„Finansowe roz(g)rywki” to projekt edukacyjny, który bank kieruje do uczniów z klas 5-8 szkół podstawowych. Celem inicjatywy jest przybliżenie im w sposób przystępny zagadnień związanych z finansami. Uczestnicy mają okazję nauczyć się między innymi zarządzania budżetem, oszczędzania oraz zasad cyberbezpieczeństwa.
Santander Bank Polska realizuje inicjatywę wspólnie z MCA BIS. Dotychczas w projekcie wzięło udział 8 tysięcy uczniów z 32 miast.
Warsztaty są okazją, by dowiedzieć się, jakie są rodzaje płatności, jak działa reklama, popyt i podaż, czym są pożyczki, odsetki i jak być bezpiecznym w sieci. Część działań realizowane jest podczas gry strategicznej. Jej głównym celem jest nauka jak najlepszego zarządzania budżetem.
„Z badania „Postawy dzieci i młodzieży wobec finansów”, które przeprowadziliśmy w 2024 r., wynika, że ponad połowa nastolatków jest zainteresowana kwestiami ekonomicznymi. Wielu z nich przynajmniej czasami rozmawia z rodzicami m.in. o oszczędzaniu, mądrych zakupach czy zarabianiu. Jednakże często sami nie wychodzą̨ z inicjatywą pogłębiania tej wiedzy, zadawania pytań. I choć większość młodych ma już doświadczenia związane z finansami, to wciąż w niektórych obszarach brakuje im istotnej wiedzy. Stąd nasza inicjatywa interaktywnych warsztatów, które dowodzą, że młodzi potrafią ogarniać finanse. Wystarczy pokazać im jak” – mówi Agnieszka-Glińska-Pytlarz z Santander Bank Polska, odpowiedzialna za projekt „Finansowe roz(g)rywki”.
Czwarta edycja wydarzenia odbędzie się w dziesięciu miastach. Inicjatywa pojawi się w tym roku w Giżycku, Suwałkach, Słupsku, Kołobrzegu, Jastrzębiu-Zdroju, Bielsku-Białej, Siedlcach, Białej Podlaskiej, Chełmie i Zamościu.
Źródło grafiki: Santander Bank Polska
1000 zł +6%
Osoby nieposiadające konta osobistego w Santander Banku Polska od co najmniej 01.01.2023.
Od 01.01.2023
1000 zł
Łatwy