zgarnijpremie.pl » Wiadomości » Nest Bank podsumował 2023 rok. Ukończył go z rekordowym zyskiem

Nest Bank podsumował 2023 rok. Ukończył go z rekordowym zyskiem

30 maja 2024 Komentarze ok. 2 minut czytania Oceń!
Oceń:
Maciej Korneluk
Humanista z serca, ekonomista z rozsądku. Pasję do promocji bankowych i ich …
[email protected]

Nest Bank jako jeden z ostatnich banków w Polsce podsumował swoje wyniki finansowe za rok 2023. Instytucja znacząco wzmocniła swoją pozycję kapitałową.

Rekordowy zysk Nest Banku

Rok 2023 Nest Bank zakończył z rekordowym w historii banku zyskiem brutto. Wyniósł on 90,9 mln zł, co stanowi wzrost o 76% w stosunku rocznym. Oprócz tego bank wzmocnił również swoją pozycję kapitałową do poziomu 17,9%. Ten wskaźnik najlepiej obrazuje zdolność banku do dalszego dynamicznego rozwoju. Nest Bank podkreśla również rozwój technologiczny, który osiągnął w minionym roku.

„Miniony rok przyniósł przełomowe zmiany, które nie tylko umocniły naszą pozycję na rynku, ale również pokazały, że nasze podejście do bankowości jest przyszłościowe i skuteczne. Zawdzięczamy to strategii oferowania produktów o wysokiej jakości w przystępnej cenie, a także rozwijaniu kultury wykorzystania AI w wielu aspektach działania Nest Banku. Dostarczamy cyfrowe usługi na najwyższym poziomie, jednocześnie dbając o dostępność dla szerokiego grona klientów. Efektywne wykorzystanie technologii chmurowej znacząco zwiększa naszą operacyjną skuteczność i pozwala na wykorzystanie najpotężniejszych na świecie modeli AI, przy zachowaniu kontroli nad kosztami i bezpieczeństwem, w tym ochroną prywatności naszych klientów” – mówi Piotr Kowynia, prezes Nest Banku.

Nest Bank zapowiada dalszy rozwój

Strategia rozwoju Nest Banku przynosi rezultaty. Przekłada się to na liczbę klientów. Na koniec 2023 roku liczba klientów indywidualnych Nest Banku wyniosła 32 tys. Oznacza to wzrost w stosunku rocznym o 21%. Klientów firmowych banku przybyło w tym okresie o 25%. Na koniec roku było ich 11,6 tys.

Nest Bank zapowiedział, że w 2024 roku udostępniona zostanie nowa wersja aplikacji mobilnej banku. Ma być wyposażona w szereg nowoczesnych funkcji, np. biometryczną metodę autoryzacji. Oprócz tego bank w dalszym ciągu będzie rozwijał opartego na sztucznej inteligencji N!Asystenta.


Czytaj więcej

Komentarze (0)

Nest Konto
Nest Konto
Premia

400 zł +8,6% do 50 tys. zł

Karencja

Nowy klient, który nie posiada konta osobistego w Nest Banku od przynajmniej 01.01.2021.

01.01.2021

Warunki

Za otwarcie Nest Konta jako nowy klient z kartą oraz wyrażonymi zgodami marketingowymi i w każdym z 8 miesięcy:

  • zapewnienie min. 2 000 zł wpływów zewnętrznych na konto
  • wykonanie płatności kartą do konta żeby otrzymać 5% zwrotu od ich wartości (max. 50 zł miesięcznie)

(czytaj więcej)

400 zł zwrotu

Poziom trudności

Łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część