zgarnijpremie.pl » Poradniki » Darmowa karta kredytowa – czy to możliwe?

Darmowa karta kredytowa – czy to możliwe?

12 kwi 2024 Komentarze ok. 7 minut czytania Oceń!
Oceń:
Kamil Wojtowicz
Finanse, metaverse, gospodarka i nieruchomości to tematy, które znajdują się w gronie …
[email protected]

Tak, karta kredytowa może być bez opłat. Na dobrą sprawę w tym momencie można skończyć artykuł i przejść do rankingu kart kredytowych. Jeśli jednak chcesz wiedzieć nieco więcej, tzn. czy są jakieś warunki, żeby było bez kosztowo, czy może coś jednak trzeba zrobić, żeby nie płacić za utrzymanie, to zachęcam do dalszej części materiału.

Darmowa karta kredytowa

Co to jest karta kredytowa? Żarcik! Przejdźmy do sedna

 • Tak, istnieją na rynku karty kredytowe, za które nie trzeba płacić. 
 • Karta kredytowa może być darmowa bezwarunkowo – nie musisz nic robić lub warunkowo – trzeba coś zrobić, żeby nie musieć płacić.

Darmowa karta kredytowa to taka, której utrzymanie wynosi 0 złotych. Citibank-BP to propozycja od Citi Handlowego, która zapewnia taką możliwość bezwarunkowo. Oznacza to, że nie musisz nic robić, aby karta była dla Ciebie bezpłatna.

Istnieją też takie karty kredytowe, gdzie opłata nie jest pobierana po spełnieniu warunków, np. realizacji 5 płatności kartą kredytową w miesiącu. Pięć razy zapłacisz za kawę na mieście lub śniadanie i warunek spełniony.

Chcesz poznać konkretne liczby? Zajrzyj do rankingu kart kredytowych. Znajdziesz tam najbardziej aktualne informacje, m.in. o:

 • kosztach utrzymania karty – to, co prawdopodobnie najbardziej Cię interesuje;
 • okresie bezodsetkowym;
 • wysokości oprocentowania;
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania – RRSO;
 • dostępnej premii.

P.S. Jeśli założysz kartę kredytową w okresie promocji, to możesz dostać premię finansową. Zerknij na kolejny akapit.

Bonusy do karty kredytowej. Zgarnij premię dla siebie i bliskich!

Zastanawiasz się, ile wynosi premia przy założeniu karty kredytowej? 

 • [Dla kierowców] W przypadku Citibank-BP to 1200 złotych – do 720 zł zwrotu za korzystanie z karty kredytowej i zakupy na stacjach BP i do 480 zł zwrotu za korzystanie z myjni samochodowej BP. 
 • [Dla podróżujących samolotami] Bank Pekao i karta kredytowa z Żubrem, zapewniają 1000 mil w Miles & More. Często latasz? Pomyśl o tym wariancie.
 • [Dla lubiących zakupy] Santander Consumer Bank stworzył TurboKartę, dzięki której możesz zdobyć do 400 zł premii do wydania w Biedronce.

Jeśli chcesz 800 zł na zakupy w Vistuli, to z kartą kredytową Citi Simplicity jest to możliwe. Z kolei inna karta ze stajni Citi to szansa na uzyskanie w sumie 900 zł – 300 zł za rejestrację w programie Mastercard Bezcenne Chwile i 600 zł na zakupy, na Allegro. Wejdź na nasz ranking kart kredytowych i poznaj więcej szczegółów.

darmowa karta kredytowa
pexels/mikhail-nilov

Jeśli nie jesteś łowcą ani amazonką, którzy poszukują promocji, ale potrzebują karty kredytowej, to nie ma różnicy, jakie rozwiązanie wybierzesz. Warto jednak zastanowić się, który bonus będzie dla Ciebie najkorzystniejszy.

Darmowa karta kredytowa – jakie warunki należy spełnić?

 • Masz wpływ na wysokość opłat za kartę kredytową.
 • Spełnienie warunków dla darmowej karty kredytowej jest prostsze, niż myślisz.

