zgarnijpremie.pl » Recenzje » Konta firmowe - recenzje » Konto Firmowe Godne Polecenia Santander Banku Polska – czy na pewno?

Konto Firmowe Godne Polecenia Santander Banku Polska - czy na pewno?

29 mar 2022 Komentarze ok. 7 minut czytania Oceń!
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Konto Firmowe Godne Polecenia Santander Banku Polska to jedno z najpopularniejszych obecnie kont firmowych w Polsce. Prześwietlając ten rachunek sprawdzimy, czy na prawdę jest „godnym polecenia” dla każdego typu prowadzonej działalności.


Konto Firmowe Godne Polecenia Santander Banku Polska

Konto Firmowe Godne Polecenia

Konta firmowe, tak jak konta osobiste maja te same podstawowe zadania: gromadzenie i przechowywanie na rachunku środków pieniężnych oraz wykonywanie transakcji. I na tym ich podobieństwa się kończą, ponieważ wchodząc w szczegóły konto firmowe posiada o wiele więcej złożonych funkcji, które przeciętnemu Kowalskiemu niekoniecznie są potrzebne w zarządzaniu domowym budżetem.

Konto Firmowe Godne Polecenia Santandera Banku Polska wychodzi na przeciw oczekiwaniom zarówno drobnych przedsiębiorców, jak i działalności gospodarczych zarządzających większymi budżetami. Jest to też świetna propozycja dla osób, które w biznesie stawiają swoje pierwsze kroki.


Z poniższej recenzji dowiesz się:

 • Jak najłatwiej założyć Konto Firmowe Godne Polecenia;
 • Ile wynoszą opłaty za rachunek i kartę płatniczą;
 • Jakie są koszty korzystania z bankomatów.

Załóż konto firmowe w placówce lub online!

Konto Firmowe Godne Polecenia możemy otworzyć tradycyjnie w dowolnej placówce Santander Banku Polska lub co jest ostatnio coraz częstszą metodą oraz bardziej rekomendowaną i wygodną – online. Cały proces przejdziemy bezproblemowo na formularzu internetowym podążając kolejno za pojawiającymi się na każdym etapie wskazówkami.

Najważniejszą kwestią zarówno podczas zakładania konta osobistego, jak i formowego pozostaje weryfikacja tożsamości. W procesie przygotowanym przez Santander Bank mamy do wyboru dwa sposoby: podczas rozmowy wideo z doradcą banku lub podczas wizyty kuriera, który od razu dostarczy nam komplet dokumentów wraz z kartą płatniczą. Pierwsza metoda jest zdecydowanie szybsza, podczas gdy przy drugim wariancie za finalizację zakładania rachunku przyjdzie nam poczekać na wizytę kuriera.

Koszty utrzymania rachunku

W związku z tym, że funkcje rachunku firmowego są o wiele bardziej rozbudowane niż w przypadku konta osobistego, oraz dlatego, że taki rachunek z założenia służy do użytku komercyjnego, to jego utrzymanie wiąże się z pewnymi miesięcznymi opłatami. Wyjątkiem może być oferta dla instytucji non-profit, jak fundacje, stowarzyszenia i inne inicjatywy prospołeczne.

Korzystając z obecnie trwającej oferty Konta Firmowego Godnego Polecenia Santander Banku Polska dla działalności jednoosobowych możemy korzystać z pełnego zakresu możliwości tego wszechstronnego rachunku przez nawet 24 miesiące zupełnie za darmo. Po tym okresie miesięczny koszt utrzymania konta może wynieść 25 zł. Dlaczego może? Ponieważ łatwo możemy uniknąć tej opłaty wykonując przynajmniej jedną płatność ZUS w miesiącu o wartości min. 200 zł.

