zgarnijpremie.pl » Wiadomości » Empik i Mastercard przetestują innowacyjne płatności biometryczne od PayEye

Empik i Mastercard przetestują innowacyjne płatności biometryczne od PayEye

6 czea 2024 Komentarze ok. 1 minuta czytania Oceń!
Oceń:
Maciej Korneluk
Humanista z serca, ekonomista z rozsądku. Pasję do promocji bankowych i ich …
[email protected]

Połączenie tęczówki oka i twarzy — to istota autoryzacji płatności od firmy PayEye. Innowacyjne rozwiązanie przetestują pierwsze sklepy Empik przy współpracy z Mastercard.

Zabezpieczenia biometryczne

Biometria polega na pomiarze i analizie unikalnych cech fizycznych ludzi. Służą one później do ich identyfikacji. Od niedawna biometria jest także stosowana do identyfikacji i kontroli dostępu, np. do aplikacji bankowych czy telefonów.

Zgodnie z wynikami badania firmy Minds & Roses już 80% badanych przyznaje, że korzysta lub korzystało z zabezpieczeń biometrycznych. Badani w wieku od 18 do 25 lat niemal w komplecie mieli z nimi do czynienia.

Płatność okiem

Rozwiązanie idące krok dalej oferuje fintech PayEye. Umożliwia za pomocą identyfikacji tęczówki oka i części twarzy wykonanie płatności za zakupy. Na pilotaż tej formy płatności biometrycznych zdecydowała się sieć sklepów Empik wraz z operatorem Mastercard.  To pierwsze tego typu wydarzenie w Europie.

Pilotaż usługi

Proces pierwszej płatności jest wydłużony, ponieważ wymaga zeskanowania oka klienta. Nie da się go wykonać samodzielnie telefonem. Specjalny terminal eyepos dokona skanu twarzy klienta, umożliwiając mu następnie szybkie płatności.

Rozwiązanie będzie dostępne w wybranych salonach Empik od 12 czerwca. Terminal eyepos będzie obecny w jednym salonie w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Czeladzi. Pilotaż ma potrwać trzy miesiące. Podmioty nie wykluczają jednak zarówno wydłużenia jego czasu, jak i rozszerzenia zasięgu o kolejne salony Empik.


Czytaj więcej

Komentarze (0)

Konto Mobi
Konto Mobi
Premia

500 zł + 5,5% do 200 tys. zł

Karencja

Osoby nieposiadające konta od 31.12.2022.

od 31.12.2022

Warunki
  • 150 zł za założenie konta z kartą i kontem oszczędnościowym, ze zgodami marketingowymi, weryfikacją behawioralną i wydanie bezgotówkowo min. 1000 zł;
  • 200 zł za spełnienie powyższych warunków i wykorzystanie aplikacji mobilnej oraz weryfikacji na selfie przy zakładaniu konta;
  • 150 zł za min. 3 transakcje BLIKIEM w internecie, zapewnienie min. 1000 zł w pływów w dowolnych 3 miesiącach i założenie Celu Oszczędnościowego, na którym odłożysz min. 300 zł.

(czytaj więcej)

500 zł

Poziom trudności

Łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część