W przypadku karty kredytowej, która gwarantuje brak opłat, nie musisz nic robić. Skupmy się zatem na drugiej grupie produktów, gdzie pojawiają się jakieś warunki do spełnienia. „Pewnie tu jest haczyk i ukryte koszty” – można by sobie pomyśleć. Jednak rzeczywistość pokazuje coś innego. Sprawdź na poniższych przykładach.

pexels/shvets-production

Przykładowe warunki, które trzeba spełnić, aby nie płacić za utrzymanie karty kredytowej:

 • Karta kredytowa Citi Simplicity – opłata 12 zł miesięcznie lub 0 zł za wydanie kartą minimum 1000 zł w miesiącu. Okres promocji wynosi 12 miesięcy.
 • Karta kredytowa z Żubrem:
  • 0 zł w Pakiecie Standard – bezwarunkowo darmowy;
  • 19 zł w Pakiecie Złoty – darmowy za min. 2000 zł transakcji w miesiącu;
  • 39 zł w Pakiecie Platynowym – darmowy za min. 3000 zł transakcji w miesiącu.
 • Santander i TurboKARTA – 6,90 zł lub 0 zł za min. 1000 zł transakcji w miesiącu.

Przeciętne zakupy w gospodarstwie domowym dla 3-osobowej rodziny przekraczają 1000 zł miesięcznie. Singiel wyda część tej kwoty na prowiant do domu. Kolejna część to wizyty w kawiarniach i restauracjach, za które także można płacić kartą. Jeśli często wynajmujesz samochód, rower lub elektryczną hulajnogę, to także możesz rozwiązać sprawę systemowo i płacić kredytówką. Rozwiązania są różne. Wybierz najwygodniejsze dla siebie.

Jak złożyć wniosek o kartę kredytową?

Jeśli masz konto osobiste, np. w BNP Paribas czy Banku Citi Habndlowy, to o kartę zawnioskujesz w aplikacji mobilnej lub za pomocą bankowości elektronicznej. W łatwy sposób złożysz wniosek o kartę z poziomu rankingu kart kredytowych. Wystarczy wybrać interesującą Cię kartę i po kliknięciu zielonego przycisku przeniesiesz się do składania wniosku.

pexels/yan-krukau

Wydanie karty kredytowej następuje najczęściej po kilku dniach od podpisania dokumentów. W niektórych przypadkach możesz dostać kartę kredytową od ręki. W innych przyjdzie Ci zaczekać 3-5 dni na przesyłkę.


Ważne!

Na tym etapie możesz skończyć czytanie. Jeśli jednak chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o działaniu kart kredytowych, to zapraszamy do dalszej części lektury.


Czym jest karta kredytowa? Teraz już na poważnie

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podaje, że „Karta kredytowa (ang. credit card) jest kartą płatniczą, pozwalającą na dokonywanie transakcji bezgotówkowych, bez posiadania bieżących środków na koncie, na podstawie podpisanej z bankiem umowy o udzielenie kredytu do ustalonego limitu (tzw. limit kredytowy)”.

Najczęściej spotykane karty:

 • karta kredytowa Mastercard;
 • karta kredytowa Visa.

Jak działa karta kredytowa?

Kartą kredytową płacisz w ten sam sposób jak kartą debetową. Masz także możliwość realizacji przelewów z rachunku karty, a także wypłaty gotówki z bankomatów. 

Warto jednak pamiętać, że wszystkie te operacje mogą różnić się opłatami. Dla przykładu: za transakcje bezgotówkowe, jak chociażby płatność kartą w sklepie za zakupy, nie zapłacisz prowizji. Jednak za wypłatę gotówki z bankomatu lub płatność z rachunku karty kredytowej już tak. 

pexels/gustavo-fring

Zawsze warto sprawdzać Tabelę Opłat i Prowizji nawet darmowych kart kredytowych. Dzięki temu będziesz wiedzieć, ile masz czasu na spłatę zadłużenia, czy użytkowanie karty kredytowej jest bezpłatne i jaki jest okres bezodsetkowy. 

Zajrzyj także do tabeli oprocentowania. Więcej o nim w dalszej części.

Ile wynosi oprocentowanie karty kredytowej?

Banki indywidualnie ustalają oprocentowania. Co jest dla Ciebie ważne, nie może być ono wyższe niż czterokrotność stopy lombardowej NBP. Jest to suma stopy referencyjnej NBP plus 3,5%.


