zgarnijpremie.pl » Recenzje » Konta firmowe - recenzje » Konto Przekorzystne Biznes Banku Pekao z terminalem POS dla twojej działalności!

Konto Przekorzystne Biznes Banku Pekao z terminalem POS dla twojej działalności!

2 kwietnia 2022 (Aktualizacja 21.04.2022) Komentarze ok. 7 minut czytania Oceń!
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Konto Przekorzystne Biznes Banku Pekao to propozycja wszechstronnego rachunku firmowego zarówno dla początkującego przedsiębiorcy, jak i dłużej działającej firmy. Szczególnie warto rozważyć skorzystanie z oferty wraz z terminalem POS. Czy znajdziemy jakieś słabe strony tego konta?

Konto Przekorzystne Biznes z Terminalem Płatniczym POS

Konto Przekorzystne Biznes Banku

Załóż konto firmowe w całości online

Czasy pandemii przyspieszy proces digitalizacji wielu procesów bankowych w tym przede wszystkim procesu zakładania konta. Klienci indywidualni wnioskujący o otwarcie ROR-ów przyzwyczajeni są już wygodnego zakładania kont za pomocą selfie (biometryczna weryfikacji tożsamości).

Jak jednak wygląda sytuacja w przypadku kont firmowych? W ich przypadku również nie jest wymagana wizyta w oddziale banku, o ile prowadzimy jednoosobową działalność gospodarczą. Wystarczy przejść pełen proces online podając pełne dane naszej firmy. Uruchamiając formularz bank deklaruje 11 min. do końca procesu zakładania rachunku, a zatem błyskawicznie!

Korzystanie z konta oraz karty debetowej

Z racji tego, że konta firmowe raczej służą celom komercyjnym (chyba, że prowadzimy organizację non-profit), to trudno znaleźć ofertę zupełnie darmową. Oczywiście samo otwarcie konta wraz z kartą płatniczą jest zawsze darmowe (wyjątkiem może być wydanie kolejnej karty), ale utrzymanie tych narzędzi płatniczych zwykle obarczone jest pewnymi opłatami miesięcznymi. Na szczęście tak jak w przypadku kont osobistych, również utrzymanie rachunku firmowego może okazać się darmowe, jeśli wykażemy wymaganą aktywność w miesiącu.

Mocną stroną oferty Banku Pekao są właśnie te warunki aktywności, które do wygórowanych nie należą. W przypadku utrzymania rachunku, za który normalnie zapłacilibyśmy opłatę 9 zł wystarczy, że w miesiącu wykonamy przynajmniej jedną z poniższych aktywności:

 • wykonamy min. 1 przelew do ZUS/US;
 • zapewnimy wpływ na rachunek min. 2000 zł;
 • rozliczymy min. 1 transakcję z terminala wydanego przez bank;
 • wykonamy min. 1 transakcję wymiany walut;
 • opłacimy min. 1 ratę leasingu w Pekao Leasing.

UWAGA! KONTO FIRMOWE I KARTA Visa Business  przez rok za  bezwarunkowe 0zł – Promocja do 30.06.2021 r.

W przypadku karty debetowej Visa Business opłata miesięczna wynosi 7 zł. Jednak łatwo unikniemy tego kosztu, jeśli w miesiącu wykonamy bezgotówkowe płatności tą kartą na kwotę przynajmniej 300 zł.

Koszty przelewów oraz korzystania z bankomatów

Zakładając, że większość transakcji płatniczych będziemy wykonywać samodzielnie, online to najbardziej ucieszy nas pakiet 15 darmowych przelewów internetowych oraz wszystkie darmowe przelewy za pomocą aplikacji PeoPay. Każdorazowy przelew poza pakietem to koszt 1,50 zł. Płatności ZUS oraz US oczywiście zawsze są darmowe. Polecenie przelewu w placówce to koszt 12 zł, a zatem warto nauczyć się samodzielnie wykonywać takie transakcje. Przelew natychmiastowy (Express Elixir) przez internet to koszt 10 zł każdorazowo. W pakiecie otrzymujemy również 20 darmowych SMS autoryzujących nasze operacje. Każdy kolejny będzie nas kosztował 0,20 zł.

