zgarnijpremie.pl » Bez kategorii » Karta kredytowa od ręki – gdzie szukać?

Karta kredytowa od ręki – gdzie szukać?

5 kwi 2024 Komentarze ok. 7 minut czytania Oceń!
Oceń:
Kamil Wojtowicz
Finanse, metaverse, gospodarka i nieruchomości to tematy, które znajdują się w gronie …
[email protected]

Karta kredytowa na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat spowszechniała i dzisiaj praktycznie każdy może ją mieć w swoim portfelu. Choć nadal na rynku są ekskluzywne jej wersje, to znacznie częściej spotkać można te z limitem kilku lub kilkunastu tysięcy złotych. Gdzie ich szukać? Sprawdź.

maledivy, karta kredytowa od ręki
pixabay_pasja1000

Gdzie szybko dostać kartę kredytową?

Jednym z banków, który dla wielu osób najbardziej kojarzy się z kartami kredytowymi, to Citibank. Aktywny na tym polu jest także BNP Paribas. W obu przypadkach wydanie karty płatniczej „od ręki” odbywa się w punktach znajdujących się w centrach i galeriach handlowych. 

Gdzie szybko dostać kartę kredytową?

 • Citibank;
 • BNP Paribas;
 • Bank Pekao S.A. (z żubrem);
 • Santander Bank.

Po uzyskaniu pozytywnej decyzji kredytowej pracownik dosłownie wydrukuje dla Ciebie kartę. PIN uzyskasz SMS-em lub po zalogowaniu się do bankowości internetowej. Dzięki temu możesz korzystać z dostępnych środków niemal natychmiast.

Jeśli nie wnioskujesz o przyznanie zbyt wysokiego limitu kredytowego, to jest szansa, że bank uprości ścieżkę kredytową. W sytuacji, gdy potrzebujesz 1000–4000 zł instytucje finansowe mogą dodatkowo przyspieszyć procedurę. 

Wybierając kartę, możesz zyskać dodatkową premię gotówkową. Sprawdź aktualny ranking kart kredytowych i zobacz, gdzie możesz zgarnąć najwięcej pieniędzy.

Szukasz karty kredytowej? Zacznij od swojego banku

Prawdopodobnie masz konto osobiste w jakimś banku. Zacznij więc od sprawdzenia oferty „u siebie”. Raz, że bank może mieć dla Ciebie gotową ofertę, a dwa, masz szansę uprościć wiele formalności. Dla przykładu: Jeśli wynagrodzenie wpływa od dłuższego czasu do tego samego banku (czasami wystarczy 3-6 miesięcy), to nie będziesz musiał dostarczać zaświadczenia o zatrudnieniu i dochodach.

Jeśli zależy Ci na czasie, to jest jeden z najszybszych sposobów uzyskania decyzji kredytowej. Nawet jak przyjdzie ekstra zapłacić za kuriera, to kartę możesz mieć nawet w jeden dzień roboczy. Wyrobisz się przed weekendowym wylotem za granicę.

W sytuacji, gdy masz jeszcze czas do momentu, kiedy będzie Ci potrzebna karta kredytowa, daj sobie chwilę na zapoznanie się z ofertami z premią gotówkową.

Lista banków, które wydają karty kredytowe

 • Alior Bank;
 • Bank Pekao;
 • Bank Ochrony Środowiska (BOŚ);
 • BNP Paribas;
 • Citi Handlowy;
 • Credit Agricole;
 • ING Bank Śląski;
 • mBank;
 • Millennium Bank;
 • PKO BP;
 • Santander Bank Polska.
wakacje, karta kredytowa od ręki
pixabay_pasja1000

W jakim czasie bank wyda kartę kredytową?

Hotele, linie lotnicze i wypożyczalnie samochodów to firmy, dla których karta debetowa może być niewystarczającym gwarantem płatności. Zamiast nich dużo bardziej wiarygodne są karty kredytowe. W związku z tym wiele osób, szczególnie przed wyjazdem za granicę, decyduje się na złożenie wniosku o kartę kredytową.

Citi Handlowy, BNP Paribas i Santander mogą błyskawicznie wydać kartę. Oznacza to, że w wybranych placówkach możesz „od ręki” lub w krótkim czasie (kilka godzin) otrzymać plastik. Dzięki temu bez problemu zdążysz na odprawę.