Właściwa karta płatnicza dla prowadzonej działalności

Santander Bank Polska swoim klientom biznesowym oferuje szeroki wybór kart płatniczych do konta firmowego, tak abyśmy mogli dopasować możliwości danej karty do potrzeb naszej działalności. Oczywiście im więcej możliwości będzie oferowała dana karta, tym z większym kosztem jej utrzymania należy się liczyć. Bank podzielił wszystkie konta na 5 podstawowych oraz 3 z rozszerzonym limitem kredytowym:

Podstawowe:

 • Karta Visa Business Electron
 • Karta Mastercard Business Debit
 • Karta Visa Business
 • Karta Visa Business w EUR
 • Karta Visa Business z indywidualnym limitem wydatków

Z rozszerzonym limitem kredytowym:

 • Karta Visa Business Charge
 • Karta Visa Business Gold Charge
 • Karta Mastercard Business Charge

Dla mniej wymagających posiadaczy konta firmowego możliwości podstawowych kart wydawanych na okres 4 lat przez VISA lub Mastercard powinny być w zupełności wystarczające. Utrzymanie takiej karty wiąże się z miesięcznymi opłatami na poziomie 7 zł. Korzystając jednak ze wspomnianej wcześniej promocji możemy jej uniknąć również na okres 24 miesięcy wyrażając wcześniej i nie odwołując zgód na kontakt marketingowy drogą elektroniczną oraz telefoniczną (w celu przedstawienia innych ofert Santander Banku Polska). Poza promocją, aby uniknąć opłat należy w miesiącu rozliczeniowym wykonać nią transakcje o wartości min. 400 zł. Karty te są w pełni przystosowane do obecnie panujących standardów w tym możliwość podłączenia ich z usługami płatności mobilnych jak: Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, czy Fitbit Pay.

Bezterminowo darmowe konto w promocji!

W trwającej właśnie promocji możemy założyć Konto Firmowe Godne Polecenie Santander Banku Polska i cieszyć się wszechstronnym rachunkiem dla firm zupełnie za darmo! Do tej pory wiele banków w ramach promocji oferowało darmowy rachunek przez 24 miesiące, ale Santander Bank Polska poszedł o jeszcze jeden krok dalej.

Poza darmowym kontem firmowym możemy zdobyć do 1500 zł premii w gotówce za spełnienie warunków aktywności.

Koszty przelewów, czyli codzienne użytkowanie rachunku

Posiadacze zwykłych kont osobistych na co dzień w zdecydowanej większości korzystają ze zwykłych przelewów internetowych najczęściej w celu opłacenia rachunków lub za zakupy w sklepach internetowych. Czasami zachodzi konieczność skorzystania z usługi przelewu natychmiastowego, polecenia zapłaty, czy od jakiegoś czasu możliwości dokonania opłat skarbowych. Prowadząc działalność gospodarczą może się okazać, że różnorakie sytuacje biznesowe zmuszą nas do skorzystania z bardziej wyrafinowanych transakcji płatniczych.

Jeśli skorzystamy z akcji promocyjnej to przez najbliższe 2 lata koszty większości funkcji płatniczych będą tańsze lub nawet darmowe. Najbardziej podstawowy przelew internetowy w systemie ELIXIR wykonamy za darmo podczas, gdy poza promocją nie zapłacimy za pakiet pierwszych 15 takich transakcji w miesiącu. Każda kolejna to koszt 1.30 zł.

Również za przelewy natychmiastowe w systemie BlueCash nie zapłacimy dodatkowo podczas promocyjnych 24 miesięcy. Po tym czasie do dyspozycji będziemy mieli 10 darmowych transakcji w miesiącu, a każda następna będzie wiązała się z kosztem na poziomie 10 zł. Podczas trwania promocji nie zapłacimy nic zarówno za polecenia stałe, jak i polecenia zapłaty. Poza promocją koszt każdorazowego zlecenia takiej operacji to kolejno 3 zł oraz 2 zł.

Bankomaty w kraju i zagranicą

Tradycyjnie korzystanie z bankomatów należących do banku, w którym prowadzimy rachunek firmowy jest zawsze darmowe. Inaczej może być w przypadku urządzeń należących do konkurencyjnych instytucji. W trakcie trwania promocji nie musimy się tym przejmować przez najbliższe 2 lata. Po tym czasie za takie operacje, jak wybranie środków z „obcego bankomatu” przyjdzie nam zapłacić 3,5% wartości podejmowanej gotówki, ale nie mniej niż 5 zł prowizji.