Jeśli chodzi o bankomaty to korzystanie z tych należących do Banku Pekao będzie zawsze korzystniejsze. Za wypłaty nie zapłacimy nic, zaś w przypadku wpłat gotówki kartą debetową lub PeoPay w bankomatach banku będą one darmowe do 100 tys. zł. miesięcznie. Powyżej tej kwoty zapłacimy prowizję do 0,2% od danej kwoty.

Przy wpłatach i wypłatach w bankomatach innych banków i operatorów należy liczyć się z następującymi opłatami:

 • Wpłaty: 0,4%, min. 2 zł (wpłata BLIK w bankomatach Euronet i PlanetCash)
 • Wypłaty: Dwie pierwsze wypłaty kartą płatniczą w miesiącu są bezpłatne , od kolejnych w miesiącu 2% od podejmowanej kwoty ale nie mniej niż min. 5 zł.

Podobnie rzecz się ma w przypadku bankomatów za granicą. W pakiecie możemy dwukrotnie wybrać gotówkę w EUR w strefie EOG za darmo. Kolejne operacje oraz te wykonywane w innych strefach za granicą to koszt 2% od podejmowanej kwoty, ale nie mniej niż 5 zł.

Korzystanie z Terminala POS w ramach oferty Pekao S.A.

Zdecydowana większość przedsiębiorców korzysta lub zamierza dopiero korzystać z terminala płatniczego. Tak się dobrze składa że Bank Pekao S.A. przygotował specjalne oferty dla obu tych grup przedsiębiorców.

Jeśli nie korzystaliśmy nigdy wcześniej z Terminala POS to w ramach Programu Polska Bezgotówkowa będziemy mogli z niego korzystać przez pierwsze 12 miesięcy zupełnie za darmo. Po tym okresie kolejne 6 miesięcy darmowego użytkowania zapewni nam Pekao J Do tego dochodzi 0 % prowizji rozliczeniowej przez 12 miesięcy!

Jeśli korzystaliśmy już z akceptowania płatności za pośrednictwem Terminala lub właśnie kończyła nam się umowa na Terminal POS w ramach Programu Polska Bezgotówkowa to Bank Pekao wciąż ma dla nas atrakcyjną propozycję. Terminal z opłatą 1 zł przez 12 miesięcy, a po tym okresie kolejna konkurencyjna oferta:

 • 25 zł miesięcznie za terminal stacjonarny z łącznością GPRS,
 • 15 zł miesięcznie za terminal stacjonarny z łącznością internetową,
 • 35 zł miesięcznie za terminal przenośny z łącznością GPRS.

Jeśli interesuje nas ta oferta to wystarczy, że na formularzu kontaktowym zostawimy swoje dane. Doradca banku skontaktuje się z nami ciągu kilku dni. Po zawarciu umowy o Terminal POS odwiedzi nas serwisant, który zainstaluje wybrane urządzenie oraz przeprowadzi fachowe szkolenie 🙂

Mocne i słabe strony Konta Przekorzystnego Biznes

 • Biorąc pod uwagę, że mamy do czynienia z kontem dla firm, to na pochwałę zasługują banalne wręcz warunki aktywności, jakie należy spełnić dla darmowego utrzymania rachunku. Dodatkowo, jeśli prowadzimy działalność niedługo, to za utrzymanie konta nie zapłacimy nic przez rok! Organizacje pozarządowe nienastawione na dzielność komercyjną mogą korzystać z zalet i funkcjonalności rachunku przez cały czas za darmo!
 • Nie sposób wspomnieć o bardzo korzystnych warunkach wydzierżawienia Terminala płatniczego POS. Zarówno dla osób, które jeszcze nie korzystały z Programu Polska Bezgotówkowa, jak i dla tych którym umowa w ramach tego programu dobiega końca Pekao S.A. przygotowało ciekawe propozycje dzierżawy tego środka do rozliczeń bezgotówkowych.
 • Dużą zaletą jest nowoczesna i wygoda w obsłudze aplikacja PeoPay. Dzięki niej możemy zarządzać nie tylko samym kontem i kartą, ale każdym produktem bankowym posiadanym w Banku Pekao. Dzięki aplikacji z mobilnymi płatnościami zbliżeniowymi Blik, Google Pay i Apple Pay oraz funkcją wielowalutową swobodnie możemy zarządzać finansami naszej firmy zawsze i wszędzie 🙂
 • Jedynym zauważalnym minusem jest brak atrakcyjnej oferty oszczędnościowej. Dla przedsiębiorców posiadających większy kapitał, który mógłby teoretycznie procentować na dobrym depozycie bankowym może to stanowić problem. Nie należy jednak za bardzo przywiązywać się do tej „wady”, ponieważ w tym celu istnieje szereg innych narzędzi bankowych, z których możemy skorzystać 🙂

