zgarnijpremie.pl » Recenzje » Konta osobiste - recenzje » Co ma do zaoferowania nowe VeloKonto od VeloBanku?

Co ma do zaoferowania nowe VeloKonto od VeloBanku?

28 mar 2023 3 komentarzy ok. 7 minut czytania Oceń!
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Wraz z przekształceniem Getin Banku w VeloBank nazwę zmieniło również podstawowe konto osobiste. Niegdyś Konto Proste Zasady dzisiaj funkcjonuje pod nazwą VeloKonto i wciąż jest to darmowy rachunek osobisty. Czy coś jednak zmieniło? Sprawdzamy!

Restrukturyzacja Getin Noble Banku i powstanie VeloBanku

Wiele osób kojarzy VeloBank z upadłością Getin Banku i obawia się korzystania z produktów bankowych nowego banku. Tymczasem niepotrzebnie. Po przejęciu Getin Noble Banku przez Bank BFG SA zarówno obecni, jaki nowi klienci nie mają powodu do niepokoju. W skład Banku BFG wchodzi osiem największych banków komercyjnych działających w Polsce wraz z Bankowym Funduszem Gwarancyjnym (BFG). Są to:

 • Alior Bank S.A.,
 • Bank Millennium S.A.,
 • Bank Pekao S.A.,
 • BNP Paribas Bank Polska S.A.,
 • ING Bank Śląski S.A.,
 • mBank S.A.,
 • Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A.,
 • Santander Bank Polska S.A.

Dla obecnych klientów posiadających konta w Getin kompletnie nic się nie zmieniło. Ani numery rachunków bankowych, ani sposób logowania się do bankowości elektronicznej.

Wciąż bezwarunkowo darmowe konto osobiste

Jedną z głównych zalet VeloKonta wciąż jest niski koszt utrzymania, ponieważ za sam rachunek nie jest pobierana opłata. Nie trzeba spełnić żadnych dodatkowych warunków aktywności, co sprawia , że możemy to konto traktować zarówno jako podstawowy rachunek, jak i pomocniczy. Nie ciąży na nas presja pamiętania o aktywnym korzystaniu z niego.

Koszty utrzymania konta:

 • Opłata za otwarcie konta – 0 zł
 • Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku – 0 zł
 • Opłata za konto walutowe – 5 zł (lub 0 zł za automatyczną spłatę kredytu w VeloBanku z konta walutowego lub min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą debetową, telefonem (zbliżeniowo) lub BLIKIEM, bez względu na kwotę transakcji)

Karta płatnicza do VeloKonta

VeloKonto należy do grona kont, za których prowadzenie bank zrezygnował z pobierania jakichkolwiek opłat. Jednak w takich sytuacjach zwykle w tabeli opłat i prowizji znajdziemy informację o obowiązującej miesięcznej opłacie za obsługę fizycznej karty płatniczej wydawanej do konta Mastercard Debit. VeloKonto nie jest w tym przypadku wyjątkiem. Ten środek płatniczy został wyceniony na 7 zł miesięcznie, ale oczywiście istnieje sposób na uniknięcie tego kosztu poprzez wykonanie kartą lub BLIKIEM min. 5 transakcji na dowolną kwotę w miesiącu. Osoby poniżej 26 roku życia w ogóle nie muszą spełnić tego warunku, aby nie musieć płacić za posiadanie karty. Opłata za odnowienie karty oraz płatności zagraniczne nie jest naliczana.

Możliwości karty:

 • płatności zbliżeniowe
 • płatności internetowe
 • zabezpieczenie 3D Secure
 • płatności wielowalutowe
 • program rabatowy Mastercard Bezcenne Chwile

Płatności

VeloKonto jest przyjemnym narzędziem do zarządzania finansami w tym do wykonywania transakcji. Płatności internetowe, czy mobilne – VeloKonto obsługuje wszystkie najnowsze metody płatnicze. Oczywiście zwykłe płatności międzybankowe zlecane samodzielnie w bakowości elektronicznej są bez limitów darmowe. Przelew natychmiastowy, który w niemal wszystkich bankach jest odpłatny tutaj został wyceniony na 5 zł. Co ciekawe nie jest pobierana opłata za autoryzację transakcji kodem SMS.

