zgarnijpremie.pl » Recenzje » Konta osobiste - recenzje » Recenzja Konta Direct ING Banku Śląskiego. Czy warto?

Recenzja Konta Direct ING Banku Śląskiego. Czy warto?

8 kwi 2022 4 komentarzy ok. 5 minut czytania Oceń!
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Recenzja Konta Direct ING Banku Ślaskiego pomoże Ci odpowiedzieć na pytanie, czy to właśnie takiego konta osobistego szukasz dla siebie.

Recenzja Konta Direct ING Banku Śląskiego

Recenzja Konta Direct

Ofercie podstawowego konta bankowego jakim jest Konto Direct towarzyszy Konto Mobi. Przeznaczone jest ono jednak dla klientów, którzy nie ukończyli jeszcze 26 roku życia. Jest zatem doskonałą propozycją dla studentów, którzy nie wkroczyli jeszcze w pełni na rynek pracy. Charakteryzuje się zdecydowanie niższymi kosztami podstawowych usług związanych z używaniem konta.

My prześwietlimy jednak podstawowe konto osobiste skierowane do najszerszego grona odbiorców – Konto Direct.

Jak otworzyć Konto Direct? W pełni online!

Banki co raz częściej zachęcają swoich zarówno obecnych, jak i potencjalnych klientów do zdalnej obsługi swoich produktów. Dzięki rozbudowanym, ale prostym w obsłudze narzędziom dostępnym w bankowości elektronicznej oraz rozwijanych cały czas aplikacjom mobilnym jest to jak najbardziej możliwe.

Dotyczy to również procesu otwierania konta. Co prawda możesz złożyć wniosek na 3 sposoby: w placówce banku, telefoniczne i internetowo, ale my zachęcamy do skorzystania właśnie z tej ostatniej możliwości.

Proces online jest bardzo prosty. Przygotuj wcześniej swój dowód osobisty. Złożenie wniosku polega na wprowadzeniu swoich danych do formularza, przesłaniu zdjęć dowodu osobistego oraz wybraniu sposobu zweryfikowania Twojej tożsamości. My rekomendujemy skorzystanie z weryfikacji przez kuriera. Zadzwoni do Ciebie wcześniej, aby ustalić termin wizyty, podczas której zweryfikuje Twoją tożsamość oraz przekaże papierową wersję umowy oraz kartę debetową wydaną do konta.

Korzystanie z konta oraz karty debetowej

Samo otwarcie Konta Direct oraz późniejsze utrzymanie go jest bezwarunkowo bezpłatne. Wydanie pierwszej karty bankomatowej jest oczywiście również darmowe. Opłacie może jednak podlegać utrzymanie jej w wysokości 7 zł miesięcznie. Można łatwo tego uniknąć wykazując się aktywnością polegającą na wykonaniu płatności kartą o łącznej wartości min. 300 zł w miesiącu. Jeśli płacisz kartą za podstawowe zakupy, to spełnienie takiego warunku nie powinno stanowić problemu 🙂

Koszty przelewów oraz korzystania z bankomatów

Standardowo posiadacz Konta Direct otrzymuje nielimitowane darmowe przelewy internetowe zwykłe. Za transakcje typu natychmiastowego ExpressElixir oraz Blue Cash przyjdzie nam zapłacić każdorazowo 5 zł.

W przypadku kart debetowych korzystając z bankomatów własnych oraz tych należących do sieci Planet Cash nie zapłacimy żadnej prowizji. Mamy do dyspozycji jedną darmową transakcje wybrania środków w miesiącu z maszyn należących do innych operatorów. Każda kolejna wiąże się z nałożeniem prowizji w wysokości 2,50 zł.

Podejmowanie gotówki (EUR) z bankomatów w krajach SEPA to koszt 5 zł prowizji. Warto jednak wiedzieć, że analogicznie do wypłat w kraju, również w przypadku operacji zagranicznych mamy prawo do jednej darmowej w miesiącu 🙂 Wybieranie gotówki w krajach spoza tej strefy obciążone jest prowizją w wysokości 3% od każdej transakcji.

Operacje realizowane w placówce banku takie jak wpłaty środków, przelewy między bankowe, czy pobieranie wyciągu kosztują każdorazowo 9 zł. Jest to solidna zachęta, aby samemu zarządzać swoim kontem i zlecać podstawowe operacje za pomocą bankowości elektronicznej lub aplikacji.

Promocje ING Banku Śląskiego


Aktualne promocje ING Banku Śląskiego

Zalety korzystania z Konta Direct oraz słabsze strony

Główną zaletą Konta Direct jest darmowe prowadzenie rachunku oraz proste do spełnienia warunki aktywności, aby utrzymanie karty płatniczej również okazało się darmowe.

Bardzo ważnym argumentem skłaniającym się za wyborem tego konta jest brak opłat za podstawową funkcję, z której najczęściej korzystamy czyli przelewy internetowe.

