zgarnijpremie.pl » Promocje finansowe » Zakończone » Nawet 3,70% do 400 000 zł na Lokacie Santander Consumer Banku!

Nawet 3,70% do 400 000 zł na Lokacie Santander Consumer Banku!

7 kwietnia 2022 (Aktualizacja 13.06.2024) Komentarze ok. 6 minut czytania Oceń!
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

3,30% przez 6 miesięcy lub 3,70% przez 12 miesięcy do 400 000 zł na Lokacie Santander Consumer Banku

Co można zrobić z nadmiarem gotówki w niepewnych czasach? W dużej mierze zależy to przede wszystkim od tego, o jakiej kwocie mowa oraz o ryzyku jakie jesteśmy w stanie znieść związanym z inwestycją oszczędności.

Inwestycja w nieruchomości to zwykle spory wydatek, natomiast zakup obcych walut lub szlachetnych kruszców wymaga posiadania chociaż cząstkowej wiedzy w danej tematyce. Najprostszym sposobem, dostępnym dla każdego konsumenta na ochronę przed dewaluacją pieniądza są lokaty bankowe. Obok kont oszczędnościowych lokaty terminowe wciąż stanowią najpopularniejszą formę zabezpieczenia oszczędności. Dzięki bogatej ofercie depozytów każdy jest w stanie dopasować właściwą do swoich potrzeb i możliwości.


Najważniejsze cechy Lokaty przez Internet Santander Consumer Banku:

 • możliwość założenia lokaty przez Internet, bez wychodzenia z domu 
 • obsługa lokaty w Bankowości Internetowej​
 • atrakcyjne oprocentowanie 3,30% na 6 miesięcy,3,70% na 12 miesięcy
 • duży wybór okresów lokacyjnych: od 1 do 36 miesięcy 
 • kapitalizacja odsetek na koniec okresu lokaty 
 • lokata odnawialna – automatyczne przedłużenie lokaty na kolejny ten sam okres 
 • niski próg minimalnego depozytu wynoszący zaledwie 1 000 zł oraz maksymalny na poziomie 400 000 zł

Złóż wniosek


Jak założyć lokatę terminową Santander Consumer Banku przez Internet?

Jedną z największych zalet internetowej lokaty SCB jest prostota jej złożenia oraz obsługi. Cały proces odbywa się online. Wystarczy wypełnić wniosek o założenie lokaty logując się jako obecny klient lub rejestrując się jako nowy. Po poprawnej weryfikacji wniosku należy przelać środki na wskazany numer konta. Pamiętajmy, że muszą to być tzw. nowe środki. Nowe środki w przypadku tej oferty to kapitał ponad saldo z dnia 01.04.2022. Jeśli jesteśmy nowym klientem SCB to oczywiście cały nasz kapitał będzie traktowany, jako nowe środki. Następnie otrzymamy drogą mailową oraz SMSem potwierdzenie założenia lokaty. Podgląd depozytu umożliwia konto w Bankowości Internetowej SCB.

Na co zwrócić uwagę wybierając lokatę?

Przede wszystkim, kto będzie faktycznym dysponentem naszych oszczędności. Jeśli mamy wątpliwości co do podmiotu, który będzie zarządzał naszymi środkami, warto zwrócić uwagę, czy wpłacone na lokatę pieniądze będą objęte gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG), która obecnie wynosi do wysokości 100 000 euro. BFG jest to polska instytucja finansowa, której zadaniem jest zabezpieczenie wypłaty środków do ustalonej ustawowo kwoty w sytuacji niewypłacalności np. banku.

Oczywiście jeśli mamy sporo gotówki, to dla bezpieczeństwa lepiej będzie zdywersyfikować ją na kilka lokat, zamiast nastawić się na jedną najkorzystniejszą lokatę. Istotną informacją może się okazać, czy za wcześniejsze wycofanie środków będzie nam groziła utrata zgromadzonych odsetek.

Jeśli ktoś dysponuję naprawdę dużą ilością kapitału, to może skorzystać z tzw. lokaty negocjowanej. Ta forma depozytu pozwala nam na wynegocjowanie z bankiem indywidualnych warunków lokaty. Trzeba jednak liczyć się z tym, że oprocentowanie nie będzie wcale się dużo różniło od oprocentowania standardowego. Jest to wygodniejsze rozwiązanie, ale jeśli chcemy zarobić więcej, to warto podzielić nasz kapitał i skorzystać z czasowych promocyjnych lokat, ale z dużo wyższym oprocentowaniem.

Często możemy spotkać się z tzw. lokatami odnawialnymi. Co to oznacza? Po zakończonej lokacie z promocyjnym oprocentowaniem bank może automatycznie przedłużyć nam depozyt naszych środków bez informowania nas o tym, lecz niestety najczęściej z dużo niższym oprocentowaniem (często po prostu standardowym). Warto o tym pamiętać i w odpowiednim momencie wycofać środki z lokaty, poszukując kolejnej promocji w innym banku.

