKO BP i zalogować się do serwisu internetowego lub aplikacji mobilnej. W kantorze internetowym można kupować i sprzedawać waluty, a także ustawić kurs alarmowy, który poinformuje o osiągnięciu określonego kursu wymiany.

Przelew zagraniczny

Tak jak w przypadku innych rodzajów transakcji w obcej walucie najkorzystniejszym rozwiązaniem jest posiadanie walutowego rachunku w Banku PKO BP i zasilenie go środkami we właściwej walucie korzystając z kantora walutowego Banku PKO BP. W przeciwnym wypadku bank doliczy koszty przewalutowanie. W przypadku przelewów w EUR (SEPA) takie transakcje są zawsze bezpłatne, o ile zostaną zlecone w bankowości elektronicznej.

Korzystanie z Konta za Zero Banku PKO BP bez fizycznej karty debetowej

Aby w pełni wykorzystać możliwości Konta za Zero nie jest potrzebne posiadanie fizycznej karty płatniczej. Do wykonywania płatności zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych w zupełności wystarczy usługa BLIK. Dzięki BLIKOWI dodatkowo możliwe jest korzystanie z bankomatów. Bank PKO BP dodatkowo umożliwia korzystanie ze zbliżeniowego BLIKA. Wystarczy posiadać Konto za Zero oraz urządzenie mobilne z technologią NFC.

Naszym zdaniem

Konto za Zero Banku Pekao z całą pewnością możemy polecić osobom szukającym sprawdzonego i funkcjonalnego narzędzia do zarządzania finansami osobistymi za pomocą konta, które jest dodatkowo bezwarunkowo darmowe. Jest to świetna propozycja jako podstawowe konto osobiste, jak i dodatkowe (ze względu na brak konieczności pamiętania o spełnianiu warunku aktywności, aby uniknąć opłaty za konto).

Konto za Zero sprawdzi się zarówno przy płatnościach krajowych, jak i zagranicznych. Dla wielu potencjalnych klientów istotną zaletą konta jest, że znajduje się ono w ofercie stabilnego i państwowego banku.

MOCNE STRONYSŁABE STRONY
+ Bezwarunkowo darmowe konto– wysoka opłata za kartę w przypadku nie spełnienia warunku aktywności
+ intuicyjna i nowoczesna aplikacja mobilna IKO– opłata za usługę cashback
+ wygodne i korzystne warunki korzystania z oferty walutowej (rachunki, kantor, karta wielowalutowa)– stała i dosyć wysoka prowizja za wypłaty z bankomatów obcych
+ dzięki e-Tożsamości duże możliwości załatwiania spraw urzędowych 
+ atrakcyjne oferty depozytowe dostępne z kontem osobistym 

Złóż wniosek

Wybrane podstawowe opłaty

UsługaOpłataWarunki
Utrzymanie Konta za Zero0 złbezwarunkowo
Utrzymanie podstawowej karty10 złlub 0 zł za min. 5 transakcji bezgotówkowych
Przelewy internetowe zwykłe0 złnie dotyczy
Przelewy ekspresowe4,99 złnie dotyczy
Wypłaty z bankomatów obcych w kraju10 złnie dotyczy
Wypłaty z bankomatów za granicą0 złw sytuacji posiadania rachunku w danej walucie

Komentarze (komentarzy: 1)

 • Rupert 1 kwietnia 2023 0

  Nie da się odwołać w IKO (tylko przez przeglądarkę) złożonego w tym kanale zlecenia przelewu z datą przyszła! Kuriozum.

Konto za Zero
Konto za Zero
Utrzymanie konta

Bezwarunkowo darmowy rachunek

0 zł

Utrzymanie karty

0 zł za min. 5 transakcji kartą lub BLIKiem w miesiącu na dowolną kwotę

0-10 zł

Wypłata z bankomatów obcych

Każdorazowe 10 zł prowizji za wypłaty z bankomatów obcych

10 zł

Czy premia?

po 50 zł zwrotu miesięcznie przez 6 miesięcy za korzystanie z karty płatniczej do konta.

(czytaj dalej)

300 zł

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część