Na pochwałę zasługuje rozbudowywana cały czas i optymalizowana aplikacja mobilna Moje ING. Dzięki niej możemy zdalnie wykonać większość operacji jak: przelewy zewnętrzne, przelewy między własnymi rachunkami, sprawdzanie salda bez logowania, skorzystanie z dodatkowych usług baku jak lokata, pożyczka, czy produkt inwestycyjny.

Jako mocny plus należy wymienić brak opłaty za wypłaty z konta oszczędnościowego. Takich transakcji możemy dokonywać cały czas, w zależności od potrzeb.

ING Bank Śląski jest bankiem nowoczesnym, dlatego należy się spodziewać, że podstawowe konto osobiste będzie wyposażone w szereg najnowocześniejszych rozwiązań płatniczych. I tak jest w istocie, bowiem korzystając z Konta Direct mamy dostęp do takich usług jak: Google Pay, płatności NFC, Blik i Apple Pay.

Na niekorzyść oferty przemawiają bardzo wysokie opłaty za operacje w placówkach banku. Rozumiemy, że taki cennik ma na celu zachęcić klientów do korzystania z aplikacji i bankowości online, ale opłaty nie powinny też odstraszać od samej oferty.

Do najtańszej nie należy również prowizja za wybieranie środków poza granicami kraju. O ile stawka 5 zł obowiązująca w krajach SEPA jest akceptowalna, to 3% wartości operacji w krajach z poza tej strefy może irytować. Dla osób, które spodziewają się takich wydatków radzimy skorzystanie z kart wielowalutowych.

Dla niektórych osób bolączką mogą się okazać opłaty za korzystanie z bankomatów nienależących do ING, czy Planet Cash. Kto w życiu nie był w sytuacji, w której potrzebował gotówki, ale akurat w jego pobliżu znajdują się jedynie bankomaty konkurencji? To może irytować J

Podsumowanie

Biorąc pod uwagę powyższą analizę możemy z czystym sumieniem polecić Konto Direct ING Banku Śląskiego jako bardzo dobry wybór do codziennego zarządzania swoimi finansami. Nie bez przyczyny oferta ta jest uznawana obecnie za jedną z najlepszych i najpopularniejszych.

Złóż wniosek

Podstawowe opłaty

UsługaOpłataWarunki
Utrzymanie Konta Direct0 złnie dotyczy
Utrzymanie karty VISA7 zł0 zł jeśli w miesiącu wykonasz transakcje bezgotówkowe na min. 300 zł
Przelewy internetowe zwykłe0 złnie dotyczy
Przelewy ekspresowe5 złnie dotyczy
Wypłaty z bankomatów obcych w kraju5 zł1 operacja wybrania gotówki w miesiącu z obcego bankomatu za darmo
Wypłaty z bankomatów za granicą5 zł / 3%5 zł za operacje na obszarze krajów z płatnością Euro (SEPA) i 3% od wysokości wybieranych środków w innych krajach
Nie przegap

Komentarze (komentarzy: 4)

 • Bartek 9 maja 2020 0

  Istnieją konta z wyższą premią dla nowych klientów, ale ING oferuje bardzo wygodne i nowoczesne konto. Dla mnie wystarczy.

 • Marta 11 maja 2020 0

  Ciekawa propozycja, rozważę.

 • Paweł 4 czerwca 2020 0 1 odpowiedzi

  Witam! We wrześniu kończę 26 lat. Czy ING samodzielnie zmieni mi konto na DirectX, czy muszę coś zrobić w tym kierunku? Będę wdzięczny za pomoc 🙂

  • Wojciech Wojtczak 4 czerwca 2020 0

   Jeśli wciąż chcesz mieć prowadzony rachunek w ING, to nie musisz nic robić. Typ konta zostanie zmieniony automatycznie. Ale pamiętaj, że przy koncie Direct utrzymanie karty płatniczej nie jest darmowe. Musisz wykazać się aktywnym korzystaniem z konta, aby uniknąć opłaty.

Konto Direct
Konto Direct
Utrzymanie konta

Bezwarunkowo darmowe utrzymanie rachunku.

0 zł

Utrzymanie karty

10 zł / lub 0 zł za wykonanie transakcji bezgotówkowych na min. 300 zł w miesiącu.

0-10 zł

Wypłata z bankomatów obcych

10 zł każdorazowo;

25 zł miesięcznie za pakiet darmowych wypłat gotówki w kraju i za granicą.

10 zł

Czy premia?
 • 150 zł za założenie konta z kartą i kontem oszczędnościowym, ze zgodami marketingowymi, weryfikacją behawioralną i wydanie bezgotówkowo min. 1000 zł;
 • 200 zł za spełnienie powyższych warunków i wykorzystanie aplikacji mobilnej oraz weryfikacji na selfie przy zakładaniu konta;
 • 150 zł za min. 3 transakcje BLIKIEM w internecie, zapewnienie min. 1000 zł w pływów w dowolnych 3 miesiącach i założenie Celu Oszczędnościowego, na którym odłożysz min. 300 zł.

(czytaj więcej)

500 zł + 5,5% do 200 tys. zł

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część