zgarnijpremie.pl » Wiadomości » Polska z najwyższym oprocentowaniem kredytów mieszkaniowych w Unii Europejskiej. Zmiana lidera

Polska z najwyższym oprocentowaniem kredytów mieszkaniowych w Unii Europejskiej. Zmiana lidera

1 lipca 2024 Komentarze ok. 1 minuta czytania Oceń!
Oceń:
Maciej Korneluk
Humanista z serca, ekonomista z rozsądku. Pasję do promocji bankowych i ich …
[email protected]

Już nie Węgry, a właśnie Polska przoduje w mało chlubnym rankingu dotyczącym oprocentowania kredytów mieszkaniowych w Unii Europejskiej. Tak wynika z danych udostępnionych przez portal rynekpierwotny.pl.

Polska z najwyżej oprocentowanymi kredytami

W porównaniu portalu rynekpierwotny.pl powołano się na dane za kwiecień 2024 roku. Średnie oprocentowanie nowego kredytu mieszkaniowego w Polsce wynosiło w tym czasie 7,72%. U dotychczasowego lidera, czyli Węgrów wartość ta wyniosła wtedy 6,80%. Oba te wyniki były znacznie wyższe niż średnia w Unii Europejskiej – 4,44%. Również w przypadku już spłacanych kredytów mieszkaniowych, ich oprocentowanie w Polsce jest najwyższe. W kwietniu 2024 roku wyniosło ono 7,62%.

Nowy lider utrzyma pozycję?

Jakie są przyczyny zmiany lidera zestawienia? Przede wszystkim należy ich upatrywać w obniżkach stóp procentowych, na jakie zdecydował się węgierski bank centralny. W Polsce Rada Polityki Pieniężnej od dłuższego czasu nie decyduje się na podobny krok. W związku z tym eksperci prognozują, że nasz kraj pozostanie na szczycie niechlubnego rankingu jeszcze przez wiele miesięcy. Zwłaszcza że zgodnie z ich przypuszczeniami, pierwsze decyzje dotyczące obniżek stóp procentowych zapadną nie wcześniej niż w 2025 roku.


Czytaj więcej

Komentarze (0)

Karta kredytowa Citi Simplicity
Karta kredytowa Citi Simplicity
Premia

900 zł

Karencja

W promocji może wziąć udział osoba nieposiadająca co najmniej od 01.04.2023 w Citibanku żadnej głównej karty kredytowej.

od 01.04.2023

Warunki
  • Najpóźniej do 10.03.2024 przystąp do programu Bezcenne Chwile;
  • również do 10.03.2024 wykonaj min. 5 płatności kartą na łącznie min. 100 zł. Otrzymasz 24 000 pkt. o wartości 300 zł do Allegro.
  • W każdym miesiącu od kwietnia do września (6 miesięcy) wykonaj min. 5 płatności kartą na łącznie min. 100 zł;
    za każdy miesiąc otrzymasz Kartę podarunkową o wartości 100 zł do Allegro.

(szczegóły)

900 zł do Allegro

Poziom trudności

Bardzo łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część