zgarnijpremie.pl » Recenzje » Konta osobiste - recenzje » Co ma do zaoferowania nowe VeloKonto od VeloBanku?

Co ma do zaoferowania nowe VeloKonto od VeloBanku?

28 mar 2023 2 komentarzy ok. 7 minut czytania Oceń!
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Wraz z przekształceniem Getin Banku w VeloBank nazwę zmieniło również podstawowe konto osobiste. Niegdyś Konto Proste Zasady dzisiaj funkcjonuje pod nazwą VeloKonto i wciąż jest to darmowy rachunek osobisty. Czy coś jednak zmieniło? Sprawdzamy!

Restrukturyzacja Getin Noble Banku i powstanie VeloBanku

Wiele osób kojarzy VeloBank z upadłością Getin Banku i obawia się korzystania z produktów bankowych nowego banku. Tymczasem niepotrzebnie. Po przejęciu Getin Noble Banku przez Bank BFG SA zarówno obecni, jaki nowi klienci nie mają powodu do niepokoju. W skład Banku BFG wchodzi osiem największych banków komercyjnych działających w Polsce wraz z Bankowym Funduszem Gwarancyjnym (BFG). Są to:

 • Alior Bank S.A.,
 • Bank Millennium S.A.,
 • Bank Pekao S.A.,
 • BNP Paribas Bank Polska S.A.,
 • ING Bank Śląski S.A.,
 • mBank S.A.,
 • Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A.,
 • Santander Bank Polska S.A.

Dla obecnych klientów posiadających konta w Getin kompletnie nic się nie zmieniło. Ani numery rachunków bankowych, ani sposób logowania się do bankowości elektronicznej.

Wciąż bezwarunkowo darmowe konto osobiste

Jedną z głównych zalet VeloKonta wciąż jest niski koszt utrzymania, ponieważ za sam rachunek nie jest pobierana opłata. Nie trzeba spełnić żadnych dodatkowych warunków aktywności, co sprawia , że możemy to konto traktować zarówno jako podstawowy rachunek, jak i pomocniczy. Nie ciąży na nas presja pamiętania o aktywnym korzystaniu z niego.

Koszty utrzymania konta:

 • Opłata za otwarcie konta – 0 zł
 • Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku – 0 zł
 • Opłata za konto walutowe – 5 zł (lub 0 zł za automatyczną spłatę kredytu w VeloBanku z konta walutowego lub min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą debetową, telefonem (zbliżeniowo) lub BLIKIEM, bez względu na kwotę transakcji)

Karta płatnicza do VeloKonta

VeloKonto należy do grona kont, za których prowadzenie bank zrezygnował z pobierania jakichkolwiek opłat. Jednak w takich sytuacjach zwykle w tabeli opłat i prowizji znajdziemy informację o obowiązującej miesięcznej opłacie za obsługę fizycznej karty płatniczej wydawanej do konta Mastercard Debit. VeloKonto nie jest w tym przypadku wyjątkiem. Ten środek płatniczy został wyceniony na 7 zł miesięcznie, ale oczywiście istnieje sposób na uniknięcie tego kosztu poprzez wykonanie kartą lub BLIKIEM min. 5 transakcji na dowolną kwotę w miesiącu. Osoby poniżej 26 roku życia w ogóle nie muszą spełnić tego warunku, aby nie musieć płacić za posiadanie karty. Opłata za odnowienie karty oraz płatności zagraniczne nie jest naliczana.

Możliwości karty:

 • płatności zbliżeniowe
 • płatności internetowe
 • zabezpieczenie 3D Secure
 • płatności wielowalutowe
 • program rabatowy Mastercard Bezcenne Chwile

Płatności

VeloKonto jest przyjemnym narzędziem do zarządzania finansami w tym do wykonywania transakcji. Płatności internetowe, czy mobilne – VeloKonto obsługuje wszystkie najnowsze metody płatnicze. Oczywiście zwykłe płatności międzybankowe zlecane samodzielnie w bakowości elektronicznej są bez limitów darmowe. Przelew natychmiastowy, który w niemal wszystkich bankach jest odpłatny tutaj został wyceniony na 5 zł. Co ciekawe nie jest pobierana opłata za autoryzację transakcji kodem SMS.