Jeśli przyjdzie nam korzystać z bankomatów za granicą to również w okresie wspomnianych 24 miesięcy będziemy zwolnieni z dodatkowych opłat. Poza promocją opłata z wybranie gotówki w EUR w krajach EOG wyniesie 3,5% wartości środków, ale nie mniej niż 5 zł. W krajach poza Europejskiego Obszaru Gospodarczego prowizja ta wzrośnie do 4,5% wartości wypłacanej gotówki, ale nie mniej niż 10 zł każdorazowo.

Podsumowanie

Konto Firmowe Godne Polecenia Santander Banku Polska to świetna propozycja zarówno dla początkujących przedsiębiorców, jak doświadczonych biznesmenów. Dodatkową zachętą jest możliwość uniknięcia większości opłat przez aż 2 lata oraz zdobycia dodatkowych nagród ( w sumie nawet 1600 zł) za skorzystanie z trwającej właśnie promocji dla nowych klientów. To co przemawia za tym rachunkiem to szeroki wachlarz możliwości biznesowych. Koszty podstawowych funkcji poza promocją nie są wygórowane, a dodatkowo, aby uniknąć części z nich bank nie wymaga od nas zbyt skomplikowanych warunków aktywności.

Podstawowe opłaty poza promocją:

UsługaOpłataWarunki zwolnienia
Utrzymanie Konta Firmowego Godnego Polecenia25 zł0 zł jeśli w miesiącu wykonamy min. 1 przelew ZUS o wartości min. 200 zł
Utrzymanie karty płatniczej7 zł0 zł jeśli w miesiącu wykonamy nią transakcje o wartości min. 400 zł
Przelewy internetowe zwykłe0 zł/1.30 złPierwsze 15 przelewów w miesiącu za 0 zł
Przelewy ekspresowe10 złnie dotyczy
Wypłaty z bankomatów obcych w kraju3,5%, min. 5 złnie dotyczy
Wypłaty z bankomatów za granicą w krajach EOG3,5%, min. 5 zł (+2,8% za przewalutowanie)nie dotyczy
Nie przegap

Komentarze (0)

Konto Godne Polecenia
Konto Godne Polecenia
Utrzymanie konta

25 zł / lub 0 zł za wykonanie 1 przelewu ZUS na kwotę min. 200 zł

0-25 zł

Utrzymanie karty

7 zł / lub 0 zł za wykonanie transakcji kartą o wartości min. 400 zł w miesiącu

0-7 zł

Wypłata z bankomatów obcych

3,5% prowizji z obcych (nie mniej niż 5 zł)

5 zł (3,5%)

Czy premia?

900 zł zwrotu:

 • Najpóźniej do 30.06.2022 złóż wniosek o otwarcie Konta Firmowego Godnego Polecenia i podpisz umowę o prowadzenie rachunku;
 • aby zgarnąć do 900 zł zwrotu należy aktywnie korzystać z konta przez kolejne 6 miesięcy począwszy od kolejnego miesiąc po miesiącu podpisania umowy;
 • za wykonanie przelewu do Urzędu Skarbowego lub ZUS na kwotę min200 zł do 15 dnia miesiąca otrzymamy możliwość odzyskania 3% wartości transakcji kartą – lecz nie więcej niż 150 zł w miesiącu.
 • każda część premii zostanie wypłacona do końca kolejnego miesiąca po miesiącu spełnienia warunków

400 zł za produkt kredytowy:

 • w okresie trwania promocji zawrzyj umowę kredytową z Santander Bank Polska lub leasing/pożyczkę leasingową z Santander Leasing;
 • umowę musisz zawrzeć nie później, niż w ciągu 6 miesięcy od dnia przystąpienia do promocji. Premia zostanie wypłacona do końca kolejnego miesiąca.

(czytaj więcej)

do 1300 zł

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część
Optimized with PageSpeed Ninja