Dokument, zgodnie z nowymi wytycznymi, bank przygotował na podstawie wyników tzw. oceny podwójnej istotności. Oznacza to, że jego działania twórcy przeanalizowali z dwóch perspektyw. Pierwsza, zewnętrzna, to wpływ, jaki bank wywiera na otoczenie. Druga, wewnętrzna, zawiera wpływ, który otoczenie ma z kolei na działalność banku. Rezultatem jest raport zrównoważonego rozwoju zgodny ze standardami ESRS.
„W tym roku po raz pierwszy przygotowaliśmy nasz raport zrównoważonego rozwoju w oparciu o nowe wytyczne. Jesteśmy przekonani, że nowe standardy raportowania to duży krok w dążeniu do zapewnienia porównywalności danych ESG. To także dodatkowy motywator dla przedsiębiorstw do jeszcze większego zaangażowania w inicjatywy prośrodowiskowe i prospołeczne, a także związane z ładem korporacyjnym oraz do integrowania ich ze swoimi modelami biznesowymi. Tym bardziej że ocena obszarów tematycznych podlegających raportowaniu jest dokonywana również na podstawie opinii interesariuszy firmy” — powiedziała Magdalena Trzynadlowska, dyrektorka Departamentu Zrównoważonego Rozwoju w Banku Millennium.
Nowe obowiązki wynikają z przepisów unijnej dyrektywy w sprawie sprawozdawczości przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju. Zaimplementowano ją do przepisów krajowych oraz z nowych standardów sprawozdawczości w grudniu 2024 roku.
Źródło grafiki: Bank Millennium
850 zł + 6,25%
Klienci, którzy nie posiadają konta osobistego Banku Millennium od 01.01.2021.
Od 01.01.2021
Dla osób poniżej 26 roku życia:
250 zł/250 zł/150 zł/200 zł
Łatwy