Koszty najważniejszych transakcji:

 • Zwykły przelew internetowy 0 zł
 • Przelew natychmiastowy 5 zł
 • Zlecenie stałe 0 zł
 • Polecenie zapłaty 0 zł
 • Zwykły przelew w oddziale banku 10 zł
 • Przelew SEPA 0 zł
 • Przelew zagraniczny SWIFT 0,20%, min. 30 zł maks. 250 zł
 • Autoryzacja transakcji kodem SMS 0 zł

Bankomaty i transakcje gotówką

Większość baków w Polsce odchodzi od stacjonarnej obsługi klientów w placówkach na rzecz rozwijanych aplikacji mobilnych i bankowości internetowych, gdzie użytkownik w większości sam może zarządzić swoimi produktami bankowymi. Między innymi w tym celu od pewnego czasu naliczane są wysokie opłaty za zlecanie podstawowych operacji w oddziałach banków. VeloBank w tym przypadku nie jest wyjątkiem, ale każdy klient ma możliwość jednokrotnego zlecenia wypłaty lub wpłaty środków w oddziale miesięcznie za darmo.

Bankomaty i gotówka:

 • Wyplata z bankomatów Planet Cash – 0 zł
 • Wpłata gotówki we wpłatomatach własnych – 0 zł
 • Wpłaty we wpłatomatach poza placówką banku 0,8% od kwoty wpłaty, min. 1 zł
 • Wypłata z bankomatów obcych – 5 zł (lub 0 zł za min. 5 transakcji kartą lub BLIKIEM w miesiącu )
 • Wypłata z bankomatów BLIKIEM – 5 zł (lub 0 zł za min. 5 transakcji kartą lub BLIKIEM w miesiącu )
 • Wypłata z bankomatów zagranicznych – 4,5% kwoty transakcji, min. 10 zł – pozostałe bankomaty zagraniczne (0 zł za transakcji w strefie EU)
 • Wypłata gotówki w oddziale – 0 zł za pierwszą w miesiącu 10 zł za kolejne
 • Wpłata gotówki w oddziale – 0 zł za pierwszą w miesiącu 10 zł za kolejne
 • Usługa Cashback – 0 zł

Aktualne promocje VeloBanku

Oszczędzanie z VeloKontem

Lokata na Nowe Środki i Elastyczne Konto Oszczędnościowe

VeloBank przejął po Getin Noble Banku większość produktów bankowych w tym produktów oszczędnościowych. Lokata na Nowe Środki oraz Elastyczne Konto Oszczędnościowe zawsze charakteryzowały się jednymi z najwyższych poziomów oprocentowania oraz zakresu kwot, jakie można było zdeponować. W obu przypadkach promocyjnym oprocentowaniem objęte są wyłącznie nowe środki to znaczy nadwyżka ponad stan salda z dnia wskazanego w ofercie. W przypadku oferty Lokaty na Nowe Środki nigdy nie było wymagane posiadanie konta osobistego. W obecnej ofercie Elastycznego Konta Oszczędnościowego również nie jest wymagane posiadanie rachunku bankowego w VeloBanku, co nie jest takie oczywiste na tle innych rachunków oszczędnościowych. W obu przypadkach wymagane jest wyrażenie zgód marketingowych oraz zdeponowanie wyłącznie nowych środków.

VeloSkarbonka

Inaczej wygląda sytuacja z VeloSkarbonką. Jest to rachunek, który można uruchomić samodzielnie w bankowości elektronicznej lub w placówce banku i jest ściśle powiązany z kontem osobistym. Jest tak dlatego, ponieważ VeloSkarbonka służy do systematycznego odkładania końcówek transakcji. Sami ustalamy do jakiej kwoty mają zostać zaokrąglane wszystkie płatności kartą (do pełnych 1, 5 lub 10 zł). Prowadzenie, jak i przelewy wewnętrzne z tego rachunku są całkowicie darmowe.

