zgarnijpremie.pl » Wiadomości » Klienci tego banku nie skorzystają z aplikacji mobilnej na starszych telefonach.

Klienci tego banku nie skorzystają z aplikacji mobilnej na starszych telefonach.

8 lutego 2024 (Aktualizacja 29.03.2024) Komentarze ok. 2 minut czytania Oceń!
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Niedawno mBank poinformował o zamiarze podniesienia niektórych opłat za popularne usługi związane z kontami bankowymi. Jak się okazuje to nie koniec zmian. Aplikacja mobilna mBanku nie będzie wspierana na telefonach z oprogramowaniem starszym niż iOS 16 (Apple) oraz Android 8.

Kiedy mBank przestanie wspierać starsze telefony?

Zapowiedziane przez mBank wyłączenie wsparcia dla starszych telefonów dotyczą zarówno iPhone’ów, jak i telefonów działających w oparciu o system Android. Bank przestanie wspierać aplikację mobilną na urządzeniach z systemem starszym niż iOS 17 oraz Android 8 Oreo prawdopodobnie w 2 kwartale 2024.

Bank zachęca, o ile to możliwe, do aktualizacji systemów swoich urządzeń. Obecnie najnowsza wersja systemu operacyjnego dla urządzeń firmy Apple to iOS 17, a w przypadku innych producentów Android 14. iOS w wersji 16 datę premiery miał w 2022 roku, ostatnia odsłona Androida 7 o oznaczeniu Nugat, która nie będzie już współpracowała z aplikacją mBank wyszła w 2016 roku.

Po co aktualizować oprogramowanie telefonu?

Oprogramowanie telefonu, tak jak i każdy inny program, czy aplikacje warto aktualizować według zaleceń producenta. W paczkach aktualizacji znajdują się nowoczesne rozwiązania UX, ale najważniejszymi ulepszeniami są te dotyczące bezpieczeństwa. W dzisiejszych czasach telefon służy nam do zarządzania większością aspektów życia w tym finansami osobistymi. Należy dołożyć wszelkich starań, aby nasze oszczędności były zawsze bezpieczne więc powinny być chronione przez najaktualniejsze zabezpieczenia.

Co mogą zrobić osoby ze starszymi telefonami?

Producenci telefonów sami zachęcają do aktualizowania oprogramowania, dlatego wspierają zarówno najnowsze modele telefonów, jak i te starsze, ale do pewnego momentu. Zatem jeśli mamy taką możliwość to zaktualizujmy iOS 16 i Android 8 nie mamy zbyt dużego wyboru działań. Najlepszym

Niestety posiadając tak stary model telefonu najlepszym rozwiązaniem będzie zakup nowszego telefonu. Nie musi to być drogi model, a po prostu którykolwiek z obecnej oferty dowolnego producenta.

Przeczytaj

Czytaj więcej

Komentarze (0)

eKonto do usług
eKonto do usług
Premia

560 zł + 7,5% do 25 tys. zł

Karencja

Klienci, którzy nie posiadali konta osobistego w mBanku od przynajmniej 01.01.2020.

Od 01.01.2020

Warunki
  • 10 zł za otwarcie eKonta ze zgodami marketingowymi i 5 transakcji kartą lub BLIKIEM;
  • 250 zł za wpływy 1000 zł i 8 transakcji kartą lub BLIKIEM w każdym z 4 miesięcy;
  • 200 zł za wykorzystanie eDowodu lub Selfie przy zakładaniu eKonta i spełnienie wszystkich warunków aktywności;
  • 100 zł za założenie dziecku eKonta Junior lub eKonta możliwości.

(czytaj więcej)

560 zł

Poziom trudności

Łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część