Przykład [12.04.2024]:

Stopa lombardowa NBP 6,25%

Wysokość oprocentowania karty kredytowej = 4 x 6,25% = 25%


Powyższy wynik to maksymalne oprocentowanie, jakie może zaproponować bank. Instytucje finansowe chcąc przyciągnąć klientów, zmniejszają oprocentowanie i dodają bonusy, np. gotówkę.

Jak spłacić kartę kredytową?

Każda karta kredytowa jest powiązana z osobnym rachunkiem kredytowym. Aby spłacić zadłużenie z karty kredytowej, należy dokonać przelewu z własnego konta bankowego na numer rachunku kredytowego powiązanego z kartą.

Darmowa karta kredytowa – kto może o nią wnioskować?

Regularne dochody i zdolność kredytowa to dwa podstawowe kryteria w uzyskaniu karty kredytowej. Źródło dochodów czy forma zatrudnienia są drugorzędne. Nie ma żadnej stałej minimalnej granicy dochodów. Niemniej banki nie wydają kart kredytowych, jeśli osoby wnioskującej nie stać będzie na spłatę kredytu z karty.

Darmowa karta kredytowa w Twoim portfelu

 • Wygodne płatności i szybki dostęp do środków.
 • Zapłać dzisiaj, a pieniądze oddasz bez kosztów w okresie bezodsetkowym lub z później z odsetkami.
 • Nagrody i rabaty za niektóre aktywności.
 • Możliwość płatności za większe wydatki, które mogą być trudniejsze do sfinansowania z bieżących środków.
 • Monitorowanie wydatków dzięki narzędziom i aplikacjom udostępnianym przez bank. Dzięki czemu trzymasz rękę na pulsie.
 • Budowanie historii kredytowej, co może się przydać w przyszłości.

Kawałek plastiku możesz nosić w portfelu lub połączyć kartę z Google Pay, Apple Pay lub Garmin Pay, co dodatkowo ułatwi Ci korzystanie z dostępnych zasobów. W wielu przypadkach możesz zredukować opłaty lub po prostu wybrać darmową kartę kredytową dostępną bezwarunkowo. Takie produkty są dostępne na rynku i Ty także możesz je mieć.

Posiadanie karty kredytowej to wygodny bufor bezpieczeństwa. Dzięki niemu sfinansujesz większe wydatki, a jeśli spłacisz pożyczone środki w okresie bezodsetkowym, nie poniesiesz z tego tytułu żadnych kosztów. Wiesz, jak zarządzać kartą kredytową? W takim razie korzystaj z bonusów i możliwości, jakie dzięki niej zyskujesz.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Grupa-fb-Gielda-Promocji.jpg
Chcesz być na bieżąco z promocjami bankowymi? Dołącz do -> naszej grupy na Facebooku 

Czytaj więcej

Komentarze (0)

Citibank-BP
Citibank-BP
Utrzymanie karty

Bezwarunkowo darmowe utrzymanie karty.

0 zł

Okres bezodsetkowy

56 dni

Oprocentowanie

18,50%

RRSO

Reprezentatywny przykład dla Karty Kredytowej Citibank Motokarta-BP. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania wynosi 20,15% (RRSO) przy założeniu: całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 6000 zł , całkowita kwota do zapłaty 6618,1 zł, zmienne oprocentowanie nominalne 18,5% w skali roku, całkowity koszt kredytu 618,10 zł (w tym opłata roczna za wydanie karty płatniczej będącej Kartą główną i za obsługę karty kredytowej będącej Kartą główną 0 zł, odsetki 618,10 zł.), 12 miesięcznych rat równych w wysokości po 551,51 zł Kalkulacja została dokonana na dzień 05/10/2023 na reprezentatywnym przykładzie.

20,15%

Czy premia?
 • do 720 zwrotu za korzystanie z karty kredytowej (wydanie min. 500 zł miesięcznie, z czego 250 na stacjach BP) po 20 zł przez 36 miesięcy;
 • do 480 zł zwrotu za korzystanie z myjni samochodowej na stacjach BP po 20 zł przez 24 miesiące.

(czytaj więcej)

do 1200 zł

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część