Pamiętaj, żeby przed złożeniem wniosku poinformować pracownika, że zależy Ci na uzyskaniu karty „od ręki”. Unikniesz wpadki pod tytułem „u nas nie wydajemy karty na miejscu” i nerwów.

Ile trzeba czekać na kartę kredytową z banku?

Poniżej deklarowany czas przez banki (regulamin) dostarczenia karty kredytowej:

 • Bank Pekao – 5 dni;
 • BNP Paribas – 21 dni;
 • Citi Handlowy – w wybranych oddziałach „od ręki”;
 • Credit Agricole – 10 dni;
 • ING Bank Śląski – 8 dni;
 • mBank – 1-2 dni przy wysyłce kurierem; 5-7 dni standardowo;
 • PKO BP – 14 dni;
 • Santander Bank Polska – 7 dni.

W przypadku Santander Bank Polska karta w wersji wirtualnej jest widoczna w aplikacji po 15 minutach od podpisania umowy. Jesli umowa zostanie podpisana po godzinie 17, to karta pojawi się w systemie następnego dnia.

Wirtualna karta

Wirtualną kartę możesz podpiąc do swojego cyfrowego portwela Google Pya lub Apple Pay. Dzięki temu:

 • zrealizujesz płatności zbliżeniowe;
 • wypłacisz gotówkę w bankomatach z czytnikiem zbliżeniowym.

Pamiętaj, że przy wypłacie gotówki kartą kredytową mogą pojawić się dodatkowe koszty i prowizje.

Karta kredytowa od ręki? Bank najpierw sprawdzi Twoją zdolność

Do założenia konta osobistego wystarczy Twój dokument tożsamości i adres. Przy karcie kredytowej, bank sprawdzi także zdolność kredytową. Przyznany limit to pieniądze banku, a to oznacza, że pieniądze prędzej czy później trzeba będzie zwrócić. W związku z tym instytucja finansowa musi sprawdzić, czy stać Cię na obsługę zadłużenia.

Warto wiedzieć, że za pożyczone pieniądze na karcie kredytowej nie trzeba płacić żadnych odsetek nawet przez 56-60 dni. Innymi słowy, całkowity koszt kredytu wynosi zero złotych. Dzięki temu możesz korzystać z darmowych lub prawie darmowych pieniędzy przez pewien czas. Jeśli chcesz efektywnie korzystać z karty i zminimalizować opłaty, to więcej o okresie bezodsetkowym przeczytasz w artykule: Karta kredytowa: czym jest i jak z niej korzystać? Ta wiedza Ci się przyda.

wakacje, karta kredytowa od ręki
pixabay_pasja1000

Jak zbudować zdolność kredytową?

Zbudowanie historii kredytowej wymaga czasu. Odpowiedzialne decyzje finansowe przybliżają Cię do bezproblemowego uzyskania finansowania. Spłacaj terminowo swoje zobowiązania tj. rachunki za media i raty kredytów, aby uzyskać scoring, który banki oceniają pozytywnie. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

W budowaniu zdolności kredytowej pomagają:

 • Konto bankowe – tu z pewnością dzieje się dużo. Wpłaty, wypłaty i płatności online w wybranym banku pomagają instytucji finansowej o szacowaniu ryzyka i ułatwiają ocenę zdolności kredytowej.
 • Regularne wpływy na konto – lepiej mniej i regularnie niż pojedyncze, ale wysokie zastrzyki gotówki. Dla banku przewidywalność jest bardzo cenna.
 • Terminowe opłacanie rachunków – sumienność wpływa na wiarygodność, a ta na zaufanie banku.
 • Kredyt/pożyczka na małą kwotę lub raty – swoją reputację możesz zbudować, zaciągając kredyt w niewielkiej wysokości lub posiłkując się finansowaniem ratalnym. Ważne, aby terminowo obsługiwać zadłużenie. Rozwiązanie sprawdza się szczególnie w przypadku osób, które nigdy nie korzystały z kredytu lub pożyczki.
 • Weryfikacja historii kredytowej – w raporcie BIK (płatny), który pobierzesz na stronie Biura Informacji Kredytowej, sprawdzisz aktualnie obsługiwane kredyty i spłacone pożyczki do 5 lat wstecz.