Koszty najważniejszych transakcji:

 • Zwykły przelew internetowy 0 zł
 • Przelew natychmiastowy 5 zł
 • Zlecenie stałe 0 zł
 • Polecenie zapłaty 0 zł
 • Zwykły przelew w oddziale banku 10 zł
 • Przelew SEPA 0 zł
 • Przelew zagraniczny SWIFT 0,20%, min. 30 zł maks. 250 zł
 • Autoryzacja transakcji kodem SMS 0 zł

Bankomaty i transakcje gotówką

Większość baków w Polsce odchodzi od stacjonarnej obsługi klientów w placówkach na rzecz rozwijanych aplikacji mobilnych i bankowości internetowych, gdzie użytkownik w większości sam może zarządzić swoimi produktami bankowymi. Między innymi w tym celu od pewnego czasu naliczane są wysokie opłaty za zlecanie podstawowych operacji w oddziałach banków. VeloBank w tym przypadku nie jest wyjątkiem, ale każdy klient ma możliwość jednokrotnego zlecenia wypłaty lub wpłaty środków w oddziale miesięcznie za darmo.

Bankomaty i gotówka:

 • Wyplata z bankomatów Planet Cash – 0 zł
 • Wpłata gotówki we wpłatomatach własnych – 0 zł
 • Wpłaty we wpłatomatach poza placówką banku 0,8% od kwoty wpłaty, min. 1 zł
 • Wypłata z bankomatów obcych – 5 zł (lub 0 zł za min. 5 transakcji kartą lub BLIKIEM w miesiącu )
 • Wypłata z bankomatów BLIKIEM – 5 zł (lub 0 zł za min. 5 transakcji kartą lub BLIKIEM w miesiącu )
 • Wypłata z bankomatów zagranicznych – 4,5% kwoty transakcji, min. 10 zł – pozostałe bankomaty zagraniczne (0 zł za transakcji w strefie EU)
 • Wypłata gotówki w oddziale – 0 zł za pierwszą w miesiącu 10 zł za kolejne
 • Wpłata gotówki w oddziale – 0 zł za pierwszą w miesiącu 10 zł za kolejne
 • Usługa Cashback – 0 zł

Aktualne promocje VeloBanku

Oszczędzanie z VeloKontem

Lokata na Nowe Środki i Elastyczne Konto Oszczędnościowe

VeloBank przejął po Getin Noble Banku większość produktów bankowych w tym produktów oszczędnościowych. Lokata na Nowe Środki oraz Elastyczne Konto Oszczędnościowe zawsze charakteryzowały się jednymi z najwyższych poziomów oprocentowania oraz zakresu kwot, jakie można było zdeponować. W obu przypadkach promocyjnym oprocentowaniem objęte są wyłącznie nowe środki to znaczy nadwyżka ponad stan salda z dnia wskazanego w ofercie. W przypadku oferty Lokaty na Nowe Środki nigdy nie było wymagane posiadanie konta osobistego. W obecnej ofercie Elastycznego Konta Oszczędnościowego również nie jest wymagane posiadanie rachunku bankowego w VeloBanku, co nie jest takie oczywiste na tle innych rachunków oszczędnościowych. W obu przypadkach wymagane jest wyrażenie zgód marketingowych oraz zdeponowanie wyłącznie nowych środków.

VeloSkarbonka

Inaczej wygląda sytuacja z VeloSkarbonką. Jest to rachunek, który można uruchomić samodzielnie w bankowości elektronicznej lub w placówce banku i jest ściśle powiązany z kontem osobistym. Jest tak dlatego, ponieważ VeloSkarbonka służy do systematycznego odkładania końcówek transakcji. Sami ustalamy do jakiej kwoty mają zostać zaokrąglane wszystkie płatności kartą (do pełnych 1, 5 lub 10 zł). Prowadzenie, jak i przelewy wewnętrzne z tego rachunku są całkowicie darmowe.

