zgarnijpremie.pl » Poradniki » Konta osobiste - poradniki » Jak zamknąć konto osobiste w Raiffeisen Digital Banku?

Jak zamknąć konto osobiste w Raiffeisen Digital Banku?

3 kwietnia 2024 (Aktualizacja 04.04.2024) Komentarze ok. 2 minut czytania Oceń!
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

jak zamknąć konto w raiffeisen DB

Raiffeisen Digital Bank – co to za bank?

Raiffeisen Digital Bank to bank działający od 2022 roku z siedzibą w Wiedniu i posiadający austriacką licencje bankową. Obecnie Raiffeisen DB działając na terenie Polski i Rumunii oferuje konto osobiste z wirtualną kartą debetową, konto oszczędnościowe, lokatę bankową, kredyt konsolidacyjny oraz kredyt gotówkowy. Raiffeisen DB w naszym kraju działa jako bank wirtualny, czyli nie posiadający fizycznych placówek stacjonarnych. Otwieranie produktów bankowych, zarządzanie nimi oraz kontakt z bankiem odbywa się za pomocą aplikacji mobilnej. Jeśli posiadając konto w tym banku zechcielibyśmy je zlikwidować to właśnie za pomocą aplikacji powinniśmy złożyć taką dyspozycję.

Jak zamknąć konto osobiste Raiffeisen DB zdalnie?

Według regulaminu oświadczenie woli, czyli w tym przypadku dyspozycja zamknięcia rachunku bankowego może zostać złożone na 2 sposoby:

  1. Aplikacja Raiffeisen Digital Bank – umożliwia Klientowi dokonywanie zapytań, składanie zleceń oraz składanie prawnie wiążących oświadczeń woli za pośrednictwem aplikacji Banku na urządzeniu mobilnym (np. smartfon, tablet) poprzez wprowadzenie cech identyfikacji osobistej z zachowaniem wymogów silnego uwierzytelniania;
  2. e-mail udostępniony przez Bank z wykorzystaniem adresu e-mail Klienta zarejestrowanego w Banku.

Ja wybrałem metodę za pomocą aplikacji mobilnej banku i na tym przykładzie można złożyć podobną dyspozycję zamknięcia konta.

Na co zwrócić uwagę przy zamknięciu konta w Raiffeisen Digital Banku?

Tak jak w przypadku innych banków, przed rozwiązaniem umowy o prowadzenie rachunku bankowego należy uregulować wszelkie zobowiązania wobec banku. Akurat w przypadku konta osobistego w Raiffeisen DB zarówno prowadzenie rachunku oraz utrzymanie wirtualnej karty płatniczej jest bezwarunkowo darmowe, ale wszelkie odsetki, czy pożyczki powinny zostać spłacone.

Przed złożeniem dyspozycji zamknięcia konta można wcześniej zastrzec kartę debetową, ale nie jest to koniecznie, ponieważ za jej posiadanie i tak nie jest naliczana prowizja. Wraz z zamknięciem rachunku powinna zostać zlikwidowana karta debetowa, ponieważ niemożliwym jest, aby funkcjonowała bez konta.

Naturalnie w trakcie trwania okresu wypowiedzenia należy przelać pozostawione środki na konto w innym banku. Okres wypowiedzenia od momentu przyjęcia dyspozycji wynosi 30 dni:

  1. Klient może wypowiedzieć umowę zawartą na czas nieokreślony bez ponoszenia kosztów z tego tytułu, bez podania przyczyny, z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia.
  2. Klient może bezpłatnie wypowiedzieć umowę zawartą na czas nieokreślony ze skutkiem natychmiastowym z ważnego powodu.

Po upływie okresu wypowiedzenia konto osobiste wraz z kartą powinno zostać trwale zlikwidowane, czego potwierdzeniem powinna być wiadomość wysłana na adres email.


Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Grupa-fb-Gielda-Promocji.jpg

Chcesz być na bieżąco z promocjami bankowymi? Dołącz do -> naszej grupy na Facebooku <-, a wtedy żadna fajna oferta Ci nie ucieknie!


Czytaj więcej

Komentarze (0)

Konto Santander
Konto Santander
Premia

1150 zł +4% do 50 tys. zł

Karencja

Osoby nieposiadające konta osobistego w Santander Banku Polska od co najmniej 01.01.2022.

Od 01.01.2022

Warunki
  • 150 zł za aktywność w pierwszym i drugim miesiącu;
  • 150 zł za aktywność w trzecim i czwartym;
  • 300 zł za min. 1000 zł wpływów w piątym i szóstym miesiącu;
  • 100 zł w Programie Poleceń;
  • 150 zł za konto dla dziecka;
  • 300 zł zwrotu za zapłacone rachunki.

(czytaj więcej)

1150 zł

Poziom trudności

Łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część