Podsumowanie

Każdy bank w Polsce w swojej ofercie posiada rachunek dla firm. Dlaczego powinniśmy wybrać akurat Konto Przekorzystne Biznes? Jest to przede wszystkim świetne narzędzie do zarządzania finansami przedsiębiorstwa. Świetna okazja do rozpoczęcia swojej przygody z Terminalem płatniczym. Do tego jeśli dopiero rozpoczynamy swoją przygodę z przedsiębiorczością to ucieszą nas tak proste warunki do spełnienia dla darmowego korzystania z rachunku oraz karty płatniczej. Jedno jest pewne –  nikt z takiego wyboru nie powinien być niezadowolony 🙂 Nie bez przyczyny Konto Przekorzystne Biznes znajduje się za pierwszym miejscu w wielu rankingach kont firmowych,

Podstawowe opłaty:

Usługa Opłata Warunki
Utrzymanie Konta 0 zł/9 zł Darmowe za jedną z aktywności w miesiącu:
 • wykonamy min. 1 przelew do ZUS/US;
 • zapewnimy wpływ na rachunek min. 2000 zł;
 • rozliczymy min. 1 transakcję z terminala wydanego przez bank;
 • wykonamy min. 1 transakcję wymiany walut;
 • opłacimy min. 1 ratę leasingu w Pekao Leasing.
Utrzymanie podstawowej karty 0 zł/7 zł Darmowe za wydanie minimum 300 zł kartą w miesiącu.
Przelewy internetowe zwykłe 0 zł/1,5 zł 15 darmowych w miesiącu i wszystkie w aplikacji PeoPay. Poza pakietem 1,5 zł.
Przelewy ekspresowe 10 zł brak
Wypłaty z bankomatów obcych w kraju 0 zł/ 2% lub 5 zł 2 pierwsze operacje w miesiącu za darmo. Każda kolejna to prowizja 2%, ale nie mniej niż 5 zł.
Wypłaty z bankomatów za granicą 0 zł/ 2% lub 5 zł W strefie EUR 2 pierwsze operacje w miesiącu za darmo. Każda kolejna to prowizja 2%, ale nie mniej niż 5 zł.
Przeczytaj też

Komentarze (0)

Konto Przekorzystne Biznes
Konto Przekorzystne Biznes
Utrzymanie konta
 • 0 zł przez 1 rok – nowo założonym firmom (do 12 miesięcy od daty rozpoczęcia działalności) przez pierwszych 12 miesięcy od daty zawarcia umowy;
 • poza promocją 12 zł lub 0 zł jeśli w miesiącu zapewni się wpływ min. 2 000 zł lub 1 przelew ZUS/US lub 1 transakcję terminalem lub 1 wymianę walut lub 1 płatność leasing.

0-12 zł

Utrzymanie karty

7 zł lub 0 zł za wykonanie transakcji bezgotówkowych w miesiącu na kwotę min. 500 zł.

0-8 zł

Wypłata z bankomatów obcych

0 zł za wypłaty z bankomatów własnych i do 2 wypłat miesięcznie w innych. Każde kolejne to 2% prowizji – min. 5 zł.

5 zł (2%)

Czy premia?

Najpóźniej do 31.08.2024 załóż Konto Przekorzystne Biznes z kartą debetową do konta oraz dostępem do bankowości elektronicznej i wyrażonymi zgodami marketingowymi:

 • 300 zł – za zdalne otwarcie konta;
 • 600 zł – za płatności bezgotówkowe;
 • 600 zł – za umowę kredytową;
 • 500 zł – za korzystanie z terminala płatniczego.

(czytaj więcej)

2000 zł

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część