VeloKonto do płatności zagranicznych

Tak, jak większość banków również w VeloBanku istnieje możliwość otwarcia rachunków walutowych (USD, EUR, CHF i GBP). Jednak w tym przypadku ich posiadanie nie jest bezwarunkowo darmowe, a zostało wycenione na 5 zł miesięcznie. Można uniknąć tego kosztu za wspomnianą wcześniej automatyczną spłatę kredytu w VeloBanku z konta walutowego lub min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą debetową, telefonem (zbliżeniowo) lub BLIKIEM, bez względu na kwotę transakcji (z konta w PLN). Ten pierwszy warunek nie jest dostępny dla każdego, ale ten drugi wydaje się już bardzo prosty, o ile faktycznie korzystamy z konta.

Posiadając już konto w wybranej walucie można je zasilić środkami korzystając z kantoru i dokonywać transakcji wielowalutową kartą do podstawowego konta w PLN bez ponoszenia kosztów związanych z przewalutowaniem. Wygląda to następująco:

 1. Zakładamy VeloKonto,
 2. Zakładamy Konto Walutowe,
 3. Zasilamy rachunek walutowy korzystając z Kantoru Walut w bankowości elektronicznej,
 4. Włączamy darmową funkcję wielowalutową dostępną we wszystkich kartach płatniczych wydawanych przez VeloBank,
 5. Płacimy unikając kosztów przewalutowania.

Naszym zdaniem

VeloKonto nie straciło swoich zalet po zniknięciu z oferty Konta Proste Zasady, a wręcz zyskało wiele przydatnych narzędzi dodatkowych, jak płatności wielowalutowe, czy automatyczne oszczędzanie z VeloSkarbonką.

Największą zaletą wciąż jest zupełnie darmowe konto osobiste. I choć za kartę oraz korzystanie z bankomatów obcych przewidziana jest prowizja to można jej łatwo uniknąć o ile faktycznie korzystam z konta aktywnie i wykonujemy min. 5 transakcji w miesiącu.

VeloKonto obsługuje wszystkie najnowsze metody płatnicze, w tym mobilne: Blik, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, SwatchPay. Cieszy, że z VeloKontem otrzymujemy możliwość wygodnych płatności walutowych, ale większość konkurencji zrezygnowała lub w ogóle nie wprowadzała opłat za prowadzenie rachunków walutowych

Mocne stronySłabe strony
bezwarunkowo darmowy rachunekopłata za rachunek walutowy
wiele atrakcyjnych narzędzi do oszczędzaniawysokie koszty korzystania z bankomatów zagranicznych
intuicyjna bankowość mobilna 
szeroka gama płatności mobilnych 
  
  
  

Złóż wniosek

Komentarze (komentarzy: 2)

 • Taki jeden 28 kwietnia 2023 0 1 odpowiedzi

  Poprawka bo velo nie EURONET TYLKO PLANET CASH ma darmowe bankomaty 🙂

  • Wojciech Wojtczak 5 maja 2023 0

   Faktycznie 🙂 Dziękujemy za czujność!

VeloKonto
VeloKonto
Premia

650 zł +6,5% do 3 tys. zł

Karencja

Dla nowych klientów banku. nieposiadających konta w Velo Banku(Getin Banku) od przynajmniej 30.11.2022.

od 30.11.2022

Warunki
 • Za założenie VeloKonta i płatności bezgotówkowe (kartą do konta, BLIKiem lub zbliżeniowo telefonem);
 • 10% zwrotu za płatności miesięcznie przez pół roku – max. 600 zł;
 • 50 zł za skorzystanie z Programu Poleceń.

(czytaj więcej)

600 zł + 50 zł

Poziom trudności

Łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część
Optimized with PageSpeed Ninja