Kolejną rzeczą wartą sprawdzenia, to stałość oprocentowania. Zdarza się bowiem, że niektóre promocyjne lokaty mogą zakładać podwyższenie oprocentowania np. pod koniec trwania lokaty. Jest to kolejny mechanizm perswazyjny, aby klienci nie wybierali środków przed zakończeniem lokaty.

Jak obliczyć rentowność lokaty?

Jak sprawdzić ile potencjalnie zarobimy i czy gra warta jest przysłowiowej świeczki? Oferty lokat kuszą przede wszystkim oprocentowaniem: 1,5%, 2%, 2,5%, etc. Oprocentowanie zawsze podawane jest w skali roku. Oznacza to, że jeśli mielibyśmy zarobić przykładowo 3% to taka lokata musiałaby trwać 12 miesięcy. Promocyjne lokaty jednak zwykle trwają krócej i przy założeniu, że taka lokata trwałaby pół roku, to na naszym depozycie zarobimy w rzeczywistości 1,5%. Każdą ofertę możemy w prosty sposób obliczyć:

Kwota depozytu x oprocentowanie / okres lokaty wyrażony w dniach / 365 dni -> zysk brutto

Każde uzyskane przez nas odsetki stanowią zysk, który obłożony jest 19% podatkiem („podatek Belki”). Wniosek jest z tego taki, że krótkoterminowe lokaty zazwyczaj nie uczynią nas bogatymi.

W przypadku Lokaty Santander Consumer Banku oprocentowanie wynosi 3,30% przy 6 miesięcznym okresie lub 3,70% przy 12 miesięcznym okresie.

Lokaty krótko, czy długoterminowe?


Wybierając właściwą lokatę na miarę naszych potrzeb musimy się zastanowić przede wszystkim, czy ma to być depozyt długoterminowy, czy krótkoterminowy. To zależy od tego, na jak długi okres czasu możemy się rozstać z naszymi oszczędnościami. Lokaty krótkoterminowe najczęściej zachęcają wysokim oprocentowaniem, ale jego poziom często uzależniony jest od Rady Polityki Pieniężnej, która decyduje o podniesieniu bądź obniżeniu stopy procentowej. Jeśli chcemy się ustrzec przed takim obniżeniem, wówczas faktycznie warto rozważyć lokatę długoterminową ze stałym oprocentowaniem.

Oczywistym jest, że bank nikomu nie będzie robił prezentu oferując wygórowane oprocentowanie. Dla klienta lokata to sposób na zdeponowanie gotówki z możliwością dodatkowego zysku we względnie bezpiecznej instytucji finansowej zamiast w przysłowiowym materacu. Dla banku lokata to przede wszystkim sposób na pozyskanie kapitału – żywej gotówki, która będzie cały czas w obrocie.

Czym jest kapitalizacja odsetek?


Kapitalizacja odsetek jest niczym innym jak częstotliwością dopisywania naliczonych odsetek do podstawowej wysokości depozytu. Większość lokat kapitalizację ustawioną ma na koniec trwania lokaty, ale jeśli będzie ona dokonywana z większą częstotliwością, to tym lepiej dla klienta. Dlaczego? Przykładowo jeśli mamy lokatę na 6 miesięcy, a kapitalizacja dokonywana jest na koniec każdego miesiąca, to w każdym kolejnym miesiącu kwota objęta oprocentowaniem będzie trochę wyższa i same odsetki również będą coraz wyższe. Aby nie było zbyt idealnie oczywiście każda kapitalizacja obniżona jest o wspomniany wcześnie podatek.

Podsumowując tradycyjna lokata bankowa ze względu na obowiązujące systemy gwarancyjne, to wciąż bezpieczny sposób na zdeponowanie oszczędności z niewielkim zyskiem. Zysk ten poza wspominanymi wcześniej parametrami uzależniony jest od obecnie panującej sytuacji ekonomicznej. Może się bowiem okazać, że naliczona przez bank prowizja zostanie w dużej części „pochłonięta” przez rosnącą inflację. Warto zatem śledzić promocyjne oferty lokat w różnych bankach i umiejętnie przenosić swoje środki pomiędzy bankami, tak aby zmaksymalizować swój zarobek.

TAG:

Komentarze (0)

Lokata Online Nowe Środki
Lokata Online Nowe Środki
Oprocentowanie

5%

Kwota lokaty

1 000-400 000 zł

Okres

6 miesięcy

Warunki
 • Dla nowych środków (środki powyżej salda z dnia 29.03.2024);
 • dla nowych i obecnych klientów;
 • nie jest wymagane konto osobiste;
 • oprocentowanie stałe;
 • lokatę można założyć przez internet;
 • lokata odnawialna (automatycznie przedłużony depozyt na warunkach określonych w tabeli oprocentowania);
 • utrata odsetek w przypadku zerwania lokaty;
 • kapitalizacja na koniec trwania depozytu;
 • gwarantem Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

bez konta osobistego

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część