Powyższych działań nie zrealizujesz natychmiast. Zazwyczaj wymagają one czasu. Niemniej troska o własne finanse przydaje się właśnie wtedy, gdy „od ręki” potrzebujesz załatwić kartę kredytową lub pożyczyć kilka, lub kilkanaście tysięcy złotych.

Jako klient banku pamiętaj, że dla pożyczkodawcy ważna jest Twoja wiarygodność, ale także wysokość osiąganych dochodów. Te dwa elementy w dużym stopniu wpływają na wydanie karty kredytowej lub nie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze karty kredytowej?

Elegancki wygląd karty to nie priorytet, choć dla niektórych osób może to być miły akcent. Wśród bardziej istotnych parametrów należy wymienić:

 • Dostępny limit kredytowy – pomyśl, ile środków możesz potrzebować. Czasami wystarczy bufor na kilka tysięcy złotych, a innym razem może to być nawet kilkadziesiąt. Wszystko zależy od Twoich potrzeb. Nie bierz limitu „pod korek”, szczególnie jeśli za jakiś czas planujesz kupić mieszkanie lub dom na kredyt hipoteczny. Dostępne środki wyraźnie obniżają zdolność kredytową.
 • Opłata za kartę – na rynku dostępne są oferty, gdzie nie zapłacisz za obsługę karty kredytowej, ale są też takie, gdzie opłata nie będzie pobrana warunkowo. Może to się wiązać z koniecznością spełnienia określonych warunków, np. liczba transakcji w ciągu miesiąca. Dostępne są też takie produkty, gdzie nie musisz nic robić, a opłata i tak wyniesie zero złotych.
 • Okres bezodsetkowy – wspominaliśmy o tym wyżej. Zachęcam Cię do przeczytania artykułu i polubienia się z tym parametrem. Dzięki temu możesz pożyczać pieniądze na krótki okres bezkosztowo.
 • Dzień spłaty karty – upewnij się do kiedy musisz spłacić kartę, aby nie płacić odsetek. Dobrze, gdy okres spłaty przypada niedługo po wpływie Twojego wynagrodzenia na konto.

Warto wiedzieć także, jaka jest Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) w momencie, gdy minie okres bezodsetkowy. W ten sposób będziesz wiedzieć, jakie koszty odsetkowe będą doliczone do raty. Sprawdź także numer rachunku karty kredytowej, aby spłacać pożyczkę, gdy otrzymasz środki.


Warto wiedzieć

Całkowita kwota kredytu to suma wszystkich środków pieniężnych, które kredytodawca udostępnia Ci na podstawie zawartej umowy.


Jest wiele kart kredytowych do wyboru. Wszystkie mają swoje punkty wspólne jak te opisane wyżej. Wiedza na ten temat pomoże Ci w łatwiejszym wyborze produktu, który będzie Ci najlepiej odpowiadał.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Grupa-fb-Gielda-Promocji.jpg

Chcesz być na bieżąco z promocjami bankowymi? Dołącz do -> naszej grupy na Facebooku <-, a wtedy żadna fajna oferta Ci nie ucieknie!


Czytaj więcej

Komentarze (0)

Citi Simplicity
Citi Simplicity
Utrzymanie karty
 • 12 zł lub 0 zł za wydanie kartą min. 1000 zł w miesiącu
 • 0 zł przez rok w promocji

0-12 zł

Okres bezodsetkowy

56 dni

Oprocentowanie

18,5%

RRSO

Reprezentatywny przykład dla Karty Kredytowej Citibank Simplicity. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania wynosi 22,88% (RRSO) przy założeniu: całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 11000 zł , całkowita kwota do zapłaty 12277,19 zł, zmienne oprocentowanie nominalne 18,5% w skali roku, całkowity koszt kredytu 1277,19 zł (w tym opłata roczna za wydanie karty płatniczej będącej Kartą główną i za obsługę karty kredytowej będącej Kartą główną 144 zł, odsetki 1133,19 zł.), 12 miesięcznych rat równych w wysokości po 1023,10 zł Kalkulacja została dokonana na dzień 03/01/2024 na reprezentatywnym przykładzie.

22,88%

Czy premia?

Maksymalnie 600 zł premii w formie zwrotu:

 • za każdą transakcję bezgotówkową zwrot 5 zł;
 • maksymalnie 100 zł zwrotów miesięcznie przez 6 miesięcy.

(czytaj więcej)

600 zł

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część