VeloKonto do płatności zagranicznych

Tak, jak większość banków również w VeloBanku istnieje możliwość otwarcia rachunków walutowych (USD, EUR, CHF i GBP). Jednak w tym przypadku ich posiadanie nie jest bezwarunkowo darmowe, a zostało wycenione na 5 zł miesięcznie. Można uniknąć tego kosztu za wspomnianą wcześniej automatyczną spłatę kredytu w VeloBanku z konta walutowego lub min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą debetową, telefonem (zbliżeniowo) lub BLIKIEM, bez względu na kwotę transakcji (z konta w PLN). Ten pierwszy warunek nie jest dostępny dla każdego, ale ten drugi wydaje się już bardzo prosty, o ile faktycznie korzystamy z konta.

Posiadając już konto w wybranej walucie można je zasilić środkami korzystając z kantoru i dokonywać transakcji wielowalutową kartą do podstawowego konta w PLN bez ponoszenia kosztów związanych z przewalutowaniem. Wygląda to następująco:

 1. Zakładamy VeloKonto,
 2. Zakładamy Konto Walutowe,
 3. Zasilamy rachunek walutowy korzystając z Kantoru Walut w bankowości elektronicznej,
 4. Włączamy darmową funkcję wielowalutową dostępną we wszystkich kartach płatniczych wydawanych przez VeloBank,
 5. Płacimy unikając kosztów przewalutowania.

Naszym zdaniem

VeloKonto nie straciło swoich zalet po zniknięciu z oferty Konta Proste Zasady, a wręcz zyskało wiele przydatnych narzędzi dodatkowych, jak płatności wielowalutowe, czy automatyczne oszczędzanie z VeloSkarbonką.

Największą zaletą wciąż jest zupełnie darmowe konto osobiste. I choć za kartę oraz korzystanie z bankomatów obcych przewidziana jest prowizja to można jej łatwo uniknąć o ile faktycznie korzystam z konta aktywnie i wykonujemy min. 5 transakcji w miesiącu.

VeloKonto obsługuje wszystkie najnowsze metody płatnicze, w tym mobilne: Blik, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, SwatchPay. Cieszy, że z VeloKontem otrzymujemy możliwość wygodnych płatności walutowych, ale większość konkurencji zrezygnowała lub w ogóle nie wprowadzała opłat za prowadzenie rachunków walutowych

Mocne stronySłabe strony
bezwarunkowo darmowy rachunekopłata za rachunek walutowy
wiele atrakcyjnych narzędzi do oszczędzaniawysokie koszty korzystania z bankomatów zagranicznych
intuicyjna bankowość mobilna 
szeroka gama płatności mobilnych 
  
  
  

Złóż wniosek

Komentarze (komentarzy: 3)

 • Taki jeden 28 kwietnia 2023 0 1 odpowiedzi

  Poprawka bo velo nie EURONET TYLKO PLANET CASH ma darmowe bankomaty 🙂

  • Wojciech Wojtczak 5 maja 2023 0

   Faktycznie 🙂 Dziękujemy za czujność!

 • Barbara 3 stycznia 2024 0

  Polecam VeloKonto w promocji. Otworzyłam konto 15 grudnia i wszystko jest zgodne z obietnicami. Otrzymałam odsetki na konto, zwrot za zakupy po dwóch dniach roboczych. Trzeba tylko dopilnować odznaczenia zgód marketingowych. Na szczęście nie wiąże się to ze spamem, czy niechcianymi telefonami. Jak na razie wszystko jest w porządku. Aby otworzyć konto polecam kod polecenia M4FNS5, który jest aktualny i ważny do 29.02.2024 r.

VeloKonto
VeloKonto
Premia

650 zł +6,5% do 3 tys. zł

Karencja

Dla nowych klientów banku. nieposiadających konta w Velo Banku(Getin Banku) od przynajmniej 31.12.2022.

od 31.12.2022

Warunki
 • 60 zł za założenie VeloKonta z VeloSkarbonką i płatności bezgotówkowe (kartą do konta lub BLIKiem);
 • 5% zwrotu za płatności miesięcznie przez pół roku – max. 540 zł, przy zapewnieniu min. 2 000 zł wpływów miesięcznie;
 • 50 zł za skorzystanie z Programu Poleceń.

(czytaj więcej)

600 zł + 50 zł

Poziom trudności

Łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część