zgarnijpremie.pl » Wiadomości » Voucher dla klientów sieci Biedronka. Decyzja Prezesa UOKiK

Voucher dla klientów sieci Biedronka. Decyzja Prezesa UOKiK

20 maj 2024 Komentarze ok. 2 minut czytania Oceń!
Oceń:
Maciej Korneluk
Humanista z serca, ekonomista z rozsądku. Pasję do promocji bankowych i ich …
[email protected]

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał decyzję w postępowaniu przeciw sieci sklepów Biedronka. Jeronimo Martins zostało zobowiązane do zwrotu środków niektórym klientom.

„Magia rabatów” z niejasnymi regułami

Przedmiotem analizy UOKiK była promocja sieci o nazwie „Magia Rabatów – Zabawki i Książki – Voucher od 01.12.2022 r. do 03.12.2022 r.”. Urzędnicy zauważyli, że informacje na plakatach w sklepach nie informowały o produktach wyłączonych z promocji. Szczegółowa informacja była dostępna jedynie na stronie internetowej Biedronki. Urząd uznał, że regulaminu promocji sieć nie udostępniła tak, by klienci bez problemu mogli się z nim zapoznać. 

„Warunki promocji powinny być jasne dla konsumenta, bez haczyków czy gwiazdek, wyjątków zapisanych małą czcionką. Nie można organizować akcji, które nie spełniają podstawowych kryteriów przejrzystej komunikacji, ani nie umożliwiają realnego i swobodnego zapoznania się z regulaminem promocji bezpośrednio w sklepie, podczas robienia zakupów. Grudniowa promocja w sklepach Biedronka zamiast miłym, przedświątecznym bonusem, stała się dla konsumentów kłopotliwym doświadczeniem” – tłumaczy Prezes UOKiK, Tomasz Chróstny.

Voucher w ramach zadośćuczynienia

Zobowiązując sieć do zmiany praktyk, UOKiK wydał decyzję o przyznaniu grupie klientów Biedronki promocyjnych voucherów.

„W ramach zobowiązania do zmiany praktyk Jeronimo Martins Polska dostarczy nowe vouchery dla poszkodowanych klientów o wartości 150 złotych. Zachęcam wszystkich, którzy wzięli udział w akcji promocyjnej „Magia rabatów”, do skorzystania z rozwiązań wynikających z wydanej decyzji” – dodaje Prezes UOKiK.

Vouchery na kwotę 150 zł dotyczą tych klientów, którzy nie zrealizowali go w ramach powyższej akcji. Nowy voucher zostanie przyznany automatycznie na kartę Moja Biedronka w ciągu 14 dni od uprawomocnienia się decyzji UOKiK. Okres jego ważności wyniesie rok. Nie będzie można go wymienić na gotówkę.


Czytaj więcej

Komentarze (0)

CitiKonto Citibank
CitiKonto Citibank
Premia

7,2% przez 4 miesiące +300 zł

Karencja

Nowy klient, który nie posiada konta osobistego lub rachunku oszczędnościowego w Banku CIti Handlowym od 31.12.2021.

od 31.12.2021

Warunki
  • 20 zł za założenie CitiKonta z wyrażonymi zgodami marketingowymi;
  • 280 zł za min. 2 000 zł wpływów w każdym z 2 kolejnych miesięcy po zawarciu umowy;
  • 7,2% za min. 3 transakcje kartą debetową na łączną kwotę min. 300 zł oraz wpływy na konto o wartości min. 2 000 zł w każdym z 4 miesięcy.

(czytaj więcej)

7,2% +300 zł

Poziom trudności

Łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część